PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Sorunu !

umtglsr
02 Aralık 2011, 17:06
Öncelikle herkeze merhaba dün akşam motorumla giderken bi anda elektrikleri gitti gosterge ışıklar vb. hersey gitti dünün sabahındada 12v 35/35w beyaz ampul takmıştım motora alakası varmıdır veya neden olmuş olabilir motorun aküsünü ölçtüm akü dolu sigorta sağlam ama sigortaya gelen kablolardada elektrik yok anlamadım gitti ampulu soktüm o bolgedede bi sorun yok yanık vsi ve size danışayım dedim yardımcı olan herkeze teşekkür ederim.Tekeriniz düz bassın.

sercanagacik
02 Aralık 2011, 17:10
akü kutuplarını kontrol et oksitlenmişse temizle benimde basıma gelmişti sarsıntıdan kutup oynadıgı ıcın elektirik kesmisti motor e-5in ortasında :D kutup baslarıyla oynadım duzeldi.

gkhn5027
02 Aralık 2011, 17:27
akü kutup başalrında deilse direk şase bağlatısına bak aküye giden motorum yok ama arabadan yola cıkarak söylüyorum :) ordada oksitlenme olursa aynısını yapar

immortalboss
02 Aralık 2011, 17:34
Ana sigortaya da bak dostum.Elektrikten fazla anlamam ama başıma gelmişti. :)

umtglsr
02 Aralık 2011, 18:42
ana sigorta nerede onuda bilmiyorum şansa bakya motorun her yerini biliyorum ana sigortayı bilmiyorum ordan kaynaklanıyo sorun bildiğim yerden cıkmıyo sorular :) bi arkadaş regülatörden olabilir demişti dogruluk payı nedir.

_w_
02 Aralık 2011, 21:05
sizinle aynı motosikleti kullanıyoruz. cg tipi motorlarda 1 tane sigorta vardır o da akünün kutup başının bulunduğu yerdedir. sigortayı söküp kablo uçları birleştirin düzelecek mi o da olmadı farın altındaki bağlantı noktaları kontrol edin. muhakkak bi yerde çıkıklık vardır. eğer farın alrındaki soketler çıkmamışsa direk tamirciye götürün. şimdiden kolay gelsin:cat:

umtglsr
02 Aralık 2011, 21:26
_W_ eywallah cok guzel solemişsin dediğin gbi bende ondan bilmiyorum demekki farın altında boşta kablo war dediğin gibi ama bi o kablodan motorun tüm elektrik nasıl gider anlamadım onu bi denerim sigorta sağlam dediğin gibi birbirine deydirip denedim olmadı sonra aletle olçtüm kablolara zaten elektrik gelmio şaştım kaldım anlıycagın yarın farın ordaki kabloya bakıcam olmadı tamirci yolları taştan misali gidicez öpülmeye :)

immortalboss
02 Aralık 2011, 22:50
Ana sigortayı biraz daha anlatayım isterseniz.Yoksa o kabloları takip ederek,şase bağlantısını bularak devam etmenizi öneririm.Şimdi akünün oraya bakıyoruz.Ve bu sigortayı saracak,plastik ve esnek malzemeden yapılmış sigorta kutusunu buluyoruz.Tahmini boyutları 5-10 cm civarı zaten.Sigorta da bu. :)
http://www.rialli.com/static/images/productimage-picture-rialli-sigorta-ms458837195_t_w300_h200.jpg