PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir zamanlar branda alamayan o genç ...

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 00:19
walla beklediğim para sonunda geldi egsozumuda aldım brandada kargoda egsozun videosu aşağıda

özellikleri
1- el yapımı carbon gerçek (sahte kaplamalardan değil)
2- vanalı sesi istediğiniz kadar açıp veya kapatabiliyorsunuz
3-american sıkıştırma sistemi 125cc için

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150476829313453&notif_t=video_comment

sizce nasıl sesi ve süprizleri

mayildiz
22 Kasım 2011, 00:36
Ses güzel olmuş lakin sadece sesi duyabildik keşke göredebilseydik.

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 00:41
Ses güzel olmuş lakin sadece sesi duyabildik keşke göredebilseydik.

gündüz birdaha çekicem aklıma gece geldi ama fotosu
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/317634_10150475028513453_618163452_10475626_185305 516_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/317634_10150475028518453_618163452_10475627_645901 339_n.jpg

cardoso
22 Kasım 2011, 01:42
SÜPER OLMUS KARDESİM

semihg
22 Kasım 2011, 02:24
Bu egzosu nereden kaç paraya temin edebiliriz :D

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 14:35
Bu egzosu nereden kaç paraya temin edebiliriz :D

telefon numarasını ve face adresini özelden measj atıyorum hemen :=)

efe tolga
22 Kasım 2011, 16:48
125 lik motora eksoz takanı da ilk defa gördüm,yeni nesil apaçiler çıldırdı heralde :P

reis007
22 Kasım 2011, 17:12
telefon numarasını ve face adresini özelden measj atıyorum hemen :=)
bende öğrenebilirmiyim :) acaba nereden aldınız.bu arada 150 cc motorada olur dimi :silent:

ozgurakman
22 Kasım 2011, 17:25
bence olmamış. ayrıca emme supapı işiyor ya da zamanlama hatası var, makine çok eksoz patlatıyor...

Atahualpa
22 Kasım 2011, 17:53
bence olmamış. ayrıca emme supapı işiyor ya da zamanlama hatası var, makine çok eksoz patlatıyor...

Kesinlikle.. Motorlarınıza bu şekilde uygun olmayan zamazingoları takıyor sonra benim motor 15.000 de öldü, yok süpap kesti krank dağıttı demeye başlıyorsunuz.

yesewi
22 Kasım 2011, 18:48
Hayırlı olsun panpa :D

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 19:25
gerçek carbon mu :farao:

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 19:55
125 lik motora eksoz takanı da ilk defa gördüm,yeni nesil apaçiler çıldırdı heralde :P

yok hocam apaçi değiliz :)
ayrı yetten
kask :lazer
ceket armode gt
pantolon revit
full sırt body armor
armode dizlik
eldiiven cross için
ng lazer iridium buji
ipone yağ
xenon far
gps
kask içi telsiz
sport egzoz olarak kullandığımdan dolayı taktım :)

yani demek istediğim sizin yürüdüğünüz yollarda bizim ayak izlerimiz var

bende öğrenebilirmiyim :) acaba nereden aldınız.bu arada 150 cc motorada olur dimi :silent:
özelden mesaj ayıyorum hemen

gerçek carbon mu :farao:
evet gerçek karbon

Uğur
22 Kasım 2011, 20:00
Bende Mondial 150 zc var,ondaki sorunu hiç bitmeyen,sözde performans salyangoz egzozundan kurtulmak için bi kaç gündür araştırıyorum . Size ne kadara mal oldu ? İzleniminiz nasıl ?

