PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşasın kış! Artık motosiklete doya doya binebiliriz : )

biglebowski
01 Kasım 2011, 14:38
Bir yaz geçti, canım motosikletime bindiğim sayılıdır. Bu memlekette, istikamet Toroslar değilse ve tam korumalı kıyafetlerini giymek konusunda eğer çok titizsen, yaz aylarında motosiklete pek fazla binmezsin. Çünkü sıcak adamı delirtir. Motosiklete binmek eziyet olur. O yüzden kışın sıkı sıkı giyinip motosiklete binmek gibisi yoktur. Gerçi daha önce montumun ciddi soğuklarda yetersiz kaldığından bahsettimse de, yine sizin tavsiyelerinizle bu meseleye de çözüm buldum. Evet dogru tahmin; gazete ile! Omuzdan bele kadar ölçerek, kolsuz fanila şeklinde kesip yapıştırdığım ve tüm yüzeyini koli bandıyla kapladığım on katmanlı (katlar arasında hava kalacak biçimde çünkü en iyi yalıtkan havadır malumunuz) gazete kağıdından yapılma ilkel fakat çok işlevsel ''wind protector''ımla :)

Ilk denememi de Kızıldağ(Rakım 1600) gezimizde yaptım. Kızıldağ'dan Pozantı'ya, dağların arasından süzülerek geçtiğimiz bu gezi bir hayli soğuktu ve benim gazete kağıdı bir zırh gibi soğuğun içeri girmesine engel oldu. Sadece bir yerde onun da yetersiz kaldığını farkettim ama o bölgede soğuğun derecesini artık varın siz düşünün! Bunun dışında terlettiği yerler de oldu ama zaten degerlendirmeyi abartmamak lazım, gazete kagıdından bahsediyoruz. termal kumaştan değil...

Neyse, umarım bir ara fırsatını bulup fotografları da paylasırım. Hepinize dolu dolu bir kış diliyorum dostlar.

yürekçe
01 Kasım 2011, 14:50
YERLER BUZ OLMADIKÇA HER YOLA GİRER, HER YOLDA GİDERİM...

tatlı su motorcuları damlar az sonra...:P

tomass
01 Kasım 2011, 14:54
Çukurovada yazın mont kask eldiven giymek gerçekten işkence :)
Fotografları bekliyoruz, bu arada gazete fikri de güzelmiş :)

seza35
01 Kasım 2011, 14:58
Çukurovada yazın mont kask eldiven giymek gerçekten işkence :)
Fotografları bekliyoruz, bu arada gazete fikri de güzelmiş :)

Yazın 4 mevsim montumun içliğini çıkarıp terleye terleye gezdim. Şimdi soğuklarda hala yazlık eldiven kullanıyorum, havalar biraz daha soğuyunca yazlık eldivenin altına normal yün eldiven geçiriyorum. Bu yüzden eldiven fazla dayanmadı sağdan soldan patlak vermeye başladı. En kısa zamanda ekonomiyi bırakıp kışlık eldiven almam lazım :)

yürekçe
01 Kasım 2011, 15:17
aküye bağlanan elcik ısıtmalar vari 60-70 tl civarı.
onları da gözardı etmeyin :)

efe_123
01 Kasım 2011, 15:57
yaz kış farketmez karın üstünde bile motora binerim bide o gazete işini bende duymuştum ama hiç denemedim ama demekki işe yarıyomuş

TanImsIz
01 Kasım 2011, 16:08
Lahana gibi sarıp sarmalannıp motora binmenin keyfi kışın bambaşka oluyor. Ama yinede tercihim kuru bir hava.

serdar23_Bilgem
01 Kasım 2011, 16:08
Güzelim memleketimde kış mevsimi her yerde aynı şiddette geçmiyor tabii.

Bir Erzurumlu kış ayında motosiklete binemezken, siz keyfini çıkarın.

