PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir mil daha

Sayfa : 1 [2]

anamur.spor
01 Aralık 2011, 16:48
Abi ben sana demedim mi 20'li yaşlar olsa daha iyi olur diye bak ileri yaş grubu birbirinize girdiniz:)

Konuya ilk cevabı ben yazdım inşallah son cevap bana ait olur;

Kardeşlerim;
Hepimiz belli bir yaşa gelmiş insanlarız.Bir insan diğer grup hakkında kötü konuşmuşsa haddini bildirmek buradan mümkün mü?İş inada binince ne oldu herkes sinirlendiğiyle kaldı.Ben iyisiyle kötüsüyle bu forumu besleyen herkesi seviyorum ama gerçekten bu seviye size yakışmadı.Yanlışı kim başlattıysa onda kalsın bu konuda burada kapansın.

Moderatör kardeş konu ellerinden öper.

KUVVETMİRA
01 Aralık 2011, 16:55
ooo yıkım mı var :mrgreen:

dersansport
01 Aralık 2011, 17:13
Okancım klübünle benim klübüm arasında dağlar kadar fark var sen türkiye çapında haraket edyorsun benim klübüm amerikada kuruldu dünyaya yayıldı klüplerimiz arasında dağlar kadar fark var.Benim klübüm asla para ile iş yapmaz bir dier motorcuya yardım etmek bizim görevimizdir cebinde para olan adamlarsınız neden bütün herkeze yardım etmiyorsunuz?Böyle işi ticarete vurmuş klüpler anca 20 tane şişko adamla doktorların mühendislerin parasını yer.Ama iş düşük ccli motoru olanlara yada apaçi dediğimiz gençleri yetiştirmeye gelince ortada olmuyanlar bu insanlara kol kanat germiyenler benim ve klübümün gözünde boştur dğersizdir.Saçma sapan eğitim lisanslarıyla doktora tezi yapmış üniversite öğrencisi edasıyla hava atmakla olmuyor bu işler.O belgeleri vakti olan cebinde üç beş kuruşu olan herkez alıyor yurt dışında 17 yaşında çocukda alıyor ama kimse havasını basmıyor yola çıkıp motoruna biniyor insanlara yardım ediyor.
Bu işi maddiyata vuran her klüp klübümün karşısındadır ve klübün yöneticisi olarak konuşuyorum benim kardeşlerimin arasında festivallerde hava atarak dolaşan olursa bu iş fena olur.Klüpseniz klüp gibi davranın karşıma klüpden birini çıkarın sağdan soldan adam çıkarmayın eğer klüpden değilsen konuşmuyacaksın.

BBelt
01 Aralık 2011, 17:19
Haaaaa... Şimdi oldu. Konu "benim klübüm seninkini döver" mevzuundan ibaretmiş meğer. Yaf bu klüp tayfasının hepsi birbirinin aynı oluyor ama en çok ta birbirlerini sevmiyorlar iyi mi :)

Okan Sinan Ocan
01 Aralık 2011, 17:28
ooo yıkım mı var :mrgreen:

Evet kardeşim , çağrı atınca beni kurtarmaya gelirsin değilmi :D :D :D

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

Haaaaa... Şimdi oldu. Konu "benim klübüm seninkini döver" mevzuundan ibaretmiş meğer. Yaf bu klüp tayfasının hepsi birbirinin aynı oluyor ama en çok ta birbirlerini sevmiyorlar iyi mi :)

Kulüp falan karıştırma , Fenerli zannedip içeri alırlar bütün MT yi ondan sonra dünya boks federasyonu başkanı bile gelse kurtaramaz bizi :D

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

Okancım klübünle benim klübüm arasında dağlar kadar fark var sen türkiye çapında haraket edyorsun benim klübüm amerikada kuruldu dünyaya yayıldı klüplerimiz arasında dağlar kadar fark var.Benim klübüm asla para ile iş yapmaz bir dier motorcuya yardım etmek bizim görevimizdir cebinde para olan adamlarsınız neden bütün herkeze yardım etmiyorsunuz?Böyle işi ticarete vurmuş klüpler anca 20 tane şişko adamla doktorların mühendislerin parasını yer.Ama iş düşük ccli motoru olanlara yada apaçi dediğimiz gençleri yetiştirmeye gelince ortada olmuyanlar bu insanlara kol kanat germiyenler benim ve klübümün gözünde boştur dğersizdir.Saçma sapan eğitim lisanslarıyla doktora tezi yapmış üniversite öğrencisi edasıyla hava atmakla olmuyor bu işler.O belgeleri vakti olan cebinde üç beş kuruşu olan herkez alıyor yurt dışında 17 yaşında çocukda alıyor ama kimse havasını basmıyor yola çıkıp motoruna biniyor insanlara yardım ediyor.
Bu işi maddiyata vuran her klüp klübümün karşısındadır ve klübün yöneticisi olarak konuşuyorum benim kardeşlerimin arasında festivallerde hava atarak dolaşan olursa bu iş fena olur.Klüpseniz klüp gibi davranın karşıma klüpden birini çıkarın sağdan soldan adam çıkarmayın eğer klüpden değilsen konuşmuyacaksın.

