PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 Sorun.!!!

Sayfa : [1] 2

ossiaa4560
30 Kasım 2011, 19:01
Arkadaşlar Babam Dün honda CBF 150 0 aldı dün çalıştırdık felan motor gayet iyiydi sabah çalıştırdım motor 1 km sonra stop ediyor servise götürdüm o da anlayamadı ne yapmalıyım?

search16
30 Kasım 2011, 19:03
Götür geri ver. Bir günlük makina arıza çıkartırsa yandık. Hele bide marka olan honda. Hiç tereddüt etme götür geri onlar servisle muhatap olsun sen değil.

ossiaa4560
30 Kasım 2011, 19:06
bakıcam artık götüreceğim yarın motorda bi anormallik var 1 km de hemen motor stop ediyor anlamadım

K o r @ y
30 Kasım 2011, 19:07
Arkadaşlar Babam Dün honda CBF 150 0 aldı dün çalıştırdık felan motor gayet iyiydi sabah çalıştırdım motor 1 km sonra stop ediyor servise götürdüm o da anlayamadı ne yapmalıyım?

kardeşim o motosiklet şuan sıfır biraz gez bakalım parçaları birbirine alışsın.. 500-600 km ye kadar rolantisi de tutmaz.. sonra kendine gelir.. endişe edecek birşey yok ... biraz yol yap ok :cat:

sercan2667
30 Kasım 2011, 19:19
1 km sonra stop ediyor ee sonrasını yazmamışsın.Hemen bozuldu teşhisi koymuş gibisin biraz uğraştınmı(bozmadan tabi )

ossiaa4560
30 Kasım 2011, 19:22
ya çalışıyor tekrar 1 km sonra tekrar duruyor bence elektronik bi arıza olabilir. baya uğraştım elektronik sorundur diye aküyü değiştirdim kendi motorumun aküsünü taktım yine olmadı bağlantı problemi sanırım.

fat280
30 Kasım 2011, 19:23
kardeş sorunu biraz açarsan daha iyi yardımcı oluruz nasıl 1 km gidiyor stop ediyor sonra hiç çalışmıyor mu ne yani tam

acun0
30 Kasım 2011, 19:31
servise git. kendin kurcalama. garantili olduğuna göre baksınlar.

ossiaa4560
30 Kasım 2011, 19:31
sabah okula giderken çalıştırdım ana caddede 1 km uzaklıkta tam caddeye çıkarken kontaktan kapanır gibi stop ediyor ondan sonra marşa basıp çalıştırmaya çalışıyorum çalışmıyor marş devreye girmiyor. Biraz bekledikten sonra marş devreye giriyor ancak öyle çalıştırıyorum ondan sonra aynı sorun devam ediyor. eve giderken motorun vitesini boşa alarak elimle ittirerek geldim. bağlantı hatası gibi geliyor bana marşa basıyorum marş çalışmıyor sonra çalışıyor bi anda motorun elektriğide kesiliyor.

farcob
30 Kasım 2011, 20:24
jikle açık gibi geldi bana

motodrift
30 Kasım 2011, 20:45
kardeşim arkadaştada aynı sorun vardı 0 cbf 150 de.depo vakum yapıyor ve karbratöre benzin gitmiyor.moto cuya bunu söyle :)

Zodium
30 Kasım 2011, 20:47
2011-2012 model cbf 150 lerden uzak durun daha dogrusu yeni kasalilardan cünkü hepsi kronik arizali ve sorunlu cikti fabrikadan.

halepli
30 Kasım 2011, 20:52
jikle açık olabilir veya sela altında hava filtresi var yani koltuğun altında verdikleri sele naylonu tıkamsın hava filtresini bak bi oraya bakayım çünkü alırken ertesi günü başıma geldi meyersem naylon hava filtresini tıkamış stop ediyordu

cbr125cbr
30 Kasım 2011, 21:30
2011-2012 model cbf 150 lerden uzak durun daha dogrusu yeni kasalilardan cünkü hepsi kronik arizali ve sorunlu cikti fabrikadan.

