PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FYM 100 ün arka tekeri rolenti de neden döner? yardım.

GÜNTEKİN
21 Kasım 2011, 23:51
Arkadaşlar; babamda FYM 100 motosiklet var, motoru sehpadayken çalıştırıyorum arka teker normal gidiyormuş gibi dönüyor. Rolenti ayarını iyice düşürüyorum hiç birşey farketmiyor. Bu normal mi? yoksa debriyaj ayarıyla alakalı birşey mi? Bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim?

srhtsglm
21 Kasım 2011, 23:54
normal dostum arka teker boşta rölantide döner...

motorcu48
22 Kasım 2011, 00:28
motorun piaggio fly 100 mü?

o kadar scooter kullanmışlığım var hep yüksek devirlerde çalıştığında orta ayaklığa alınca motorun tekeri dönerdi rolantisi düşükte dönmemesi lazım diye biliyorum

Zodium
22 Kasım 2011, 10:37
bence servise götürün rölanti ayari yapsinlar sizde elektronik rölanti ölcüm cihazi yoksa rölanti ile oynamamanizi tavsiye ederim rölantiyi bozabilirsiniz.

immortalboss
22 Kasım 2011, 12:06
Bu çoğu motosiklette olan birşey.Motosiklet çok az bir torq veriyor rolantide.Bu da lastiği çevirmeye yetiyor anca.Ayağınızla dokunduğunuzda vs şartlarda lastik durur zaten.Aynı olay cub motosikletlerde de var.Önemli bir sorun değildir.Ama yan sehpadayken motosikleti iterek düşürecek güçte dönüyorsa o zaman bir sorun vardır. :) İyi forumlar.

anaconda84
22 Kasım 2011, 12:14
bende böyle bişey yok ama zincirin çok gerginse dönebilir.( benim motorum cup )

bY_aLp
22 Kasım 2011, 12:20
debriyajj kaçırıyor olmasın :)

aliusta
22 Kasım 2011, 19:33
merhabalar foruma yeni üye oldum ismim Ali 20 yıldır motosiklet tamir işleri ile uğraşmaktayım,arkadaşın belirtmiş olduğu sorun arka varyatörün (debriyaj balatasının)varyatör tasına sıkı geçmesinden ötürü tekerlek rölantideyken dönme yapar.debriyaj balatanız bir miktar aşınınca bu sorun kendiliğinden çözülür.

GÜNTEKİN
22 Kasım 2011, 22:39
ilgilenen kardeşlerime çok teşekkür ederim.

moonspell07
28 Ağustos 2020, 19:31
Xmax 400 arka teker seri bir şekilde dönüyordu botla bastırarak bile zor durduruyordum., kayış değişimi yapıldı bu gün 3500 km kadar debriyaj balatasindaki yaylardan biri kırık vaziyette kullanmışım, yay değişti teker dönmesi durdu.