Kazasız, keyifli sürüşler diliyorum.

biglebowski
01 Kasım 2011, 16:20
tatlı su motorcuları...:P[/QUOTE]

Cok iyiymis ya :)

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

Cok haklısınız, sizin oralarda durum farklı tabi. kıyas götürmez...

harun1077
01 Kasım 2011, 21:20
Bulvar gazatesi iyi ısıtır :)

bugay
01 Kasım 2011, 21:24
Boyundan ve el bileklerimden soğuk rüzgar giriyor (yazlık eldiven var) hadi eldivenden dolayı bileklerden giriyo ama boynumu nasıl koruyacağım? buff bandana denen zımbırtıdan var ama pek korumuyo atkı mı dolasam?

BBelt
01 Kasım 2011, 21:29
Boyundan ve el bileklerimden soğuk rüzgar giriyor (yazlık eldiven var) hadi eldivenden dolayı bileklerden giriyo ama boynumu nasıl koruyacağım? buff bandana denen zımbırtıdan var ama pek korumuyo atkı mı dolasam?

Bu (http://www.feyizoglu.com/Termal-Balaklava_46999.html) ya da benzeri bir ürün sorununu çözer...

bugay
01 Kasım 2011, 21:41
Bu (http://www.feyizoglu.com/Termal-Balaklava_46999.html) ya da benzeri bir ürün sorununu çözer...
Teşekkürler :rendeer:

-unnamed-
01 Kasım 2011, 21:43
tamda aradığım ürün(:

immortalboss
01 Kasım 2011, 21:59
Arkadaşlar ben de kullanıyorum balaklava.Ancak ben kışları motosikletime binmediğim için yazlık tex marka balaklava kullanıyorum.Tavsiye ederim.Tül gibi ince.Yeni aldığım kaskımı hiç balaklavasız kullanmadım.Saçlarım ve cildim biraz yağlı.Bu yüzden sık sık kaskın içini söküp yıkamam gerekiyor.Bu balaklava sayesinde bunu çoook uzun zamanlarda yapıyorum.Terinizi emiyor.Gece binerseniz soğuktan koruyor.Hatta Balaklavasız bindiğinizde rahatsız bile oluyorsunuz alıştıktan sonra.Benim için kesinlikle önemli ve bir o kadar da ucuz bir parça.

eren özer
01 Kasım 2011, 22:34
Ya abi bırak allahını seversen ya Ben mersinde yaşıyorum tmm havalar çok aşırı soğuk olmuyor ama pasoo yamur yağıyor kışın hele gideceiğin mesafe uzunsa kışın motorsiklet hiç çekilmiyor altında honda bile olsa gidiyon ne akdarda detbir alsan sırıl sıklam oluyorsun yollar kayıyor ister istemez lastik iyi olsa da ayrıca ben üniversite okuyorum sürekli giy çıkarda olmuyor yağmurluğunu GÖZÜNÜ SEVİM YAZIN BEN hava içine kurşun gibi geçiyor kışın yazın yollarda kuru oluyo bas basa bildiğin kadar gerçi benim motosiklet 130 geçmiyo ama :)

GP500-1st
01 Kasım 2011, 22:39
konuyu heyecanla açtım nasıl bir termal pantolon mont çıktı diye ama gazeteye övgü içerikli bi yazıyla karşılaştım!

Gazete trajlarını kışın motorcular arttırıyor zaten:)

mstfkrfk
01 Kasım 2011, 23:07
bir yıl gazete olayını bende yaptım hasta filan olmadım ertesi yıl ula karizma ayağına çıkardım o kış hastalıktan kurtulamadım en son bronşit ve faranjit teşhisi konuldu.şu jersey denilen şey hoşuma gidiyor içlik ama daha hoş sanki kullanan var mı?