Sanki hepsini kontrol etmişsin arkadaş :sunny:

Zodium
30 Kasım 2011, 21:42

bu basit yorumu bekliyordum :) bak bakalim yeni kasali cbf lere sorunsuz olani varmi sonra gel yorum yap :)

Bado
30 Kasım 2011, 21:43

:queen::queen::queen::flower:

Ahmet Orhan
30 Kasım 2011, 21:51
Mondial 150 MC X aldım 300 km. oldu sabahları ilk marşta çalışıyor. En küçük bir şikayetim yok. CBF 150 ile arasındaki fiyat farkı Mondial'e uzun zaman bakar. Bunu yazmamın sebebi, Çin diyerek küçümseyen arkadaşlara. Bu 3.Mondial'im yolda kalmadım, ve hatırı sayılır masraf açmadılar. Parça bolluğu ve uygun parça fiyatı var.

cbr125cbr
30 Kasım 2011, 22:00
bu basit yorumu bekliyordum :) bak bakalim yeni kasali cbf lere sorunsuz olani varmi sonra gel yorum yap :)

Bende senin böyle bir yorumunu bekliyordum. basit anlaşılır bir yorum yapabilmek için, seni böyle alalım.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/22974-honda-cbf-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1256.html#post2507038

ha şöyle dersin, ben cbf150 başlığını hatim ettim kimin motosikleti nasıldır biliyorum o ayrı.
Ayrıca bakıyorum da sorun yaşayanlar hepsi denecek kadar fazla değil.
Üstelik senin bunu idrak edebilmeni beklerdim :) (başkalarından duyduklarını yine başkalarına aktarıyorsun bilgili arkadaşım)

ethemm76
30 Kasım 2011, 22:12
Arkadaşlar, problem yaşıyan kişi mesajımda (Marş devreye girmiyor) demiş, yani jikle vakum falan değil, elektriksel bişey sanırım, marş motorunun hiç dönmemesinden bahsetmiş. Yani anladığım kadarıyla arkadaş marşa basıyor, tık yok.

Volkan Serezli
30 Kasım 2011, 23:00
kardeşim o motosiklet şuan sıfır biraz gez bakalım parçaları birbirine alışsın.. 500-600 km ye kadar rolantisi de tutmaz.. sonra kendine gelir.. endişe edecek birşey yok ... biraz yol yap ok :cat:

asıl sıfır motorun bunu yapmaması lazım
motorlar zaten test ediliyor
eskisi gibi motor alışma süreci biz tarafından diğilde fabrika tarafından yapılıyor
başına iş alma geri ver yenisini vermek zorundalar
baktın değiştirmiycek gibilerse
tüketici haklarına başvurmaya gidiyorum de
anında alırsın yeni motoru
şikayetçi olun arkadaşlar
sonuçta bu sorun tek motorda yok
serviste bu problemle karşı karşıya olan çok insan gördüm

-unnamed-
30 Kasım 2011, 23:02
ilk bir hafta koşulsuz değiştirebilme hakkın var..
bu hakkını kaybetme sakın ha...

kartalizma07
30 Kasım 2011, 23:11
elektronik arıza bence
beyin, statör falan olabilir, ama emin değilim

Zodium
01 Aralık 2011, 12:05
Bende senin böyle bir yorumunu bekliyordum. basit anlaşılır bir yorum yapabilmek için, seni böyle alalım.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/22974-honda-cbf-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1256.html#post2507038

ha şöyle dersin, ben cbf150 başlığını hatim ettim kimin motosikleti nasıldır biliyorum o ayrı.
Ayrıca bakıyorum da sorun yaşayanlar hepsi denecek kadar fazla değil.
Üstelik senin bunu idrak edebilmeni beklerdim :) (başkalarından duyduklarını yine başkalarına aktarıyorsun bilgili arkadaşım)

Allaha sükür duyduklarimi degil gördüklerimi yazarim cbf 150 topigini degilde motoru hatim ettik Elhamdülillah :)

acun0
01 Aralık 2011, 12:15
şu forumlarda dolaşır dururum. yetti artık cbf 150 sorunlarını duymaktan gına geldi.
honda uyuyormu ne?

evocamd
01 Aralık 2011, 13:06
Sanırım CBF 150 ye hem yılın motoru ödülü verilecek hemde En çok sorunu olan motor ödülü..
Motor hem tadından yenmiyor, hemde paylaşılanlara göre sorundan geçilmiyor anlayabilmiş değilim..

