PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanıyordum...

search16
21 Kasım 2011, 02:39
3 ay önce aldığım motorsikltimle yolda gece giderken birden dumanlar gelmeye başladı. Durduğumda motor altından geçen egzosta yağ geldiğini farkettim. Motor çok sıcaktı. Hemen su ile egzostu soğuttum. Gece olduğundan nereden yağın geldiğini anlayamadım ama ayak marş milinin keçesi patladı sanırım. Eğer o sıcaklıkta yağ alev alsaydı... Depoda en az 15lt benzin vardı. Allah korudu.
Sözde 2 yıl garantili motor. Sizce garanti kapsamına girermi. Motor fastwind 200 R. Kuba motor satıyor Türkiye'de.

sessizsakin
21 Kasım 2011, 02:47
servis bakımlarını zamanında yaptırdıysanız, motor üzerinde çatlak bile olsa, servis garanti dışı sayamaz böyle birşeyi. ancak motor dışardan darbe almış yada düşmüşse, garanti kapsamı dışında kalabilir.

search16
21 Kasım 2011, 02:51
Zaten bir defa bakım yaptırdım. Oda işli kayıtlı. Motor daha 1000 km de. Darbe falanda yok.

Slayerrr
21 Kasım 2011, 02:56
Egzoza gelen yağ alev almaz. En fazla duman ve kötü koku sebebi olur.

servis bakımlarını zamanında yaptırdıysanız, motor üzerinde çatlak bile olsa, servis garanti dışı sayamaz böyle birşeyi. ancak motor dışardan darbe almış yada düşmüşse, garanti kapsamı dışında kalabilir.

Normalde garanti kapsamında olması gerekir ama Çinli motorlarda her şey garanti dışı olabilir. :mrgreen:

search16
21 Kasım 2011, 02:58
Egzoza gelen yağ alev almaz. En fazla duman ve kötü koku sebebi olur.

Normalde garanti kapsamında olması gerekir ama Çinli motorlarda her şey garanti dışı olabilir. :mrgreen:
Bende ondan korkuyorum. Sen bilerek yaptın derlermi işe bak.

Slayerrr
21 Kasım 2011, 03:13
Bende ondan korkuyorum. Sen bilerek yaptın derlermi işe bak.

Öyle bir şey olursa Kuba'nın merkezini arayıp durumu anlat, şansını dene. Yine olmazsa yapacak bir şey yok. Aslında hakkını arayabilirsin ama tamiri için vereceğin para muhtemelen fazla olmayacağı için uğraştığına değmez.

F54
21 Kasım 2011, 03:23
allah korumuş benim mondial de arada titreşimden dolayı kalböretörden benzin kaçırıyordu kontrol edip sıkmasak bizde belki hayatta olmaya bilirdik:farao:çin malı mı allah düşmanıma nasip etmesin......

search16
21 Kasım 2011, 03:24
Haklısın. Kendimde tereddüt etmeden değiştiririm. Ama niye ben uğraşayım. Sabah şansımı deniyecem. İşe gelirken başıma geldi bu olay.

search16
22 Kasım 2011, 02:06
Soruna gündüz gözüyle baktım. Birkez daha servise içimdeki bütün kötülükleri boşalttım. ilk bakımına götürdüğümde ayak marş pedalınım sallandığını saplamasının gevşek olduğunu söyledim. onlarda çözüm olarak saplamayı uzatıp karşılığını somun ile sıkmakla bulmuşlar. Fakaaat sonradan takılan somun, pedalı ilk defa kullandığım zaman yani olayın olduğu akşam milin dönmesi ile alt kısma çarparak delmiş. ( yağın olduğu hazne) Yağda basınç ile bütün egzosta dağılmış.
Sonuç sabah servisin açılmasını kapısının önünde bekledim. Söktüler parçayı tamir edip gün içinde tamir ettiler. Parçanın tamir edilmesi değişimin yapılmaması sıkıntı yaratmaz inşallah.

efe tolga
22 Kasım 2011, 02:20
sen onu bunu bırakta kızgın yağa su dökme sakın bırak söner o kendi kendine

search16
22 Kasım 2011, 02:27
Yağ zaten egzosta gelince duman olup uçuyordu. Ben suyu egzosta döktüm soğutmak için.