PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptorun suyu geldi :/

HaydarBıçak
21 Kasım 2011, 20:48
bu ilginç olay bugün yarım saat gittikten sonra oldu
gideceğim yere vardım daha motoru stop etmeden arka lastiğin ön tarafına doğru
şakır şakır su aktı. hemen motoru durdurdum heralde borulardan biri çıktı su ondan akıyor dedim
eksilen suyu tamamlamak için radyatörün kapağını açtım ama ağzına kadar doluydu.
biraz gezdim tekrar ekliyim dedim gene dolu
radyatörün içi su doluysa bu bir litre civarında olan su nerden dökülmüş olabilir?

immortalboss
21 Kasım 2011, 20:57
Motor sıcakken kontrol ettiniz sanırım.Su böyle durumlarda yanlış gösterebilir kendini.Motorunuzun içindeki basınçtan su fazla görünmüş olabilir.Ya da çok fazla su olabilir radyatörünüzde ve tahliye varsa suyu oradan atmış olabilir.Motorunuz soğusun.Motoru dik konuma getirip suyunu tekrar kontrol edin.Umarım bir sorun yoktur.İyi günler.

HaydarBıçak
21 Kasım 2011, 21:16
soğukken tekrar baktım hala su seviyesi tam dolu :/

immortalboss
21 Kasım 2011, 21:27
Vallaha müdürüm çok fazla teknik bilgim yok ancak forumda bayağı regal kullanıcısı vardı sanırım.Eminim soruna yardımcı olacaklardır. :) Sıkma tatlı canını.

HaydarBıçak
22 Kasım 2011, 01:10
güncel.......

motorcu48
22 Kasım 2011, 03:17
motor doğuma hazır konuma gelmiş eheh:queen:

şaka bir yana hava filtresinde tahliye hortumu vardır içi dolunca kirli su atılır acaba ondan olabilir mi?

Atahualpa
22 Kasım 2011, 03:17
Yoğunlaşma kabını kontrol ettiniz mi ? Su var mı içinde ?

F54
22 Kasım 2011, 03:30
haydar kardşim ayıp oluyor ama suyu geldi falan:queen:

Slayerrr
22 Kasım 2011, 03:41
Yoğunlaşma kabını kontrol ettiniz mi ? Su var mı içinde ?

Evet, eğer radyatörden bakıyorsan, radyatörde su olsa bile genleşme kabı tamamen boşalmış olabilir.

İHTİYAR
22 Kasım 2011, 05:04
Kız mı oğlan mı?

Şaka şaka başlığı görünce motoru doğuma götürdünüz sandım.:cherry:

Motorunuz yağmur yada yıkama sonrası su biriken bir yerinden, durunca sular akmış olabilir.

gv650i
22 Kasım 2011, 07:34
dediğin yerde genleşme tankı var onu çok doldurduysan ısınınca suyu atar ama durdugunda degil devamlı atar şayet fanların devreye girmezse ve ya sıkıştırdıysan duruncada atmaya devam eder.
veya beyaz plastık olan tankın dolu degilde akıyorsa delinmiş olabilir delikte degilse o zaman bu iş seni aşar ve senin suyun gelmeye başlar çünki cüzdanın dogurmak üzeredir:)
yakınlardaysan gel ebesi ben olayım

HaydarBıçak
22 Kasım 2011, 21:04
genleşme kabında su olmalı mı yoksa boş mu olmalı ?
bu arada nurtopu gibi bir scooter doğurdu :) 25 cc olarak doğdu büyüdükçe 500 cc olur dediler :P

Volkan Serezli
22 Kasım 2011, 21:26
su olduğuna eminmisin benzin olmasın

Slayerrr
22 Kasım 2011, 22:06
genleşme kabında su olmalı mı yoksa boş mu olmalı ?
bu arada nurtopu gibi bir scooter doğurdu :) 25 cc olarak doğdu büyüdükçe 500 cc olur dediler :P

Dolu olmalı tabii ki. Kabın üzerinde maksimum dolum seviyesini gösteren bir çizgi-işaret olmalı.

HaydarBıçak
23 Kasım 2011, 00:46
akü tarafında ki kapağı söktüm ordan suyunu doldurdum 1 litreden fazla su içti tosun
bir daha atarsa suyu tamircinin yolları taştan :)

acayüp
23 Kasım 2011, 01:05
Başlığı çok düşündünmü :) .

ayrıca o suyu iyi takip et bir aksilik varsa çoook pahalıya mal olabilir.

HaydarBıçak
23 Kasım 2011, 01:08
Başlığı çok düşündünmü :) .

ayrıca o suyu iyi takip et bir aksilik varsa çoook pahalıya mal olabilir.

başlık tamamen olayın gelişiminden oldu :)
frene bastım durdum ayağımı yere koyduğum anda şaldur şuldur su boşaldı :)
yola çıkarken kontrol ediyorum, yolda benziliğe girip tekrar kontrol ediyorum ve gittiğim yerde kontrol ediyorum
radyatörün içi su dolu hazne boştu

Slayerrr
23 Kasım 2011, 02:17
başlık tamamen olayın gelişiminden oldu :)
frene bastım durdum ayağımı yere koyduğum anda şaldur şuldur su boşaldı :)
yola çıkarken kontrol ediyorum, yolda benziliğe girip tekrar kontrol ediyorum ve gittiğim yerde kontrol ediyorum
radyatörün içi su dolu hazne boştu

Suyu kontrol etmekle beraber gözün hararet lambasında olsun.

Atahualpa
24 Kasım 2011, 02:51
Valla ben izmir sıcağında 40 derecede şehir içinde o hararet lambasını değil yakmak, fanlarını devreye sokturamadım da, bozuk mu acaba deyip rölantide 35 dakika tuttum da öyle soktum fanları devreye :)

Ahmet N.
24 Kasım 2011, 03:04
motor doğuma hazır konuma gelmiş eheh:queen:

En iyisi hastayı, sen bi doktora göster kardeşim,yoksa düşük falan olmasın :queen:
baksana ebesi,dadısı olmaya bisürü talip çıkmış...üzülmesin istekli ebeler dadılar,psikolojik olarak hazırlamışar kendilerini :queen: :)

gorkemuls
24 Kasım 2011, 06:30
25 cc lik yavruyu alabilirim. Benzinden kesilince alicam, okadar insafsiz degilim :P :queen:

HaydarBıçak
05 Aralık 2011, 19:23
motorun derdi belli oldu
termestat bozulduğu için su soğuyamıyormuş ısınan suda buhar basıncından dolayı
tahliyeden dışarı atılıyormuş