PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KM saati teli cikmis oyle gezsem mi :P

Mengu16
04 Aralık 2011, 00:59
Motorumun km saati teli cikmis, mondial'de 500-1000km arasi bakim var benim saat 847 de kalmis :cherry: bi 10km gezdim o halde
Benzin gostergesi olsa aslinda oyle gezerdim ama teli takicam sanirim.

RruDeBoyY
04 Aralık 2011, 01:05
benimkinide çalmışlardı nasıl becerdilerse

Mengu16
04 Aralık 2011, 01:06
benimkinide çalmışlardı nasıl becerdilerse
ee yamaha'nin km teli bile para

RruDeBoyY
04 Aralık 2011, 01:14
ne kadar para edecek aga

gs500inanc
04 Aralık 2011, 01:20
Bizim burda bir eleman var (marmaris) yüksek km li düzgün 4 silindirleri alıyor , km lerini düşürüp birkaç bin fazladan sahibinden e koyuyor.her ay yeni motor görüyorum altlarında. Km düşürme işi baya popüler oldu. Etik değil kesinlikle, kendinize saygınız varsa teli geri takınız, aynı şey sizin de başınıza gelebilir..

Mengu16
04 Aralık 2011, 01:27
Takicam teli tabiki vidasi cikmis tel uzerinde sallaniyor basit bi sorun. Servisle konustum yagi 400km de degistirdigim icin 1000km de gelmeme gerek olmadigini soyledi zaten.
Km saati geri alma mekanik saatlerde cok kolay tabiki. tuttur teli matkaba geri sardir :pr:

acayüp
04 Aralık 2011, 01:36
Takicam teli tabiki vidasi cikmis tel uzerinde sallaniyor basit bi sorun. Servisle konustum yagi 400km de degistirdigim icin 1000km de gelmeme gerek olmadigini soyledi zaten.
Km saati geri alma mekanik saatlerde cok kolay tabiki. tuttur teli matkaba geri sardir :pr:

Bir ara hesabını yapmıştık . İlginçtir km yükseltmemiz gerekiyordu. Km saati değiştirdik ve olması gereken km ye getirmeye çalışıyorduk :) bunuda başka yapan varmıdır bilmiyorum.

Matkabı taktık 80 km hıza çıkardı durdugu yerde. Sonra hesapladık. Bir saatte 80 km 24 saatte 1920 km . Yani 20 bin km eklemek yada çıkarmak için 10 günden fazla hiç durmadan çalışması lazım. Hiç mantıklı gelmedi. Gerçekten bununla böyle uğraşan varsa Allah akıl fikir versin diyorum. (matkabımızda bulabildiğimiz en hızlı matkaptı : )

farcob
04 Aralık 2011, 11:41
garantiden çıkar

feliçita
04 Aralık 2011, 12:05
çok merak ediyorum km yi düşürmek ve öyle satmak iğrenç bişey..tck' na göre nitelikli dolandırıcılık...

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

Bir ara hesabını yapmıştık . İlginçtir km yükseltmemiz gerekiyordu. Km saati değiştirdik ve olması gereken km ye getirmeye çalışıyorduk :) bunuda başka yapan varmıdır bilmiyorum.

Matkabı taktık 80 km hıza çıkardı durdugu yerde. Sonra hesapladık. Bir saatte 80 km 24 saatte 1920 km . Yani 20 bin km eklemek yada çıkarmak için 10 günden fazla hiç durmadan çalışması lazım. Hiç mantıklı gelmedi. Gerçekten bununla böyle uğraşan varsa Allah akıl fikir versin diyorum. (matkabımızda bulabildiğimiz en hızlı matkaptı : )
matkap la uğraşma .....benzinlikteki yıkama makinesinin önüne motoru çek.motoru orta sehpaya al.arka tekeri yere sabitle ve basınçlı suyu ön tekere teğet geçecek şkilde tut. hız bir anda 140 km ye çıkar..deneyin ve görün...:):)

immortalboss
04 Aralık 2011, 12:17
Matkapla çevirmek yerine km saatini açıp rakamları değiştirsek daha kolay olur sanırım. :) Ama bence siz de o teli geri takın.Hem bu sayede çok fazla fark oluşmamış olur.Ayrıca rodaj konusunda ben servislere güvenmem.Kitapçık en düzgün olanıdır.300-500-1000 km'de yağ değiştirdim. :) Kitapçıkta öyle yazmışlar.

Mengu16
04 Aralık 2011, 18:18
Taktim teli, KM saati de calisiyor iciniz rahat olsun :)

Lucas
04 Aralık 2011, 18:28
Ohhh, bu gece rahat rahat uyuyabilecegiz demekki :p