NEZZ
01 Aralık 2011, 13:10
honda cbf 150 bendekide bende sorun yaşıyorum ....

ethemm76
01 Aralık 2011, 13:17
honda cbf 150 bendekide bende sorun yaşıyorum ....

Sorun derken, ne gibi bir problem =? Yağ eksiltme mi var veya daha mı farklı =?

dersansport
01 Aralık 2011, 13:19
Bende aldım pazartesi bir tane şimdilik sorun yok 2012 model 200 kmde sabahları 10 saniye ful jikle sonra 10 saniye yarım jikle sonra jikleyi kapa ısınsın 3 dakka yola çık bu kadar.Motor yağı tavsiye edilen 20w40 koyarsanız yada yakmazsınız.Motora 10000 kmden sonra sentetik yağ konur ilk yağ değişiminde sentetik oyarsanız motorunuzun elemanları birbirine alışamaz.Motorun max devri belli 7000 in üstünde çok sürmemek lazım.Motoru limitleri dahilinde kullanırsanız sorun çıkmaz limitleri aşarsanız sorun çıkar.Ben hayatım boyunca hava sogutmalı motorlar kullandıgım için huyunu suyunu yaglanmasını bilirim.Hava sogutmalı motorları 5 km lik yerler için kullanırsanız genleşmeden dolayı dolayı motorun ömrünü yersiniz yağda yakar benzinde :) hava sogutmalı motorlar 20 km lik mesafelerde kullanılmalı bakkala gitmek için değil.İnanın eski harleyimi 3 5 kkmlik yollarda kullanıyordum motor yağ yakıyordu conta patlatıyordu herşeyi yapıyordu ve 20 tane cbf fiyatındaydı.aliminyum hava sogutmlı motorlar böyledir alışın 3-5 km kullanmayın.

ethemm76
01 Aralık 2011, 13:20
Sanırım CBF 150 ye hem yılın motoru ödülü verilecek hemde En çok sorunu olan motor ödülü..
Motor hem tadından yenmiyor, hemde paylaşılanlara göre sorundan geçilmiyor anlayabilmiş değilim..

Güzel olan şu, karşılaşılan tüm problemleri çözebiliyorsunuz. İşi bilen ustası var. Bol ve ucuz parçası var. Şiir gibi oldu :) Ve genellikle bu motor ilk alındığında karşılaşılan problem veya problemler giderildiğinde tekrarlamıyor. Buda bizim avuntumuz olsun :)

mayaz34
01 Aralık 2011, 18:02
arkadaşlar 2011 model 4 bin kmdeki cbf imde de oldu böyle anormal bir arıza.motoru stop etmek için vitesi boşa alıp yan ayağı açacağım sırada göstergelerin ve farın söndüğünü ve hemen tekrar yandığını farkettim.motor stop etmemişti.anahtarı hafiften oynattım,hatta kontağı kapatıp tekrardan açtım ama bir daha yapmadı.bundan önce de orta sehpadayken çalıştırmak için kontağı çevirdim(vites boşta) bir anlık gösterge ışıkları gidip geldi.bu sırada selenin arkasından bir yerlerden röle sesine benzer bir ses duydum.
SIK TEKRARLANAN BİR ARIZA OLMADIĞI İÇİN 4 BİN BAKIMINDA SERVİSE BİLDİRMEYECEĞİM.ÇÜNKÜ BASİT BİR OLAY İÇİN GÖZÜMÜN ÖNÜNDE MOTORUMUN ORASINI BURASINI KURCALAMALARI,SERVİS DE OLSA HOŞUMA GİTMEZ.
AMA EMİNİM BU ARIZANIN SEBEBİ YA BİR RÖLEDEN YA DA BAĞLANTI SOKETLERİNDEKİ GEVŞEKLİKTENDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

........................................HER ŞEYE RAĞMEN YAŞASIN CBF150,YAŞASIN CBF150 FORUMU KARDEŞLİĞİ........................................ ...