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 20:07
bana 250 civarına maal oldu ilk izlnimim iyi maksat eski egsozum ses çıkarmıyodu geldiğim bile farkedilmiyodu arabaların bir şey yaklaştığını farketmesi için taktım haa treni bile farketmeyenler var o ayrı mesele ama ne apaçilik olsun diye taktım ne milleti rahatsız etmek için tek amacım farkedilir olmaktı başardığımıda inanıyorum özelden mesaj atılmıyor sanırım face adresini yaz ordan mesaj olarak atıyım

immortalboss
22 Kasım 2011, 21:17
Bence güzel bir sübap ve karbüratör ayarına ihtiyacın var dostum. :) Ama egzozu beğendim.Ses desen çok rahatsız etmiyor gibi.Gerçi videolarda genellikle sapma olur ama.Beğendim kendi adıma. :)

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 21:57
Karbon Fiber - Karbon Fiber Nedir - Karbon Fiber Hakkında
Karbon fiber, yüzde doksandan fazla oranda karbon atomlarından oluşur. PAN (Poli Akrilo Nitril) den elde edilir. PAN'ın karbon fibere dönüşmesi için birkaç işlem gerekir. Bu işlemleri başlıklar halinde sayacak olursak;

1)Yükseltgenme Adımı: Öncelikle PAN 3000 °C'ye kadar ısıtılır ve böylece moleküler yapısı değişir. Rengi de beyazdan siyaha döner.
2)Karbonlama (+ grafitleme): Bu adımda, karbon dışında, polimerde bulunan tüm elementler malzemeden uzaklaştırılır. Bu işlem, polimeri 10000 °C ile 30000 °C arasında ısıtarak gerçekleştirirlir. Sıcaklığın yüksek olması sonuçta oluşacak fiberin de kalitesini belirler. Başka bir deyişle, ne kadar yüksek sıcaklık, o kadar kaliteli fiber.
3)Yüzey Kaplama: Son olarak fiberlerin yüzeyi, epoksi reçine ile kaplanır ve böylece diğer işlemler sırasında, polimerle temastan korunmuş olur.

Güçlü fakat hafif bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi, grafit ve elmas konusunda anlattığım gibi, karbon atomlarının bileşiği oluştururken meydana getirdiği geometridir. Elmasın üç boyutlu bir geometrisi varken; karbon fiberi iki boyutlu gibi düşünebiliriz. Burada iki boyut ile anlatmak istediğim şekil tel örgülerinki gibi bir geometridir. Hem elastik hem de güçlü yapılarından ötürü birçok alanda (örneğin arabaların lastikleri ve bazı parçaları, ev ve ofislerde kullanılan çeşitli araçlar, lityum pillerin kaplanmasında vs.) kullanılır olmuşlardır. Genelde plastik malzemelerle karıştırılarak kullanılır. Karbon fiberlerin geri dönüşümü ile ilgili olarak da son zamanlarda önemli gelişmeler kaydedildi.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/x-sozluk/84009-karbon-fiber-karbon-fiber-nedir-karbon-fiber-hakkinda.html#ixzz1eSSsqd7A

immortalboss
22 Kasım 2011, 22:12
Karbon Fiber - Karbon Fiber Nedir - Karbon Fiber Hakkında
Karbon fiber, yüzde doksandan fazla oranda karbon atomlarından oluşur. PAN (Poli Akrilo Nitril) den elde edilir. PAN'ın karbon fibere dönüşmesi için birkaç işlem gerekir. Bu işlemleri başlıklar halinde sayacak olursak;

1)Yükseltgenme Adımı: Öncelikle PAN 3000 °C'ye kadar ısıtılır ve böylece moleküler yapısı değişir. Rengi de beyazdan siyaha döner.
2)Karbonlama (+ grafitleme): Bu adımda, karbon dışında, polimerde bulunan tüm elementler malzemeden uzaklaştırılır. Bu işlem, polimeri 10000 °C ile 30000 °C arasında ısıtarak gerçekleştirirlir. Sıcaklığın yüksek olması sonuçta oluşacak fiberin de kalitesini belirler. Başka bir deyişle, ne kadar yüksek sıcaklık, o kadar kaliteli fiber.
3)Yüzey Kaplama: Son olarak fiberlerin yüzeyi, epoksi reçine ile kaplanır ve böylece diğer işlemler sırasında, polimerle temastan korunmuş olur.