Baktın boksörlük korkutmadı olaya birde MC boyutu katıyorsun ama hala karşındaki adamı tartabilmiş değilsin canım kardeşim , OMM bir kulüp değil bende üyesi değilim Sezarın hakkını Sezara teslim etmekten başka amacı olmayan bir adamım , sen ise adı bile olmayan sanal bir hayaletsin . Ederinden fazla vakit harcadım seninle bu saatten sonra ya lafının arkasında dur yada sus ki milleti daha fazla rahatsız etmeyelim.

KUVVETMİRA
01 Aralık 2011, 17:58
Evet kardeşim , çağrı atınca beni kurtarmaya gelirsin değilmi :D :D :D[COLOR="Silver"]

ayıpsın abi. boksda karakuşak sahibiyim bende :)

Geneli doktor ve mühendis yada iş adamı tayfasıdır

doktorların mühendislerin parasını yer.

çok reca ediyorum "mühendizlerde bok gibi para var" temalı bu mesajlarına bir çekidüzen ver hoca. külliyen yalan yani kendimden biliyorum :P

COQ
01 Aralık 2011, 18:05
Ben kahveden arkadaslari toplayip,geliyorum.::cekic::
Ben gelene kadar kapismayin.:bounce:

yasdal
01 Aralık 2011, 19:03
Hem mühendisim, hem bi süre boks yaptım, ufak da bi kulübümüz var arkadaş arasında Garaj diye, galiba iş sonunda bana patlayacak çekiniyorum :)

BBelt
01 Aralık 2011, 19:06
Hem mühendisim, hem bi süre boks yaptım, ufak da bi kulübümüz var arkadaş arasında Garaj diye, galiba iş sonunda bana patlayacak çekiniyorum :)

He ya, sen OMM eğitimlerine de katılmıştın di mi? Sen bi bekle bakiim orda... Geliyorum ben...

The Dude
01 Aralık 2011, 19:19
salavat getirin fireball atıyorum.

cbr_007
01 Aralık 2011, 19:27
salavat getirin fireball atıyorum.
Kacılın battal gazi geliyor ulem :P

Raphae1
01 Aralık 2011, 19:48
ulem bende kendimi motorcu sanırdım.

ne boksörüm , ne adı duyulmuş bir gruba üyeyim , ne bahsi geçen porfesyonel eğitimlere katıldım , ne zenginim ne de fakir , daha kimseye gider de yapmadım :cherry:

daha çok yol katetmem lazım iyi bir motorcu olmak için :wiinkk: hahahaha sesli güldüm. :queen: :queen:

acayüp
01 Aralık 2011, 21:23
Cinai motorcular derneği (CMD). :) bizde varız uleyyyyn
http://4.bp.blogspot.com/-wGGQnG_oBHk/Tqy9CK2thAI/AAAAAAAAAWQ/-Y7_MkZEm38/s400/304261_143693285729325_100002659623789_197932_1053 80147_n.jpg

tigermbz
01 Aralık 2011, 21:31
kelebek kibin uçarım
arı kibin kaçarım

The Dude
01 Aralık 2011, 21:36
http://4.bp.blogspot.com/-wGGQnG_oBHk/Tqy9CK2thAI/AAAAAAAAAWQ/-Y7_MkZEm38/s400/304261_143693285729325_100002659623789_197932_1053 80147_n.jpg

ULU MANİTU !!!

reyiz beni de alın aranıza ...

dersansport
01 Aralık 2011, 21:41

Kimseyle kavgaya niyetim yok sadece işin astarını bilmeyene bilgi vermek istedim üstüme gelindi.Ben herzaman dediğim gibi daha evelde insanların hakkını savunurum.Bu yollarda insanları bir tek biz biliriz biz otariteyiz diyen adamlarında fiyakasını ortaya sererim.Ve fotografdaki arkadaşlarada bulaşmam :)

BBelt
01 Aralık 2011, 22:11

Bura benim bittiğim yerdir aga ::koop::

hello_moto
01 Aralık 2011, 23:35
Hayırlı olsun.
Yaş grubu 40 yaş üstü görünüyor açıkcası pek ilgimi çekmedi.
Yolculuğunuzda mutluluklar dilerim.

