PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keeway super shadow,Bisan roadstar,cmx 250 a monero, 3 motor Tek sorun yardım!!

burak uçuk
29 Kasım 2011, 02:15
Merhaba arkadaşlar

Bu forumdaki ilk mesajım; fakat gercekten yardımınıza ihtiyacımız var
biz üç kafadar aynı birkaç gün içinde 3 adet motor aldık

Keeway super shadow,Bisan roadstar,cmx 250 a monero! virago klon die tabir edilen makineler.

biz ilk defa motor sahibi olduğumuz için ucuz yollu iyi bişiler almak istedik ve nette yaptıgımız küçük çaplı araştırmada çeşitli forum sitelerinden çokta kötü aletler olmadığı hakkında bilgi edindik

1600 ve 1800 tl araklıkla satın aldık birkaç günlük suruş keyfi heyecan ve mutluluktan sonra hepimizde aynı sorun baş gösterdi

ilk önce aküleri tükendi, bizde hani eskidir diye yenilerini aldık fakat aynı gece tekrar aynı sey tekrar etti bir ikikez vurdurarak çalıştırdık , bu seferde yolda güç kesilmeleri ve ufak çaplı yığılmalar yaşadık.

sonraki deneyişlerimizdede tamirciye kadar gidemedik ve en yakındaki scooter tamircisi arkadaşımızın yanına gittik bir süre akü şarj edildikten sonra tekrar çalıştı fakat bu seferde gazdan elimizi çeker çekmez stop ediyordu

bujileri destirdik oda aynı sonucu verdi sizce ne yapabiliriz biz üçümüzünde başına gelince sık yaşanan kronik bir sorundur diye nette tekrar araştırma yaparken size danışmaya karar verdik

yardımlarınızı bekliyoruz!!!

BBelt
29 Kasım 2011, 02:43
Motorlarda ekstra elektrik tüketen donanım var mı? Sis farları gibi mesela... Aküye giden elektriği ölçtünüz mü? Şarj olması için yeterli voltaj var mı? Elektrik tesisatı herhangi bir yerden şase yapıyor olabilir mi? Konjektörü ve statörü kontrol etmekte fayda var.

Aklıma gelenler bunlar.

burak uçuk
29 Kasım 2011, 02:58
Motorlarda ekstra elektrik tüketen donanım var mı? Sis farları gibi mesela... Aküye giden elektriği ölçtünüz mü? Şarj olması için yeterli voltaj var mı? Elektrik tesisatı herhangi bir yerden şase yapıyor olabilir mi? Konjektörü ve statörü kontrol etmekte fayda var.

Aklıma gelenler bunlar.

ekstra elektrik tüketen derken teyp yada ekstra herhangi bi lamba yok bu ölçüm işi,ni nasıl yapabiliriz ve 9 voltluk bir akü için voltmetrede görmemiz gereken değer nedir.sase işine gelince yani sanırım bütün elektrik kablolarına bakabilmek
için bütün tesisata ulaşmak gerek biz daha selesinden başka bi yeri sökmedik ama 3 motordada sase sorunu olma ihtimali nedir sizce konjektör ve statör için teşekkürler kontrol ettireceğim saygılarımla

BBelt
29 Kasım 2011, 03:07
Ekstra elektrik tüketen dediğim gibi sis farları olabilir. Farlarınız çok elektrik çekiyor olabilir (Atıyorum, normalde 50 watt kullanmak gerekiyorken sizin farlarda 100 watt ampul kullanıyor olabilirsiniz). Aküye gitmesi gereken voltaj 13 - 13.5 Volt civarında olmalı diye bilirim. Değerleri servis kitapçığından bulmak mümkün.

Yalnız sırf benim söylediklerimle hareket etmemekte fayda var. Ben de aslında pek anlamam bu işlerden. Fikir teatisi olsun diye aklıma gelenleri yazıyorum, hatalı da olabilirim...

Zodium
02 Aralık 2011, 12:39
digerlerini motosikletden bile saymiyorum ama keeway macar malidir saglamdir ona aklim ermedi gecmis olsun.

hoksilato35
09 Nisan 2012, 17:20
statöre bak hocam o yapıyor o sorunu akım dengesizliği yapıyor ben de xenon far vardı aynı sorunu yaşadım farı söküm statörü değiştirdim şimdi taş gibi

zealous
09 Nisan 2012, 17:38
arkadasım benimde ilk motorum osmanlı heroway idi ve sizin motorlarınızla birebir aynıydı.akü ile hiç sorun yaşamadım ama o motorların tesisatında problem var ben kackez sigorta yaktım sayamadım. benim motoru sattıgım kişide 2 kez beyin yeniledi. hoksilatonun dediği gibi statör olabilir. o motorlarda sorun yapıyor. ins cabuk halledersin.

Rammstein41
10 Nisan 2012, 02:24
net sorun şudur benimde çok başıma geldi ilk aldığım zaman , bendede cxm250 var , az benzin alıyorsunuz mesela 5 -10 tl lik , ana depoda oluyor ayarı var aşağıda motorun orda, siz benzin var diyosunuz ama yedek depoya alıyor azaldığında sizinde mandalı yedek depoya çevirmeniz lazım :) 15 gün bu sorunu çözmekle uğrastım benzin alıyorum 2-3 saat geziyorm stop ediyo gaz kesince falan yedek depoya almıştım bi baktım çalıştı , dene ve sonuç ortada :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

ayrıca o dedğim mandalın üst kısmında V nin yanında iç kısımda bi mandal var su vanası gibi tabi çok küçük onu yükseltin rölanti ayarı oluyor rölanti düşükse hava sogutmali motorlarda olan bi sorundur deneyimli oldugum için motorumdan biliyorum :)

SipahiTurk
22 Nisan 2012, 22:21
SORUN ÇÖZÜLDÜMÜ?

poseidon71
22 Nisan 2012, 23:03
arkadaşım ben keeway supershadow 250 kullanıyorum İlan No 78735233 sahibinden de satılık şu an bu motora ne yapsan gider seçim güzel iyi bir geçiş makinesi ben üzerinde oynamak amaçlı aldım ve aynı sorunları yaşadım ve tam bıkmak üzereydimki statörü değiştirdim ve şu anda zevk alıyorum satma sebebimde cc yükseltmek yoksa inan güzel bir makinedir hatta ben virago karbüratörü koydum konjektörüde yeniledim şimdi keyfini sürüyorum ...ilan numarasını vermemdeki amaç bir bak ne yapsan gösteriyor ben zevkle uğraşıyorum..kolay gelsin