Güçlü fakat hafif bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi, grafit ve elmas konusunda anlattığım gibi, karbon atomlarının bileşiği oluştururken meydana getirdiği geometridir. Elmasın üç boyutlu bir geometrisi varken; karbon fiberi iki boyutlu gibi düşünebiliriz. Burada iki boyut ile anlatmak istediğim şekil tel örgülerinki gibi bir geometridir. Hem elastik hem de güçlü yapılarından ötürü birçok alanda (örneğin arabaların lastikleri ve bazı parçaları, ev ve ofislerde kullanılan çeşitli araçlar, lityum pillerin kaplanmasında vs.) kullanılır olmuşlardır. Genelde plastik malzemelerle karıştırılarak kullanılır. Karbon fiberlerin geri dönüşümü ile ilgili olarak da son zamanlarda önemli gelişmeler kaydedildi.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/x-sozluk/84009-karbon-fiber-karbon-fiber-nedir-karbon-fiber-hakkinda.html#ixzz1eSSsqd7A
Bunun yanısıra sanırım o kadar büyüklükte bir carbon için ücret çok fazla olabilir.Tamamen karbona benzer malzemeden yapılmış bir 106 gti biliyorum.Çamurluklar,tavan,kapılar,bagaj,kaput... Sanırım o aracı karbondan yapmak birkaç tane 106 parasını bulmuştur. :)

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 23:00
Bunun yanısıra sanırım o kadar büyüklükte bir carbon için ücret çok fazla olabilir.Tamamen karbona benzer malzemeden yapılmış bir 106 gti biliyorum.Çamurluklar,tavan,kapılar,bagaj,kaput... Sanırım o aracı karbondan yapmak birkaç tane 106 parasını bulmuştur. :)

karbon karbondur fiyatları ısıtılma derecelerine göre değişiyor yani kullanılan 1. sınıf karboln olsa zaten fiyatları 400 eurodan başlar ama bence değer ya :)

DeaD_Rider
22 Kasım 2011, 23:44
karbon karbondur fiyatları ısıtılma derecelerine göre değişiyor yani kullanılan 1. sınıf karboln olsa zaten fiyatları 400 eurodan başlar ama bence değer ya :)

ikinci sınıf birinci sınıf karbon mu olur ya plastik mi bu dediğin gibi karbon karbondur 1. sınıf 2. sınıf diye ayıramazsın .

BLACK_ICE
22 Kasım 2011, 23:55
ikinci sınıf birinci sınıf karbon mu olur ya plastik mi bu dediğin gibi karbon karbondur 1. sınıf 2. sınıf diye ayıramazsın .
yani daha az ısı adam için daha az masraf demek daha ucuz malzeme ile yapılan karbon daha düşük kaliteli olur

DeaD_Rider
23 Kasım 2011, 00:02
sen kendini kandırmaya devam et o zaman

BLACK_ICE
23 Kasım 2011, 00:04
sen kendini kandırmaya devam et o zaman

peki teşekkür ederim :)

immortalboss
23 Kasım 2011, 00:12
peki teşekkür ederim :)
Ben egzozu beğendim kardeşim.Karbon,plastik,demir farketmez. :) Güle güle kullan.Montajı nasıl yaptın? Kaynaklı mı yoksa kelepçe ile mi?

BLACK_ICE
23 Kasım 2011, 00:23
Ben egzozu beğendim kardeşim.Karbon,plastik,demir farketmez. :) Güle güle kullan.Montajı nasıl yaptın? Kaynaklı mı yoksa kelepçe ile mi?

kaynak hocam :)

immortalboss
23 Kasım 2011, 00:30
kaynak hocam :)
orjinal egzozun manifolt ve orta borularını bozmasaydınız keşke. :) Ama artık olan olmuş.Hayırlı olsun tekrar.

BLACK_ICE
23 Kasım 2011, 00:39
orjinal egzozun manifolt ve orta borularını bozmasaydınız keşke. :) Ama artık olan olmuş.Hayırlı olsun tekrar.

hiç bomadık hocam egsoz dibinden siprelle kesildi kaynakladı şasede tutan yere parçayla aynaklandı sıfır orginallik bozumu