dersansport
01 Aralık 2011, 21:56
mayaz34,izin ver güleyim sana inanki 70 milyarlık motorlar ne sorunlar veriyor görsen cbf i öpersin başına koyarsın geçen bir arkadaşımın ducatisi çalışmadı,motor nuh dedi peygamber demedi ne ypsak olmuyor.götürdük ustasına dedi beyin uçtu ne kadar dedik 1300 euro motor 4 yaşında daha ve 6500 kmde sadece haftasonu piste falan gider gelir tertemiz yani ama yagmur gördü böyle oldu :) benim motor durduk yere yakıt pompalamadı meğer pompa bozulmuş 200 euro yakıt pompası 1 saat önce çalışıyor 1 saat sonra tık ölüyor.En azından bu cbf basit ve ucuz makina valla 80lerdeki modeller çıksa direk alırdım bir tane hondanın crosslarından 185s mesela yok işte yeni motorlar çok kötü millete büyük makinasının burnundan kıl aldırmaz ama ben doğruya doğru söylerim çok kötü işçilikleri.

ixeywent
01 Aralık 2011, 22:00
hondada neden böyle sorunlar oluyor anlamıyorum adının hakkını bu sefer veremedi bir değil iki değil bu. kısa devre yapıyo sanırım benim aklıma o geldi.

mert136
01 Aralık 2011, 22:07
Kısa devre değil. Maliyetten kaçıyorlar.Eski modellerde binde bir sorunlu motor çıkarken şimdi bu sayı onda bire düştü.Ucuz işcilik bu kadar olur.

cbr_007
01 Aralık 2011, 22:10
bence motosikleti lekelemek icin yazılmıs kolpa bi yazı arkadaslar :king: bilirsiniz motosikleti lekeleme yonunde Turkler onde gider :pr:

dersansport
01 Aralık 2011, 22:30
türkiyede kaç tane 1000 rr satılıyor senede 30 tanemi? 2 tanesinde sorun çıksa çıkıyor bmw gs kaç tane satılıyor 300 tane falan 10 tanesinde sorun çıkar 20 000 tane cbf satılırsa illaki motorun sorunları ortaya çıkar her motorun sorunu vardır ve motor sayısı fazla oldugu için sorun da ortaya daha iyi çıkp göze batıyor.

.Mhmt.
01 Aralık 2011, 22:55
Motoru yola cıkmadan önce ısıtıyor musun? Isıtmadıysan bu havalarda yapması cok normal .

Alper Kaya
01 Aralık 2011, 23:42
Motoru yola cıkmadan önce ısıtıyor musun? Isıtmadıysan bu havalarda yapması cok normal .mehmet 1km gitikten sonra 1 kere istop etsin 1km dağa gittikten sonra yine istop ederse onun ısıtmayla alakası kalmamıştır dostum arkadaşın sorunu dağa derin yada bizi yiyor :D

motodrift
02 Aralık 2011, 00:18
beyler bişey yazdım ama okumadınız herhalde...

arkadaş 2011 cbf 150 aldı depo vakum yaptığından yani benzin musluğuna hava girmediğinden karbratöre benzin gitmiyor.karburatördeki benzin bitince motorda stop ediyor bunlar sorunlardan sadece bitanesi...

bence honda kaliteyi yavaş yavaş dşruyor.tabi kucuk cc ler için...

cbr125cbr
02 Aralık 2011, 01:37
Allaha sükür duyduklarimi degil gördüklerimi yazarim cbf 150 topigini degilde motoru hatim ettik Elhamdülillah :)

Peki bu yazdıklarını konuya yaptığın yorumla bağdaştırabiliyor musun sen, kendi motosikletin hakkında yorum yaptın da birşey mi dedim şimdiye kadar. :)

Bu motosikleti bilenler kullananlar bilir, kullanıcısı biraz kıldır :) konfor arayan birazda gösteriş arayan biri gelir alır, kız gibi bakar, problem olduğunda da ortalığı ayağa kaldırır, bu demek değil ki bütün cbf 150ler sorunlu, sadece sorunu olan hakkını arıyor, en doğal hakkı bunu yapmak, sorunu olmayan da olmuyor işte, peki bu motosikleti hiç bilmeyenlere ne bazı problemli cbfler. Etiketi yapıştır problemli motosiklet diye geç. Ne de olsa en çok eleştirenler biliyor ya.

Velhasıl kelam her problemin bir çözümü vardır. Olmadı tüketiciyi koruma kanunu var. Paranızı verdiğinizde karşılığını alma hakkınız var. Bir hafta içinde iade hakkınız var. Var oğlu var.

