PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung gt250r Debriyaj tası sorunu

hyosungt250r
12 Kasım 2011, 20:12
Selamun aleykum arkadaşlar yaklaşık motorumu 4 aydır kullanıyorum ilk bakımını yapmıstım bayramında 2.gününde 2.bakımını yapıcaktım olay su daha dogrusu sorunun hikayesi şu:

Bayramın 2.günü sanayiler kapalı yaklaşık 40 km uzakta castrol servisi var oraya yag almaya gıdıyorum neyse giderken sorun yoktu donuyorum tam evın onune geldım ışıklardayım motoru durdurdum debrıyaj tasından ince ince rölentide kendini belli eden tırıl tırıl ses gelmeye basladı ılk olarak sunu belırıtıyım burlarada yetkılı servis veya anlayan biri olmadıgı ıcın soruyorum ve burda sadece ihtimal cevapları beklıyorum ee donerken bişey daha oldu onuda soylıyım sigara molası vermıstım motoru durdurdum cakmak yere dustu egıldım bı baktım 2 silindirin eksoza gıtmeden oncekı bıtlestıgı yerden duman gelıyo hafıfte yanık kokusu sonra yagını degıstrdm soyle 1 km bındım ses bı azaldı bı orta halıne dondu bende bısey olabılcegınden motor calıstırmadım şimdi arkadaşlar motor boştayken bu donuyo bellı oluyo zaten gazı verınce seri dönmeden ses kesılıyo ornegın bunlar var baska bı belirti yok galıba motorun çekiş sağlam nası diyim başka bi problemı yok ben soyle dusunuyorum biraz yağsız kaldı galıba yaklasık 350-400 gram gıbı pıs yag aktı buda belli ediyo zaten sizin yorumlarınızı beklıyorum

Şimdiden teşekkurler

harleytamir
12 Kasım 2011, 20:16
yağını değiştir 2. bakımdaki motora böyle birşey olmaması lazım debriyak telinide kontrol et

hyosungt250r
12 Kasım 2011, 20:37
yağı değiştirdim yalnız bazı ustalar yağı kalınlastır bakalım aynı ses gelıcekmı dedıler onu yapmaya daha fırsatım olmadı 10-40 castrol koydum