PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derdime derman olucak yok mu kimse ?

brein_box
10 Kasım 2011, 03:27
selam ve geçmiş kurban bayramınız mübarek olsun benim sorunum şu arkadaşlar 150 cc motorumda şu sorunlar var

1-)zor çalışıyor (7-8 kere uzun uzuuunnn marş bastıktan sonra) çalıştığında bazen ekzos patlatıyor
2-)gaz gesiyor yemiyor
3-)ara sıra tekliyor(giderken ileri geri sallanıyor)
4-)durmak istediğimde debriyaja bastığımda stop ediyor
5-)50 km sonrasında bunların hiç biri olmuyor

bi tamirciye gittim sorunları söyledim önce hava ayarına baktı buji değiştirdi bi şeyler yaptı eski bujiyi taktı ve dolaşıp geldim sorun yok tamirciden çıktım yine aynı sorunlar yine devam etti sinirden geri dönmedim

şimdi stop etmesin diye devri 3000 de tutuyorum ama yine aynı durduğum da elim sürekli gaz da

anlayan arkadaşlardan sorunumun ne olduğunu ve bunu nasıl giderebileceğimi anlatabilir mi çünkü şuan işssizim :pale: tamirciye para vericek durumum yok !

tabi durum hal edilemicek bi şeyse tamirci yolu gözükür.
teşekkürler şimdiden..

-unnamed-
10 Kasım 2011, 03:30
karbüratör gibime geliyor ama...
bakılmasında fayda var....

HaydarBıçak
10 Kasım 2011, 03:33
50 km gidip bütün sorunlarından kurtulması demek motorun ısınıp normal çalışma sıcaklığına gelmesidir
bu durumda normale dönüyorsa sübap ayarına bi baktırmak lazım tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır

Slayerrr
10 Kasım 2011, 03:34
Jikleyi kullanıyor musun?

brein_box
10 Kasım 2011, 03:46
50 km gidip bütün sorunlarından kurtulması demek motorun ısınıp normal çalışma sıcaklığına gelmesidir
bu durumda normale dönüyorsa sübap ayarına bi baktırmak lazım tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır

50 km hızı geçince yok hız düşünce var

Jikleyi kullanıyor musun?

evet ama kapatmayı unutmuyorum :)

Arjantinli69
10 Kasım 2011, 03:50
geçmiş olsun arkadaş
madem bujiler yenisi ile degişti karbüratör rolanti ayarına bir bakmalı .tam kapattıktan sonra 2.5tur açman icap ediyor.
baktın orda sıkıntı yok eger karbüratörün temiz ise gaz pistonunda delik veya özelligini yitirmiş olabilir onu yenisi ile degiştirmelisin.bu tarz motosikletlerde ençok sorun çıkartan parçadır gaz pistonu zaten fiyatıda o derece ucuz 8 tl civarı.zaten karbüratörün sıfırı 60 tl civarı.ama buji piposunda veya buji kablosunda'da sıkıntı olabilir.testi gayet basit buji piposunu çıkart ucuna eski bujini tak marşa bas bak bakalım ateşleme ne durumda,eğer sağlıklı ise demekki buji kablosunda ve buji piposunda sıkıntı yok demektir.yani sıkıntı ateşleme ve karbüratör eksenli.kolay gelsin.
gaz pistonu bu şekilde http://www.motorbisikletim.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/154_karburator-grubu/742__sheng-wey-karburator-gaz-pistonu-scooter-150-cc-ka/

brein_box
10 Kasım 2011, 03:54
geçmiş olsun arkadaş
madem bujiler yenisi ile degişti karbüratör rolanti ayarına bir bakmalı .tam kapattıktan sonra 2.5tur açman icap ediyor.
baktın orda sıkıntı yok eger karbüratörün temiz ise gaz pistonunda delik veya özelligini yitirmiş olabilir onu yenisi ile degiştirmelisin.bu tarz motosikletlerde ençok sorun çıkartan parçadır gaz pistonu zaten fiyatıda o derece ucuz 8 tl civarı.zaten karbüratörün sıfırı 60 tl civarı.ama buji piposunda veya buji kablosunda'da sıkıntı olabilir.testi gayet basit buji piposunu çıkart ucuna eski bujini tak marşa bas bak bakalım ateşleme ne durumda,eğer sağlıklı ise demekki buji kablosunda ve buji piposunda sıkıntı yok demektir.yani sıkıntı ateşleme ve karbüratör eksenli.kolay gelsin.
gaz pistonu bu şekilde http://www.motorbisikletim.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/154_karburator-grubu/742__sheng-wey-karburator-gaz-pistonu-scooter-150-cc-ka/

tamirci bujiyi değiştirmedi yeni takıp denedi sonra tekrar eskisini taktı ama bujiyi söktüğünde ucu kararmıştı

mujdat demir
10 Kasım 2011, 05:12
brein_box , arkadaşım , motosikletinde sorunlar olduğunu söylüyorsun , neden motosikletini aldığın markanın , yetkili servisine gidip , motosikletini göstermiyorsun , bunun bir sebebi mi var , kullandığın motosikletin yetkili servisi sana en yakın olanına git göster , trafikte motosikletini sorunsuz kullan , müjdat demir yalova/türkiye 10/11/2011

yürekçe
10 Kasım 2011, 10:48
garantili değil mi o motor....?

shi_bumi
10 Kasım 2011, 11:05
subap ayarı...