Açıkçası, herhalde aynı yaş grubunda olduğumuzdan ben de şimdiden bir yakınlık hissettim.

Her neyse, bence para için eğitim vermelerinde de bir sakınca yok. Para tuzağı ayrı bir konu tabii ama profesyonel çalışan herkes para kazanmak için çalışmıyor mu ?

Eğer katılımcılar verdikleri paranın (ki katılanlar da bunu söylüyor) karşılığını aldıklarına inanıyorlarsa bir sorun yoktur. Tabii Eğitime verecek parası olanlar için.

Aslında belki de kendimize bir bakmamız lazım. Burada yer alanlardan kaçı paralı ya da parasız eğitim aldı ? Internette kaynak buldu, okudu, pratik yaptı ?

Doğru motosiklet eğitiminin sürüş güvenliğin arttırdığını kim inkar edebilir ki ?

Uzaktan fikir beyan etmenin çok doğru olmadığını düşüyorum. Katılımış olanlar en doğru referansdır.

yürekçe
02 Aralık 2011, 00:58
ABÜÜÜÜÜÜ......
az daha altıma edecektim yahu, yapmayın böyle

gülmekten karnım ağrıdı ve sonra aklıma 9 kaynım geldi....
ağrı beynime sıçradı :santa:

remzi_39
02 Aralık 2011, 05:36
BU gurup isi falan sakat sanirim.. :silent:
Seneye bir guruba katilsammi diye düsünüyordum ama sakat isler sanirim bunlar..
Abi ben Niko ve Tugrul la gezeyim herzamanki gibi...

Guruplarda boksörü vaaaa, kötü bakani vaaaaaaa

Bu gurup isi bana göre degil baba...

tekhancer
02 Aralık 2011, 07:21
Ben gördüğümü söyledim ordan insanlarıda tanıyorum ve o insanların bire bir yorumlarınıda biliyorum ordan ayrılanlarında.Bu yüzden birşeyler bildiğim için söylüyorum birşeyler bilmesem tabikide hiçbirşey söylemezdim.Herneyse benim gocumdugum nokta gençler ve az daha fakirce akradaşlarımızın es geçilmesinden ibaret biraz da onlarıda insandan saymak gerekli sonuçta aynı yolu paylaşıyoruz bak ben başımdan geçeni anlattım yardım ettim arkadaşlarına onlar daha park edemezken ukala ukala birde teşekkür bile etmediler kızcagız etti birtek.Demek istediğim omm dışındada sürücler var ve onlardan iyileride var kötüleride kendilerini üstün saymasınlar yeterli bize.

bu mesajında ve öncesinde söylediklerine katılıyorum, genellikle zengin ya da belli bir kariyer yapmış olanlarda ego ve ayrımcılık gibi konular maalesef ön planda oluyor ki bu bence hem insaniyete hem de motorsiklet ruhuna kesinlikle aykırı ve kesinlikle bu kişiler ciğersiz oluyor ve bence 2 teker tam bir sevdadır ve bu yürek, ciğer işidir; gerisi hikayedir... parayla kariyerle motorcu olunmuyor. eğitim konusuna gelince tabii ki sürmeyi bilmenin yanında sertifika ve kurs eğitimi almakta yarar var ve kimi yerde ücretsiz kimi yerde uygun fiyata kurslar mevcut ki herkes kendisine yetecek seviyede bunları rahatlıkla edinebilir. motorsiklet zahmetli ve biraz da olsa masraflı bir zevk ya da bizim açımızdan konuşacak olursak sevda ve böyle olunca ekipman olsun eğitim olsun bu konularda kesinlikle ihmalkar davranmamalıyız. gruplaşma, destek vs. konularında ise gençler ya da maddi durumu belli bir seviyede olanlar kendi aralarında geziler, buluşmalar vs düzenleyerek (ki hemen hemen her ilde motorsiklet grupları az çok oluşmuş ve oturmaya devam ediyor) ya da mevcut katılabilecekleri etkinliklere birlikte giderek çözüm üretilmiş olunabilir. yani kendi aralarında bir iletişim, samimi bir ortam kurmaları mümkün ama elbette birilerinin bu konuda aktif olması ve başı çekmesi gerekiyor.

