PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumdaki İlginç Titreşim Sorunu

windyS150
04 Aralık 2011, 19:51
Cümletten S.a beyler bnm windy s'te değişik bir sorun var motor da 5.900-6000 devir arası bir titreşim oluşuyor nedense deviri arttırdıgımda titreşim kesiliyor bu olay tüm vitesler için geçerli bu sorun neden kaynaklanıyor acaba?

umtglsr
04 Aralık 2011, 20:18
A.s motorun sesindede bi değişiklik hissediyosan krankta boşluk olabilir,motorun yagınıda bi kontrol et sonuc tamirhane geçmiş olsun.

windyS150
04 Aralık 2011, 21:09
A.s motorun sesindede bi değişiklik hissediyosan krankta boşluk olabilir,motorun yagınıda bi kontrol et sonuc tamirhane geçmiş olsun.
Bro sesinde değişiklik olmuyor ztn pek rahatsız edici birşeyde değil ama dikkatimi çekiyor 5500-6500 de titresim yokta 5900-6000 arası titresim var.
Bu arada yagdan sorun olucagını zannetmiyorum 150km önce shell yağ koydum ondn öncede aynı sorun vardı.

umtglsr
04 Aralık 2011, 21:12
hmm o zamn motorun kendi yapısı geregi bole bi sorunu vardır heralde

_w_
04 Aralık 2011, 22:20
benim motosikletimde de aynı olay var 5-6000 arasında motor deli gibi titriyor. ama 9000 devirde titreme daha az oluyor. genelde benim arkadaşların motorlarında da aynı olay oluyor. yani size özgü birşey değil normal bir şey.

doqukan
22 Aralık 2011, 23:24
arkadaşım benim motorumdada belli deviri geçtikten sonra titreşim yapıyordu bizde krankta boşluk var sanıyoduk ama problem çok basitmiş motor şaseye bağlayan saplamaları gevşemiş sıkınca birşey kalmadı sende herşeyden önce saplamalarını sık inş seninde sorunun budur düzelir motorun

mekan67
22 Aralık 2011, 23:53
arkadaşım benim motorumdada belli deviri geçtikten sonra titreşim yapıyordu bizde krankta boşluk var sanıyoduk ama problem çok basitmiş motor şaseye bağlayan saplamaları gevşemiş sıkınca birşey kalmadı sende herşeyden önce saplamalarını sık inş seninde sorunun budur düzelir motorun
katılıyorum kardeş...benım motorun saplamalarda gevsemış sıktık bişe kalmadı arada sıkmak ilaazım gelıyor

35emre35
22 Aralık 2011, 23:55
önceki motorum skygo 200cross tada aynı sorunu yaşar, düzenli aralıklarla saplamaları sıkardım. motoru şasiye bağlayan 20-25cm uzunluğundaki ana saplama, titreşimden 2defa kırıldı. sebebide hem orijinal saplamanın kalitesizliği, hemde saplamanın çapının, geçtiği yuva çapından 1mm küçük olmasıydı. bende 2. kırılmadan sonra tornacıda yuvaya milimi milimine oturacak 20-25cm'lik çelik saplama yaptırdım ve titreşim olayı neredeyse yarı yarıya azaldı. daha sonra küçük boydaki saplamalarıda değiştirdim. diğer küçük boydaki çelik cıvataları hazır halde cıvatacılarda bulabilirsiniz. inşallah böyle basıt bir şeydir. kolay gelsin

windyS150
23 Aralık 2011, 00:02
önceki motorum skygo 200cross tada aynı sorunu yaşar, düzenli aralıklarla saplamaları sıkardım. motoru şasiye bağlayan 20-25cm uzunluğundaki ana saplama, titreşimden 2defa kırıldı. sebebide hem orijinal saplamanın kalitesizliği, hemde saplamanın çapının, geçtiği yuva çapından 1mm küçük olmasıydı. bende 2. kırılmadan sonra tornacıda yuvaya milimi milimine oturacak 20-25cm'lik çelik saplama yaptırdım ve titreşim olayı neredeyse yarı yarıya azaldı. daha sonra küçük boydaki saplamalarıda değiştirdim. diğer küçük boydaki çelik cıvataları hazır halde cıvatacılarda bulabilirsiniz. inşallah böyle basıt bir şeydir. kolay gelsin

Usta yorumun için çok teşekkür ederim sanırım sorun ordan kaynaklanıyor çok rahatsız edici birşey değil ama yinede titrememesi daha iyi olur tabi:) Bu arada windy s veya o tarz bir motorda sıkılacak saplamaların yerini gösterirmisin bir resimde ya da tarif edebilirmisin motordan pek anlamıyorm malesef.S

35emre35
23 Aralık 2011, 00:24
http://img46.imageshack.us/img46/277/wintpo.jpg (http://img46.imageshack.us/i/wintpo.jpg/)
her marka ve modelin saplama sayısı farklıdır, resimde görebildiklerim bunlar, en sağlıklısı kendin kontrol etmen. kırmızı olan saplama, bahsettiğim 20cm'lik ana saplma.

windyS150
23 Aralık 2011, 01:01
http://img46.imageshack.us/img46/277/wintpo.jpg (http://img46.imageshack.us/i/wintpo.jpg/)
her marka ve modelin saplama sayısı farklıdır, resimde görebildiklerim bunlar, en sağlıklısı kendin kontrol etmen. kırmızı olan saplama, bahsettiğim 20cm'lik ana saplma.
Tm usta saolasın yarın kontrol ederim.