DusenAdam
01 Kasım 2011, 23:22
@immortalboss;
Bende de aynı balaklavadan var ve yazlık olmasına rağmen 6-7 derecede bile hiç olmamasına kıyasla epey iş görüyor. Tabii ki para ayırabilenler için termal bir balaklava daha iyi olacaktır. Ayrıca kış için neopren maskeler (göğsü koruyacak kadar uzun olanları da var) çok yararlı.
Örnek:
http://www.hudsonderi.com/?urun-509-Y-NEOPREN-HLM-MASKE-motosiklet-motorsiklet.html

srhtsglm
01 Kasım 2011, 23:27
kışın motosiklet kullanmak daha keyifli oluyor bencede...ama tabi yağışsız havada!zira yağmur-çamur işin hakikaten pisliği çekilir dert değil...ayrıca soğuk havada motor yaza göre daha performanslı oluyor.

mayildiz
02 Kasım 2011, 04:28
Geçen kış öğlen güneşine aldanıp işe motorla gitmiştim ama bu sefer kot pantolonla ve içliksiz olarak. Akşam buza dönen havayı görünce bacaklarıma gazete kağıtları sarmıştım. Isı yalıtıcı olarak gazete ile ilk tanışmamız böyle oldu. Altı bezlenmiş çocuklar gibi hışırdaya hışırdaya yürüyosun.
Pek konforlu değil ayrıca gazetenin sürtünen keskin kenarları ciddi bir tehdit oluşturuyor. Isınıcam derken yarım kalmayın :)

hercul3367
02 Kasım 2011, 11:21
soğuğa karşı en iyi önlem bence.
http://www.alisverisonline.com/FREE-MOTO-TERMAL-ICLIKLER,LA_155-2.html

aparat
02 Kasım 2011, 11:45
kış günü motoramı binilir üşür adam yahu :cherry:

Syanur
02 Kasım 2011, 13:07
tamda aradığım ürün(:
&

BUNU (http://www.feyizoglu.com/Windproof-Balaklava_45728.html#0) tercih etmeni tavsiye ederim. Biraz araştırdım geçenlerde, bu ürün en iyisi diyebilirim. Oradaki yorumları da okuyabilirsin.

---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

soğuğa karşı en iyi önlem bence.
http://www.alisverisonline.com/FREE-MOTO-TERMAL-ICLIKLER,LA_155-2.html

Ama deyim, neopren içlik tarzı ürünlerden uzak durun. Daha çok hasta eder adamı. Çünkü bunlar dalgıçlar için su altındaki ortamlara yönelik yapılıyorlar. Bırakın soğuk havayı, neredeyse dakikalarca temas ettiğiniz soğuk suyu bile hissettirmiyorlar. Ancak! kesinlikle hava alan ürünler değil. Eğer dışarıda olağan üstü bir soğuk yoksa anında terleme yapıyor. Ve siz de terli terli biniyorsunuz motora. Hiç sağlıklı değil. Bunun yarim balaklava; göğüs+burun kapatıcı olan modelini kullanıyorum. Onda bir sorun yok çünkü enseniz zaten hava alıyor ve ayrıca boğazınıza da sıkı sıkı yapışmıyor. O yüzden ciddi bir terleme söz konusu değil. Gayet sıcak tutuyor. Fakat kaskı giyerken sürekli aşağı kayıyor, burkuluyor felan. Sonra uğraş dur.

Bu neopren ürünlerden bir eldive denedim geçen gün. Elime giydim, 2-3 saniye baktım. Sonra çıkarmaya çalıştım. Biraz elime oturduğu için 4-5 saniye sürdü çıkarmam ve ellerim çoktan nemlenmişti... Bunun içliğini felan düşünemiyorum açıkçası! Daha geçen gün dağcılık kıyafetleri satan bir mağzaya gittim. Adam sağolsun satış yapmak derdinde değildi, "sakın giyme, 3-5 dakkaya terletir mutlaka, hava alan bir ürün değil ki bunlar" dedi...

