PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasakş EN500 sıfır akü bitermi?

husenaga
13 Kasım 2011, 14:18
Arkadaşlar bugün motorumu havalar soğuduğu için sezona kadar garaja koymak için indim kontagı taktım bastım marşa çık çık çık çık çık çalışmadı.devam ettim marşa basmaya aralıklarla daha sonra akünün gücünün zayıflamaya başladığını hissettim ses çok zayıf gelmeye başladı.akü sıfır aldım daha 2 hafta önce.sorun ne olabilir acaba.yardımlarınızı bekliyorum...

Zodium
13 Kasım 2011, 14:26
konjektör olabilirmi.

husenaga
13 Kasım 2011, 14:36
konjektörde olabilir motoru çalıştırsam ölçecem giriş 12 volt çıkış 14 volt olması lazımçşimdi kaldırdım motoru.biraz ısınsın aktarma yapıp çalıştırıp bakacam.ama taktım kafaya düşünür dururum artık

zeda3000
13 Kasım 2011, 15:00
Akunun yeni diyorsun

Bir kac sorum olacak akunu alinca sarj ettirdinmi?

Akunu kontrol ettirip olcturdunmu

Konjektorunu olctur

Sarj dinamosunu ve baglantilarini kontol et, Bunun icin yan kapagin acilmasi lazim bilmiyor isen ustaya git

Ve en onemlisi akunu yeni taktim dedigin icin diyorum. aKunun baglantisini kontrol et. Gevsemis vida yada bir yere temas ederek kendini desarj etme durumu olabilir. Basit ama sinir bozucu bir durumdur ve cogu kisinin basina gelir.

husenaga
13 Kasım 2011, 15:25
aküyü kendim değiştirdim eskisinin aynısını alım taktım çalıştı.ölçtürmedim yani.zaten motor ilk çalıştırmada beni çok uğraştırıyordu şöyle ilk marşta hiç çalışmıyor en az 3 -5 dakikka uğrasıyodum bazen.bugün ise hiç çalışmadı işte.
çok sinir bozucu bir durum.
birde bi usta endiksiyon bobini değişecek demişti bu yüzden de olabilirmi acaba

Sinan Er
13 Kasım 2011, 15:48
Kawasaki 500 cc motorun kronik arızası marş rublesidir. Marş rublesini çabuk yer vitesdeyken çalıştırırsan yada sürekli marş basarsan çabucak arızalanır.

Hediyesi 500 tl

Benzer bir sorunu yaşadım. Çok geç alıyordu Sübapların değişmesi gerekıyormuş farkedene kadar marş rublesinide yedik totalde 1200 tl.

Sana tavsiyem sübaplarını kontrol ettir yada et.

husenaga
13 Kasım 2011, 16:24
subaplardan olacağını zannetmiyorum çünki motoru toplatalı 700 km oldu.ama 500 cclerde marş sistmeminde sıkıntı olduğunu duymuştm.şimdilik koydum garaja motoru inşallah küçük bi arızadır ne diyim....