Ben şöyle bir yorum yapsam alakam olmadığı halde. Kymco Grand Dink 250 cc problemli motosikletmiş (şimdi arasam problem yaşayan bulurum) almayın. Seninki de bu hesap.

knoyal
02 Aralık 2011, 01:45

2011 yeni kasa cbf 150 var su ana kadar tek sorun gormedım 3000 km oldu ve sorunsuz calısmakta.Fabrika direk sizlere mi mail atıyo bu kasalarda kronik sorun var formlara bi zahmet yazın biz geri toplamayı akıl edemedık diye ?

cbr_007
02 Aralık 2011, 02:15
2011 yeni kasa cbf 150 var su ana kadar tek sorun gormedım 3000 km oldu ve sorunsuz calısmakta.Fabrika direk sizlere mi mail atıyo bu kasalarda kronik sorun var formlara bi zahmet yazın biz geri toplamayı akıl edemedık diye ?
SN.knoyal bunları boşverin aslında cevap yazarak bile hata yapıyoruz motosikleti lekelemekte bizim insanlarımız 1 numara :rendeer: İzmir konaktan saygılar...

knoyal
02 Aralık 2011, 16:17
SN.knoyal bunları boşverin aslında cevap yazarak bile hata yapıyoruz motosikleti lekelemekte bizim insanlarımız 1 numara :rendeer: İzmir konaktan saygılar...

selamlar , bu konuda haklısınız :)

alonewolfx
02 Aralık 2011, 18:32
benim mondial cup ta öyle olduydu ilk aldığımda serviste depo kapağını deldilerdi olduydu :)

ossiaa4560
11 Mayıs 2012, 19:35
teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

bence motosikleti lekelemek icin yazılmıs kolpa bi yazı arkadaslar :king: bilirsiniz motosikleti lekeleme yonunde Turkler onde gider :pr:

kardeş sen ilk önce adabını bil ve terbiyesizlik etme. ben burda insan gibi bir sorunumu paylaşmışım ve sen böyle terbiyesizce yorum yapıyorsun sen ilk önce terbiyeli ol .

jackal_64
11 Mayıs 2012, 20:01
Ya bu konuya ilk ve son mesaj yazışım arkadaşlar neden konuyu hortlatıyosunuz geçen seneki konu bu arada cbr_007 ye katılıyorum....

ossiaa4560
11 Mayıs 2012, 20:09
ister geçen sene olsun ister on sene olsun terbiyesizliğin nesini destekliyorsun ? kendi motorumu neden lekeliyim?

badircik
11 Mayıs 2012, 20:44
ister geçen sene olsun ister on sene olsun terbiyesizliğin nesini destekliyorsun ? kendi motorumu neden lekeliyim?

Sorun neymiş peki? Onuda yazıver bilelim.

mücahit_89
11 Mayıs 2012, 21:09
bu cbflerde asıl kronik sorun arkadaş heryerde var:)fiyatı olmuş dana kadar hala satıyor bence bu büyük bi kronik sorun farbrika hepsini geri toplıcak gözüm başka motor görünce farklı bi araç gibi muamele yapma hissi duyuyorum artık:)

arkadaş motorun sıfır bu büyük bi sorun ver motoru servise halletsinler sana versinler olmadı yenisini alırsın daha sıfır motor olur böyle şeyler...birazda şans işi..

arca94
12 Mayıs 2012, 01:56
Ya biz de geçen sene ağustosta 0 CBF150 aldık.. Hatta babam aldığı gibi direk 110 km yol yaparak İğneada'ya geldi.. Biz o sıcaklarda yaklaşık 70-80 km yarısından çoğu stabilize yollarda olmak üzere gezi yaptık.. İlk kullanmayı öğrendiğim zamanlar çamura saplandım, basınçlı suyla yıkadık.. Tık demedi motor. 700 km civarıydı sıfır gibiydi, sattık. Sizdeki nasıl bi şans ben anlamıyorum.

Bu arada bayağı süre geçmiş üzerinden. Sorun düzeldi mi ? Düzeldiyse nasıl düzeldi ? Uyguladığınız adımları yazar mısınız ?

Başka CBF'cilerinde başına gelirse en azından bilgi olsun..

ossiaa4560
12 Mayıs 2012, 16:01
düzeldi.. motorun genel elektrik bağlantı kabloları hasarlı çıktı ve servis komple elektrik kablolarını ve bağlantılarını değiştirdi.