Neopren içlikler kesinlikler kesinlikle motosikletlere uygun ürünler değildirler. Tamamen ticari sebeplerden dolayı yönlendirmeler yapılıyor. "Cold killer(knox)" ve "revit" gibi markalar boşuna bir dünya paraya dış yüzü rüzgar kesici, iç tarafı ısıtıcı ve teri dışa atan(yani hava alabilen) ürünler üretmek için uğraşmıyorlar, emin olun.

Uğur
02 Kasım 2011, 13:47
&

BUNU (http://www.feyizoglu.com/Windproof-Balaklava_45728.html#0) tercih etmeni tavsiye ederim. Biraz araştırdım geçenlerde, bu ürün en iyisi diyebilirim. Oradaki yorumları da okuyabilirsin.

Ama deyim, neopren içlik tarzı ürünlerden uzak durun. Daha çok hasta eder adamı. Çünkü bunlar dalgıçlar için su altındaki ortamlara yönelik yapılıyorlar. Bırakın soğuk havayı, neredeyse dakikalarca temas ettiğiniz soğuk suyu bile hissettirmiyorlar. Ancak! kesinlikle hava alan ürünler değil. Eğer dışarıda olağan üstü bir soğuk yoksa anında terleme yapıyor. Ve siz de terli terli biniyorsunuz motora. Hiç sağlıklı değil. Bunun yarim balaklava; göğüs+burun kapatıcı olan modelini kullanıyorum. Onda bir sorun yok çünkü enseniz zaten hava alıyor ve ayrıca boğazınıza da sıkı sıkı yapışmıyor. O yüzden ciddi bir terleme söz konusu değil. Gayet sıcak tutuyor. Fakat kaskı giyerken sürekli aşağı kayıyor, burkuluyor felan. Sonra uğraş dur.

Bu neopren ürünlerden bir eldive denedim geçen gün. Elime giydim, 2-3 saniye baktım. Sonra çıkarmaya çalıştım. Biraz elime oturduğu için 4-5 saniye sürdü çıkarmam ve ellerim çoktan nemlenmişti... Bunun içliğini felan düşünemiyorum açıkçası! Daha geçen gün dağcılık kıyafetleri satan bir mağzaya gittim. Adam sağolsun satış yapmak derdinde değildi, "sakın giyme, 3-5 dakkaya terletir mutlaka, hava alan bir ürün değil ki bunlar" dedi...

Neopren içlikler kesinlikler kesinlikle motosikletlere uygun ürünler değildirler. Tamamen ticari sebeplerden dolayı yönlendirmeler yapılıyor. "Cold killer(knox)" ve "revit" gibi markalar boşuna bir dünya paraya dış yüzü rüzgar kesici, iç tarafı ısıtıcı ve teri dışa atan(yani hava alabilen) ürünler üretmek için uğraşmıyorlar, emin olun.

Hocam peki göğüsü korumak için kışın ne yapmak lazım. Bende kronik bronşit var. Eğer korumalı montu giymezsem yazın bile rüzgar mahvediyor. Kışın da sürüyorum motosikleti. Korumalı montun altına kat kat giyinmekde manevra kabiliyetini azaltıyor. Göğüsü en iyi şekilde nasıl koruyabiliriz?

mayildiz
02 Kasım 2011, 14:03
Hocam peki göğüsü korumak için kışın ne yapmak lazım. Bende kronik bronşit var. Eğer korumalı montu giymezsem yazın bile rüzgar mahvediyor. Kışın da sürüyorum motosikleti. Korumalı montun altına kat kat giyinmekde manevra kabiliyetini azaltıyor. Göğüsü en iyi şekilde nasıl koruyabiliriz?

Deri montumun astarı ile derisi arasına ek bir katman yaptım. Marketlerde yazın satılan çok ince matlar var işte onlardan montun ön cephesine göre iki parça kesip çift taraflı bant ile yapıştırdım. Önden çarpan rüzgarın yarattığı soğuk içeri pek işlemiyor. Ama montunuzun tamamını kapatmayın. Çünkü bu malzeme nefes alamaz, sonra içerde yağmur yağmasın.
Bu yöntemden gayet memnunum yazın dahi işe yarıyor. Montunuza çarpan güneşin yarattığı ısıyıda dışarıda bırakıyor.

