PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge panelindeki telefon simgesi?

*/ AHm3T /*
29 Ekim 2011, 00:11
.

Gösterge panelindeki telefon simgesi ne anlama geliyor arkadaşlar? yardımcı olurmusunuzz...

http://img696.imageshack.us/img696/6537/ressssssssssssss.jpg

safakk
29 Ekim 2011, 00:15
hahahhaha şaka mı bu ciddimisin :cherry:

Belki telefon kiti vardır telefon çaldığında göstergedeki o yerde kırmızı ışık yanıp sönüyordur sende kornaya ufak bi dokunuşla telefonu açıp kaskın içersindeki düzenekden konuşuyorsundur olamaz mı olabilir :cherry:

erimozel
29 Ekim 2011, 00:16
Çok ilginç hakikaten, 60 la giderken telefonla konuşabilirsiniz gibi bir anlamı mı var acaba. :queen: Şaka bir yana, "telefonla konuşmayın seyir halinde, kulaklık olmadan" da olabilir.

serdar60
29 Ekim 2011, 00:18
2007 yılında kullandığım mondial scooter da vardı. cep telefonun çaldığında orada ışık yanıyor. hani olurda titreşimi hissetmezsen veya teli duymazsan göstergede ki ışıktan telefonunun çaldığını anlayabilirsin. birgün dene. motor çalışırken tabi park halindeyken birini ara ve oraya bak :)

egelim 43
29 Ekim 2011, 00:19
Yanındada kırmızı bi ışık varsa telefon geldiği zaman yanıp sönerek senin duyman için uyarı olması lazım :cat:

Uğur
29 Ekim 2011, 00:22
Etraftaki cep telefonu sinyallerini algılıyor,telefonunuz çalınca yanıp sönüyor. Fakat bazen çevrenizdeki telefonlardan veya vericilerden sinyaller gelip yanıp söndüğünde kendi telefonunuz çalıyor zannedebiliyor insan.

*/ AHm3T /*
29 Ekim 2011, 00:23
herkes makarasına vurmuş işi.. öğrenelim dedik ne var bunda.. bilgi verenlere eyvallah..

immortalboss
29 Ekim 2011, 00:30
O gösterge benim motorumda da var.Kontağı açtığında kendini check eder bir süre yanar ve söner.Daha sonra telefonun çaldığında,mesaj gelirken yanıp söner...Bu gerçekten güzel bir olay.İşe yarıyor çoğu zaman.Denemek istersen de motosikletin kontağı açıkken telefonundan bir arkadaşını ara,mesaj at vs...O zaman yanıp sönecektir.

PiSKo-LoCK
29 Ekim 2011, 00:31
Eski motorda vardı sürekli ışığı yanıyordu ama :D

F54
29 Ekim 2011, 00:38
hiçbir işe yaramaz bence...

acayüp
29 Ekim 2011, 00:41
Bende de var geyet işe yarıyor :) ama memnun değilim. Eskiden motordaydım duymadım diyebiliyordum ama şimdi diyemiyorum :( yalanda söyleyemiyorum mecbur durup açıyorum. :)

Uğur
29 Ekim 2011, 01:01
Etraftaki yakın sinyalleri algıladığı için sizin telefonunuz çalmasa bile telefonunuz çalıyor yanılgısına düşürebilir,çok gerekli birşey değil bence...

kaan898
29 Ekim 2011, 01:17
valla bence hoş bi ayrıntı olsa iyi olurdu....

ketchup
29 Ekim 2011, 14:28
Ne alırsan 1tl'cilerde satılan uyduruk anahtarlıklarla aynı işi yapıyor. basit bir bobin, anten görevi görerek elektromanyetik alana girdiğinde, mikrodalgadan aldığı gerilimi yükselterek ledi yakıp söndürüyor. Ama gerçek amacıyla kullanmak imkansız gibi malesef. Yanından geçtiğiniz her baz istasyonunda, hatta yüksek gerilim hatlarının yakınında bile yanıp sönüyor ve sürekli elinizle telefonu kontrol etme (acaba titriyor mu diye) ihtiyacı oluşturuyor. Düzgün çalışmadığı için tamamen dikkat dağıtan, gereksiz bir uygulama bence.