çok iyi biliyoruz ki herşey para, makam, menfaat değil; hele bence bu kavramlar motorcuya en uzak olması gereken kavramlar. çünkü bir yerde bir sevda varsa orada samimiyet olması gerekir. tabii ki motor sporu için maddiyat da lazım ama sadece yetecek seviyede lazım, fazlası değil. menfaat, makam, para hırsı gibi kavramların olduğu yerde ancak ve ancak bencil egolar sözkonusudur ve böyle kişiler genelde ne doyarlar ne de tatmin olurlar. gerçek motorcular samimidir, içtendir, yalındır, başka niyet taşımaz; sadece basar gaza ve 2 tekerin, bu sevdanın vazgeçilmez, sade ama gerçek manada doyurucu olan tadını yaşar. eski F1 pilotu Ayrton Senna nın "pure racing" demesi gibi "pure riding" (saf, katıksız, sadece binmek) diyelim biz de... saygılar, sevgiler, iyi forumlar

dersansport
02 Aralık 2011, 10:30
Adamın bmwsi bozuluyor kapıya yeni bmw geliyor hersene bir sonraki modelle yeniliyor,işi oturmuş para gani gani hala eğitimden para kazanma derdinde,sonra çıkıyorlar yollarda çok eğitimsiz kasksız bilinçsiz sürücü var diyorlar.Adamın cebinde benzin parası yok üstüne mont alıcak parası yok eğitimemi para bulcak millet yaşamını ortaya koymuş yollarda ekmeğini kazanınıyor bunların derdine bak eğitimleri yokmuş,yok efendim motorları teknik açıdan yeterli değilmiş herkez bmw alıcak onlara göre yada goldwing.Bu işi adam gibi yapıcaksanız toplayın gençlerini eğitin bir sebabınız olur.
Van depremindeki 3 er 5 er çadırları kapan audi q7li mutait gibisiniz maşallah.O yüzden herzaman karşınızda olucam ve aynı yolda sürmüyeceğim sizinle.O apaçi dediklerinizle sürerim en azından üç beş birşey katarım çocuklara.

tigermbz
02 Aralık 2011, 10:50
mt deki ışığı, potansiyeli gördüm arkadaşlar
doğuş kulubü kuruyorum ve üyelerini buradan seçecem
doğuş kulübünün birinci kuralı: doğuşun şarkılarını dinlediğini kimseye söylememektir!

immortalboss
02 Aralık 2011, 11:40
mt deki ışığı, potansiyeli gördüm arkadaşlar
doğuş kulubü kuruyorum ve üyelerini buradan seçecem
doğuş kulübünün birinci kuralı: doğuşun şarkılarını dinlediğini kimseye söylememektir!
:) Güzel yorum.Şimdi ben de görüşlerimi söyleyeyim.Ülkemizde motosiklete binen kesim %80 normal gelire yada biraz üstüne sahip insanlar.125-250 cc civarlarında motosikletleri var.Ben gruplara takılmam.Önemli olan insanlık.Bir tane çin malı motosikleti bozulmuş adama diğer bir çin malı motosikletçi yardım edip de bmw,honda kullanıcısı yardım etmeyecekse o kişiye motosikletci demem.OMM grubunu ilk kez duydum.Bir sitesi varmış.Girdim okudum.Sanırım sitesi budur.
http://tr.ommriders.com/t/10/
Baktım gördüm.Gerçekten büyük motosikletli insanlar var.Yaş olarak da benden büyük insanlar.Paraları pulları var mı bilmem.Kaliteli motosikletleri var.Eğer gerçekten benim gibi orta kesim insanları küçük görerek.Motosiklet yetersiz diyerek bakıyorlarsa onların bileceği iş.Ama eğer gerçekten eğitmek,insanlara ayrım yapmadan birşeyler katabilmek için buradalarsa işte o zaman tek cevabım şudur.:rendeer: Bir edindiğim bilgiye göre de 80 tane resmi üyesi var bu grubun.Ayrıca Barkın abi boş bir insan değildir.Yaptığı testleri kimisi beğense kimisi nefret etse de ben severek izlerim.Bir scooter anlatırken,çok çekici,burada büyük bir gözü var.Kızların telefonunu saklayabilmek için güzel.''diyen bir abimin samimiyetinden hiç şüphem yok.Ben 2 tarafta da değilim.Sadece bilgilerimi aktarmak istedim. :) İyi forumlar.

mertmugen
02 Aralık 2011, 13:20
Abilerler tanışmayı çok isterdim.