----
Ayrıca büyük bir ön cam tüm dertlerine derman olabilir.
Ön cam göğüse çarpan rüzgarın neredeyse tamamını alıyor.

Syanur
02 Kasım 2011, 14:08

Hocam rüzgar geçirmez yelekler var. Ama marka ve ürün olarak yelek araştırması yapmadım. Fakat montun içine giydiğini düşünüyorum kış için. Hafif boğazlı olan modeller gördüm bu yeleklerde. Üstüne bir de balaklava yaparsan hem boğazını/enseni rüzgardan korur hem de boyundan göğse doğru içeri giren rüzgarı keser. Yazın da giyebilirsin, montlu veya montsuz olarak. Kısa kollu olduğu için yazın da çok bir terleme yapmaz(tabi sizin orada iklim nasıl bilmiyorum). Ve boğaza kadar olduğu için de önünü kapattığında direk gelen rüzgarı keser diye düşünüyorum. Yaz için de ideal bir çözüm yelek. Ancak ne marka, yada malzemesi nedir ne değildir bilmiyorum.

Ben dediğim gibi neopren boyunluk kullanıyorum. Göğse kadar uzanıyor. Ancak benim bronşitim yok. O yüzden tam olarak nasıl bir ısıtma yada terletme yapıyor hissedemiyorum senin kadar. Sadece ciddi bir terletme yapmadığından eminim. Ama Ben montsuz da hiç binmem ve revit marka montumu atlet üzerine giysem de ne soğuk ne rüzgar geçirmiyor. O yüzden neopren boyunluğun göğüs korumasını tam olarak test etmiş olamıyorum. Fakat şöyle söliyim, boyunluğu takmadığım zamanla kıyasladığımda neopren ürün boğazıma gelen rüzgarı inanılmaz derecede iyi kesiyor. Eminim göğse rüzgar gelse onu da keser. Ama senin rahatsızlığın için göğüs koruması yeterince geniş mi emin değilim.

Sonuç olarak rüzgar geçirmez yelek ve neopren boyunluk tavsiye ederim. Neopren balaklava kullanırsan hava alamadığın için başında ve boynunda terleme yapar gibi geliyor bana ki neopren balaklavaların genelde ensesinin açık olduğunu gördüm bu sebeple. O da çok kötü bişey, boyun tutulmasına sebep oluyor.

Ama en güzel sonucu herzaman deneyerek bulursun. Senin rahat ettiğin ürünle ben terlerim, benim beğenmediğim ürün de belki senin işine en çok yarayacak üründür. Deneye deneye biraz paraya kıyarak en güzel çözümü bulabileceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun buarada :)

Uğur
02 Kasım 2011, 14:24
Hocam rüzgar geçirmez yelekler var. Ama marka ve ürün olarak yelek araştırması yapmadım. Fakat montun içine giydiğini düşünüyorum kış için. Hafif boğazlı olan modeller gördüm bu yeleklerde. Üstüne bir de balaklava yaparsan hem boğazını/enseni rüzgardan korur hem de boyundan göğse doğru içeri giren rüzgarı keser. Yazın da giyebilirsin, montlu veya montsuz olarak. Kısa kollu olduğu için yazın da çok bir terleme yapmaz(tabi sizin orada iklim nasıl bilmiyorum). Ve boğaza kadar olduğu için de önünü kapattığında direk gelen rüzgarı keser diye düşünüyorum. Yaz için de ideal bir çözüm yelek. Ancak ne marka, yada malzemesi nedir ne değildir bilmiyorum.

