PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Normal Sis farı takamazmıyım

samsam
26 Kasım 2011, 02:48
Merhaba sevgili arkadaşlar

Motor Mondial 250 MCT, bugün ön koruma demiri taktırdım, demirlerin arasına sis farı hani şu yuvarlak standart olanlardan taktırmak istedim ne servis ne de elektrik ustası olamayacağını belirtti bende gündüz farı diye tabir edilen bir şey led li, onlardan aldım taktırdım ama içime sinmedi, sanırım sökeceğim onu, ben yuvarlak olanlardan istiyordum bunu takma imkanım yokmudur, aküyü vs. değiştirsek bir kaç motorda görmüştüm halbuki.

Saygılarımla

Motor_Derili
26 Kasım 2011, 02:53
Yuvarlak dediğiniz 55 w helojen lambalı sis farı mı? Eğer öyleyse motor kaldırmaz. Akünü boşaltır. En uygun sis farı mercekli ledli far bulman. Aküyü yormayacak en iyi çözüm olur.

samsam
26 Kasım 2011, 02:54
Evet hocam,

Ama dediğiniz gibi mercekli led li farda güzel olmuyor maalesef.

Teşekkür ederim.

Hcr
26 Kasım 2011, 03:26
Merhaba sevgili arkadaşlar

Motor Mondial 250 MCT, bugün ön koruma demiri taktırdım, demirlerin arasına sis farı hani şu yuvarlak standart olanlardan taktırmak istedim ne servis ne de elektrik ustası olamayacağını belirtti bende gündüz farı diye tabir edilen bir şey led li, onlardan aldım taktırdım ama içime sinmedi, sanırım sökeceğim onu, ben yuvarlak olanlardan istiyordum bunu takma imkanım yokmudur, aküyü vs. değiştirsek bir kaç motorda görmüştüm halbuki.

Saygılarımla

şöyle bi şeyimiz var :P http://www.youtube.com/watch?v=8bINzBrtNSU

MotorKafa
26 Kasım 2011, 03:57
Hocam beğendiğin, yuvarlak diye tabir ettiğin sis farını alıyorsun, içindeki halojen lambayı söküyorsun, elektronik malzeme satan herhangi bir dükkana girip üçlü sarımtrak renkli led ampul alıyorsun. Söktüğün halojen lambanın yerine takıyorsun, akünü yemeyen babalar gibi bir sis farına sahip oluyorsun :cat:

Bende çok bildiğimden değil bu arada... MT den tanıştığım ve bana çok emekleri geçen arkadaşlarım sayesinde :):rendeer:

---------- Post added at 01:57 ---------- Previous post was at 01:53 ----------

Ha bahsettiğim led'i yanlış anlama o ss lerde endurolarda kullandıkları sis farı gibi aydınlatan bi led değil. Oldukça halojen aydınlatıyor :)

mayildiz
26 Kasım 2011, 04:43
Güçlü alternatör takarsan ve elektrik sisteminide daha yüksek gerilimin dolaşabileceği şekilde daha kalın kablolar ile değiştirirsen ve aküyüde büyütürsen olur.
Ama bu işin maliyeti pek bi yüksek olur.
(Tamamen matematiksel olarak: Motoru sat ve bu işlemin masrafını üstüne ekle yeni motor al)
(Tamamen duygusal olarak: Ölürümde satmam motorumu o benim bebişim, sis de yaparım sisibarda yaparım)

MotorKafa Sercan led tak diyorsa vardır bi bildiği :)