PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Çelik Motor] Direksiyon SORUNU

Gladyatör64
20 Kasım 2011, 15:12
Herkese öncelikle merhaba.
Benim Çelik 100CUP adlı bir motorum var.
Daha 2 gün önce aldık, ve bir sorunum var. sizle paylaşmak istedim bilgilerinizi esirgemeyin lütfen.

Yolda giderken direksiyonum sağa-sola zor dönüyor olay bu. kazaya yol açabilir o yüzden korkuyorum
Acaba ne yapmam gerek lütfen yardım:sunny:

Teşekkürler...

Gladyatör64
20 Kasım 2011, 19:45
Arkadaşlar neden cevap vermiyorsunuz 74 Kişi bakmış ama bir cevap yok?

Mengu16
20 Kasım 2011, 20:03
Arkadaşlar neden cevap vermiyorsunuz 74 Kişi bakmış ama bir cevap yok?
bakmak degil, gormek onemlidir belki de.

kaan898
20 Kasım 2011, 20:08
valla arkadaşım cub larla alakalı sorulara ilgi azdır bu forumda benim gözlemlediğim o, kimse üzerine alınmasın kızmasın.nedenini bilmiyorum ama ben de cub kullanıcısıyım ben de aynı şeyi yaşadım.emin ol vitesli 125 lik 150 lik bi motorun olsaydı anında cevap gelirdi kimse aksini söylemesin.sorununa gelince benim motorda da ilk alınca baya ağırdı ilk yaptığım şey ben de kilolu olduğum için ön lastiğe 28 hava bastım ve şu an öyle kullanıyorum ve nisbeten hafifledi direksiyon.buna ek olarak aldığım bayi benim motora çok kötü montaj yaptığından direksiyon ve etrafındaki kablolar berbat karışık biçimdeydi ben kendime göre düzenledim biraz daha farketti .2 gün önce aldım demişsin ama sıfır aldığını varsayarak motor km yaptıkça hafiflediğini göreceksin.yani yeni olmasının bi nedeni olabilir çünkü benim direksiyon ilk zamana göre baya farketti.sana iyi sürüşler...

Gladyatör64
20 Kasım 2011, 20:23
kaan898 çok saol kardeş bende deniyeyim senin yaptıklarını.
İyi aksamlar.

35emre35
20 Kasım 2011, 20:31
gidon mili çok sıkılıdır. ya servise gidip yaptır yada sen kendin biraz gevşet. tornavidaya çekiçle tıklatarak çok hafif döndür yeterli olacaktır kanımca.

DeaD_Rider
20 Kasım 2011, 21:04
gidon milini gevşetmek başta basit ve işe yaran bir çözüm olabilir fakat gidonda boşluğa neden olacaktır ve daha sonrasında rulmanların dağılmasına ve rulman yataklarında bozulmaya neden olacaktır. sorunun çözümüne gelince rulmanların dağılmışsa değiştirirsin belkide sadece biraz gres yağı ile halledilebilecek bir durumdur

Gladyatör64
20 Kasım 2011, 21:30
35emre35 ve DeaD-Rider kardeş motoru alalı daha 2 gün oldu onu belirteyimde.
gres yağı iyi bir çözüm olabilir kardeş.

DeaD_Rider
20 Kasım 2011, 21:51
35emre35 ve DeaD-Rider kardeş motoru alalı daha 2 gün oldu onu belirteyimde.
gres yağı iyi bir çözüm olabilir kardeş.

sert bir şekilde çukura falan girmediysen gres yağıyla çözebilirsin sorunu