PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : led sinyaller için surucu devresi nasıl yapabiriz

berk_cglr
21 Kasım 2011, 22:47
motosikletteki elcik korumaların ustune buna benzer bir led sinyal yapmak istlyorum ama bıradaki gibi yanması icin ne yapmam lazım hangı devreyi kullanmam lazım

www.youtube.com/watch?&gl=US&hl=en&client=mv-google&v=15VDNO-U39Q&nomobile=1

www.youtube.com/watch?&gl=US&hl=en&client=mv-google&v=iYqR1xWMWvM&nomobile=1

www.youtube.com/watch?&gl=US&hl=en&client=mv-google&rl=yes&v=0K8dRUGI7eY&nomobile=1

cakmak3306
21 Kasım 2011, 23:40
Bu biraz elektoniğe giriyor. Nette güzel elektronık siteleri var. Bende kendıme amfi yapmıstım o sitelerden birinden. Devamının gelmesını beklıyorum.

sessizsakin
21 Kasım 2011, 23:59
yapmaya uğraştığına değmez. profesyonel tasarlanmış sürücü devreleri 15 - 20 lira karaköyde.

genelde 12 volt ile çalışıp 3 seri bağlı led'i sürecek şekilde tasarlanırlar.

Dogan88
22 Kasım 2011, 00:01
ilk videodaki gerçekten çok hoşmuş.

bir şey daha sormak istiyorum. ben motora arkalar normal 21 watt ampul önleri gömme led sinyal yaptım. fakat frekansları uymuyor hızlı hızlı yanıp sönüyor. Bunu nasıl normal sinyal gibi yanıp sönmesini sağlarım?

sessizsakin
22 Kasım 2011, 00:02
yapmaya uğraştığına değmez. profesyonel tasarlanmış sürücü devreleri 15 - 20 lira karaköyde.

genelde 12 volt ile çalışıp 3 seri bağlı led'i sürecek şekilde tasarlanırlar.

linklerdeki gibi animatik şeyler yapacaksan onlar biraz kasar. zira işe, direk led sürücü tasarlayarak giremezsin... eğer daha önce elektronik devre deneyimin yok ise...

berk_cglr
22 Kasım 2011, 12:36
ben sadece soldan saga kayarak yanmasını ıstıyorum bunu nasıl yapabılırım yada adı nedır ısıkları boyle yakan devrenın satın alabılcagım bır yer soylersenız oda olur mesela