Ben dediğim gibi neopren boyunluk kullanıyorum. Göğse kadar uzanıyor. Ancak benim bronşitim yok. O yüzden tam olarak nasıl bir ısıtma yada terletme yapıyor hissedemiyorum senin kadar. Sadece ciddi bir terletme yapmadığından eminim. Ama Ben montsuz da hiç binmem ve revit marka montumu atlet üzerine giysem de ne soğuk ne rüzgar geçirmiyor. O yüzden neopren boyunluğun göğüs korumasını tam olarak test etmiş olamıyorum. Fakat şöyle söliyim, boyunluğu takmadığım zamanla kıyasladığımda neopren ürün boğazıma gelen rüzgarı inanılmaz derecede iyi kesiyor. Eminim göğse rüzgar gelse onu da keser. Ama senin rahatsızlığın için göğüs koruması yeterince geniş mi emin değilim.

Sonuç olarak rüzgar geçirmez yelek ve neopren boyunluk tavsiye ederim. Neopren balaklava kullanırsan hava alamadığın için başında ve boynunda terleme yapar gibi geliyor bana ki neopren balaklavaların genelde ensesinin açık olduğunu gördüm bu sebeple. O da çok kötü bişey, boyun tutulmasına sebep oluyor.

Ama en güzel sonucu herzaman deneyerek bulursun. Senin rahat ettiğin ürünle ben terlerim, benim beğenmediğim ürün de belki senin işine en çok yarayacak üründür. Deneye deneye biraz paraya kıyarak en güzel çözümü bulabileceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun buarada :)

Çok teşekkür ederim,yazın yazlık korumalı montum var,hem az terletiyor hemde rüzgarı kesiyor. Kışın rüzgar soğuk ve motosikletteki hızın da etkisiyle iyice dondurucu oluyor. Dediğiniz gibi neoprenlerin methini çok yapıyorlar. Terletmesi mühim değil,yeterki rüzgarı almasın. Çünkü kronik bronşit öyle bir meret ki yazın 40 derecede sadece gömlekle motosiklet sürseniz,o sıcak rüzgar karşısında bile hasta olabiliyorsunuz..

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

Deri montumun astarı ile derisi arasına ek bir katman yaptım. Marketlerde yazın satılan çok ince matlar var işte onlardan montun ön cephesine göre iki parça kesip çift taraflı bant ile yapıştırdım. Önden çarpan rüzgarın yarattığı soğuk içeri pek işlemiyor. Ama montunuzun tamamını kapatmayın. Çünkü bu malzeme nefes alamaz, sonra içerde yağmur yağmasın.
Bu yöntemden gayet memnunum yazın dahi işe yarıyor. Montunuza çarpan güneşin yarattığı ısıyıda dışarıda bırakıyor.

----
Ayrıca büyük bir ön cam tüm dertlerine derman olabilir.
Ön cam göğüse çarpan rüzgarın neredeyse tamamını alıyor.

Teşekkür ederim yazın korumalı mont çok işe yarıyor,bundan ötürü herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ama kışın lahana gibi giyinmezsem sorun oluyor. Hem dediğiniz mat ile kaplamayı hemde cam taktırma seçenekleri oldukça işe yarar gözüküyor. Tekrar çok sağolun..

Syanur
02 Kasım 2011, 14:31
Teşekkür ederim yazın korumalı mont çok işe yarıyor,bundan ötürü herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ama kışın lahana gibi giyinmezsem sorun oluyor. Hem dediğiniz mat ile kaplamayı hemde cam taktırma seçenekleri oldukça işe yarar gözüküyor. Tekrar çok sağolun..

