PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dış lastikleri kendimiz değiştirebilirmiyiz ? Destek lütfen..

ethemm76
15 Kasım 2011, 04:33
Arkadaşlar, cbf 150 motorum var. Arka teker için bi dış lastik aldım ve kargo ile geldi. Bunu kendim değiştirebilirmiyim sizce ? Tekeri söküp takabiliyorum. Eski dış lastiğide sanırım 2 tornavida yardımıyla çıkartabilirim. Yeni lastiği takmak konusunda zorlanırmıyım sizce. Bunu yapmanın özel veya kolay bi yolu varmı ? Lastiği takarken bir veya iki tornavida yetiyor mu =? Bunun için daha farklı bi el aleti kullanılması gerekiyormu ? Son olarak janta lastiği taktıktan sonra hava basma aşamasında terkeri bi benzinliğe götürsem, elektronik pompalarda (sönük lastik) seçeneği var. Bu seçeneği seçerek sanırım sürekli ve daha kuvvetli hava basılabiliyor. Sizce nasıl olur. yapan varmı ? Lasitği şişirmeye çalışırken yani ilk havayı kapma aşamasında ve daha önce eski lastiği sökerken ve yeni lastiği janta takmaya çalışırken sorun yaşarmıyım ? Nelere dikkat etmeliyim ? Hangi aşamada zorlanırım. Motorun bi çok işini kendim yapabiliyorum ama dış lastik işine ilk defa giricem :) Yorumlarınız için şimdiden teşk.

HaydarBıçak
15 Kasım 2011, 04:35
lastiğin janta deyen kısmına siyah bir sıvı sürülüyor o sıvıdan varsa yapabilirsin
ama benzinliğe git şişir oldu olmadı derdi yerine 20 - 30 liraya sorunsuz taktırmanı tavsiye ederim

zeda3000
15 Kasım 2011, 09:34
Lastigin kolay gecmesi icin sabunlu su sureceksin , tornavida yerine levye kullan, tornavida ic lastigi yirtabilir.

Ic lastigi cok az sisir, jant icinde donmedigine emin ol ve yeslestir. Lastik subabini ayarla ve lasitigi sisir hepsi bu

ethemm76
15 Kasım 2011, 11:09
Lastigin kolay gecmesi icin sabunlu su sureceksin , tornavida yerine levye kullan, tornavida ic lastigi yirtabilir.

Ic lastigi cok az sisir, jant icinde donmedigine emin ol ve yeslestir. Lastik subabini ayarla ve lasitigi sisir hepsi bu

Teşk..İç lastik yok, tubless.

bY_aLp
15 Kasım 2011, 12:27
güçlü bir havaya ihtiyacın olabilir içine bir miktar benzin döküp yakarakta şişren var ama birazcık tehlikeli olabilir ben ön lastiğimi hç uğraşmadım gittim normal bir lastik tamircisine 5 lira verip taktırdım ama benim ön lastik sökmesi kolay zincirle uğraşılmadı

ethemm76
15 Kasım 2011, 13:39
güçlü bir havaya ihtiyacın olabilir içine bir miktar benzin döküp yakarakta şişren var ama birazcık tehlikeli olabilir ben ön lastiğimi hç uğraşmadım gittim normal bir lastik tamircisine 5 lira verip taktırdım ama benim ön lastik sökmesi kolay zincirle uğraşılmadı

Sanırım bende lastiği söküp, yeni dış lastikle bi oto lastikçiye gidiveriyim. 3-5 tl el emeği veririm hallettiririm. Napalım. En mantıklısı bu olacak sanırım. Yakınımda bi çok oto lastik tamircisi var. Uğraşmaya değmiyecek galiba.

bY_aLp
15 Kasım 2011, 13:42
Sanırım bende lastiği söküp, yeni dış lastikle bi oto lastikçiye gidiveriyim. 3-5 tl el emeği veririm hallettiririm. Napalım. En mantıklısı bu olacak sanırım. Yakınımda bi çok oto lastik tamircisi var. Uğraşmaya değmiyecek galiba.

lastiği kendin sök cant ile birlikte ver adam yapsın tekrar kendin tak motora lastiği fazla almaz :p

F54
15 Kasım 2011, 16:29
ethem bu işi en güzel lastikçiler yapar 5 tl ye