Senin işin zormuş yav... Ama ön camı övenler çok. Ben görüntü olarak benim motora beğenmediğim için taktırmıcam. Ancak bu tür durumlarda görüntüyü 2. 3. plana atmakta fayda var:wiinkk: En azından kışın takar, yazın çıkartırsın

Dün gece maç yaptık, eve dönmeden önce motorcu bir arkadaşımdan aldığım turunculu murunculu bir motor pantolonunu giydim. Arkadaşlar epey güldü ve takıldılar. Hatta resmimi çektiler (face koyacaklarmış :) ). Çöp toplayan elemanlara benzedin felan dediler. Aynı olayı geçen hafta diğer arkadaşlarımla yaşadım. "Olum seni kurtarma ekibi sandık" deyip resmimi çektiler :cherry: Ama 2 seferde de ankara soğuğunda terli terli de olsam sıcacık geldim eve, bunun zevkini ve önemini kimseye anlatamazsın işte. Boşvercen bazen... :)

the_doberman
02 Kasım 2011, 15:00
http://www.motomaxonlineshop.com/main/products.asp?cat_ID=156&marka=COLD+KILLERS+FROM+KNOX&syf=1
arkadaşlar ben bu ürünleri tavsiye ediyorum. kışlık montta iç astarıyla beraber süper sıcak tutuyor ve hiç üşümüyorum. sıcak gayet ideal oluyor. daha dün gece 2-3 te yollardaydım:thumleft:

Uğur
02 Kasım 2011, 18:13
Senin işin zormuş yav... Ama ön camı övenler çok. Ben görüntü olarak benim motora beğenmediğim için taktırmıcam. Ancak bu tür durumlarda görüntüyü 2. 3. plana atmakta fayda var:wiinkk: En azından kışın takar, yazın çıkartırsın

Dün gece maç yaptık, eve dönmeden önce motorcu bir arkadaşımdan aldığım turunculu murunculu bir motor pantolonunu giydim. Arkadaşlar epey güldü ve takıldılar. Hatta resmimi çektiler (face koyacaklarmış :) ). Çöp toplayan elemanlara benzedin felan dediler. Aynı olayı geçen hafta diğer arkadaşlarımla yaşadım. "Olum seni kurtarma ekibi sandık" deyip resmimi çektiler :cherry: Ama 2 seferde de ankara soğuğunda terli terli de olsam sıcacık geldim eve, bunun zevkini ve önemini kimseye anlatamazsın işte. Boşvercen bazen... :)

evet biraz sıkıntılı bi durum ama motosikletin zevki herşeye değer. bende soğuklarda lahana gibi kat kat giyiniyorum tedbiren.. önerileriniz için tekrar çok sağolun :)

excavatus
02 Kasım 2011, 20:44
yerler buz olmadığı sürece...
her türlü havada kullanılır motor.
Bayılırım soğuk havada motora binmeye... robocop gibi giyinip 8 kat gezmeye..

Ama en sevdiğim hava, bol güneşli ama soğuk sonbahar sabahları... güneş doğarken çıkacaksın,
of of..

drumstar
02 Kasım 2011, 22:48
Ooh kış geldi sonunda ya :D Doya doya bineriz artık motora. Baharlık ceket, keten pantolon, altına converse hani şu kumaş olanından, üst tarafa bi tişört, boyun önemli onun için buff, kafaya desen efil efil kros kaskı, eller için de yazlık ötesi incecik kros eldiveni. Sonra ineriz Altınkum'a tek tük de olsa izleriz denize girenleri, belki biz de gireriz. Olmadı az öteden light kolamızı alıp otururuz biraz, tabi sıcak basar hemen kaskı eldiveni çıkarırız, ceketin de önü açılır. Etraftan geçen şortlu mayolu turistlere bakılır. "Bunlar deli mi ne! Kışın ortasında, taa kasımın sonunda şortla geziyolar haa!" denir içinden. Sonra devam edersin yoluna hava kararmaya başlamıştır hafiften aytepeyi geçtikten sonra mükemmel manzarasıyla marina çıkar karşına. Onlarca belki yüzlerce tekne. Çoğu yelkenli. Balık tutan balıkçılar. Kıyıdan olta atanlar. Çamlığın içinden geçip temiz hava alırsın önce, ardından doğru evine. Kış gelmiştir çünkü. En soğuk zamanlarıdır Didim'in. :)

frustrated
02 Kasım 2011, 23:44
sizce bugünlerde ankara-istanbul yapılır mı? hava sıcaklığı yaklaşık 10-15 derece arası gözüküyor.

askon
02 Kasım 2011, 23:48
canım memleketımde yurdum insanı gibi gazeteyı her amaç için kullanan mıllet varmı acaba
evet bende kışın motosıklet kullanmakatan fazlasıyla zevk alıyorum

harleytamir
02 Kasım 2011, 23:57
lastikler iyi oldugu müddetçe her havada kullanırım motorlarımı yoksa senede 40 000 kmye yakın nasıl yaparız dimi :)

Ahmet N.
03 Kasım 2011, 00:13
Yünden kışlık şapkamın tepesini söktüm oldu sıcacık süper bi boyunluk..bende enseden rüzgar alarak boynum üşüyor ve tututluyordu,yün şapkadan bozma boyunlukla çözdüm işi :)
Ahh bide su almayan botlarım olsa,onuda içi yünlü naylon çizmelerle çözmeyi düşünüyorum :)tabiki dizliğin tam koruma giysinin altında biraz sırıtacak ama su almadıktan sonra gerisi hikaye :)

yunus1
07 Kasım 2011, 15:12
&

Merhaba
Tabiki bütün ürünler Ticari olarak yapılır
neopren türkiyede dalış elbisesi olarak bilinen bir kumaştır.dışardaki havayı içeriye içerdekini dışarı çıkarmaz vuçudu streç olarak sarar
motorsiklet için üretilen neopren içlikler (FREE-MOTO markalı olanlar)
Ön tarafı dalış elbisesikumaşından yapılmıştır KESİNLİKLE Rüzgar Ve Yagmur Geçirmez.
Ürünlerin arka tarafında delikli neopren kullanılmıştır Delikli neopren İçliğin içinde olusan nemi dısarı atıyor,Bu şekilde terlemeyi engelliyor.
Free-moto Ürünleri görmenizde yarar var.www.free-moto.com adresinden görebilirsiniz.
Geçen sene kullananlar ilk defa üşümediklerini söylüyorlar. Deneyenler üşümez

Syanur
10 Kasım 2011, 15:39
Merhaba
Tabiki bütün ürünler Ticari olarak yapılır
neopren türkiyede dalış elbisesi olarak bilinen bir kumaştır.dışardaki havayı içeriye içerdekini dışarı çıkarmaz vuçudu streç olarak sarar
motorsiklet için üretilen neopren içlikler (FREE-MOTO markalı olanlar)
Ön tarafı dalış elbisesikumaşından yapılmıştır KESİNLİKLE Rüzgar Ve Yagmur Geçirmez.
Ürünlerin arka tarafında delikli neopren kullanılmıştır Delikli neopren İçliğin içinde olusan nemi dısarı atıyor,Bu şekilde terlemeyi engelliyor.
Free-moto Ürünleri görmenizde yarar var.www.free-moto.com adresinden görebilirsiniz.
Geçen sene kullananlar ilk defa üşümediklerini söylüyorlar. Deneyenler üşümez

Hımmm... Ben free-moto daki ürünlerin dalgıçlık ürünlerinden biraz daha farklı olduğunu bilmiyordum. Daha doğrusu anlattığınız gibi olabilir ancak işlevini yerine getirip getirmeme konusunda denemeden yine de ikna olmayacağımı söyleyebilirim. Tabi üşütmeyeceğinden eminim, terletmemesi konusunda şüphelerim var daha çok. Free-moto sitesine çoktan girip bakmıştım. Ancak netten ve fotğraflardan bahsettiğiniz detaylar belli olmuyor. Keşke elimle dokunup gözümle görebilme imkanım olsa :) Ankaradayız... Çünkü ben de sadece diz bölgem için almayı düşünüyorum.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.