anaconda84
29 Ekim 2011, 14:31
Ne alırsan 1tl'cilerde satılan uyduruk anahtarlıklarla aynı işi yapıyor. basit bir bobin, anten görevi görerek elektromanyetik alana girdiğinde, mikrodalgadan aldığı gerilimi yükselterek ledi yakıp söndürüyor. Ama gerçek amacıyla kullanmak imkansız gibi malesef. Yanından geçtiğiniz her baz istasyonunda, hatta yüksek gerilim hatlarının yakınında bile yanıp sönüyor ve sürekli elinizle telefonu kontrol etme (acaba titriyor mu diye) ihtiyacı oluşturuyor. Düzgün çalışmadığı için tamamen dikkat dağıtan, gereksiz bir uygulama bence.
daha ne denebilir ki?? çok haklısın hocam

_w_
29 Ekim 2011, 14:58
aslında mantıklı bir şey ama aramızdakiler telefonlardan da etkilenebiliyor

vicuna
29 Ekim 2011, 18:51
Motorda dert yandığım uygulamalardan biri.. Seyir halindeki yandaki araçlardan gelen sinyaller evlerden yolda yürüyen adamlardan daha nicesi dikkat dağıtıyor durup telefona baktığımda telefonumun çalmadığını görünce camı kırıp sökesim bile geliyor.. Boşa fantezi :)

murat_1989
29 Ekim 2011, 19:05
voVVVVV modıallardada kırmızı civa varmış demekkkkkk :)

safakk
29 Ekim 2011, 22:10
vay canına ciddi ciddi işe yarıyormuş ilginç ya ben dalgasına olan bişi gibi düşünmüştüm :cherry:

muratdiksöz
29 Ekim 2011, 22:14
Kentte her yerden etkilendiğinden sıkıntı verebiliyor ama ıssız bir yerde uzun ve uzak sürüşler yaptığınızda işlevi var ,tecrübe ile sabittir:)

acayüp
29 Ekim 2011, 22:18
Her yerden etklendiği felan yok. Sadece cihazınız hareket halinde olduğunuzdan sürekli farklı baz istasyonlarına bağlanıyor ve bu baz değişimi sırasında da titrek bir şekilde yandığı oluyor.

Başkasının cihazından nasıl etkilenicek siz sürüş halindeyken nasıl oluyorda size o kadar yaklaşabiliyorlar?

Çinli ya , ölümsüzlüğü bulduk dese çıkıp birileri ne yapıcam ya zaten hayattan menun değilim ki benim bir işime yaramaz felan diyecek tir kesin :)

Sepetçioğlu
29 Ekim 2011, 23:17
Evet bende ilk gördüğümde şaşırmıştım, çok basit ama çok iyi düşünülmüş bir icat :cat:, bu çinlileri seviyorum :queen:

FreeSoul
29 Ekim 2011, 23:26
İlginçmiş valla.Hatuna, motordaydım duymadım diyemiyecek miyiz yani şimdi artık? :P

ketchup
30 Ekim 2011, 12:44
Her yerden etklendiği felan yok. Sadece cihazınız hareket halinde olduğunuzdan sürekli farklı baz istasyonlarına bağlanıyor ve bu baz değişimi sırasında da titrek bir şekilde yandığı oluyor.

Başkasının cihazından nasıl etkilenicek siz sürüş halindeyken nasıl oluyorda size o kadar yaklaşabiliyorlar?

Çinli ya , ölümsüzlüğü bulduk dese çıkıp birileri ne yapıcam ya zaten hayattan menun değilim ki benim bir işime yaramaz felan diyecek tir kesin :)

"her yerden etkilendiği falan yok" ne demek? yalan mı söylüyorum? zealsun zs 150gy kullandım onca zaman. Özellikle şehir içinde o ışık zırt pırt yanıp sönüyordu. Telefon kapalıyken bile yanıp sönüyordu. Ben de çinli kullandım ve körü körüne çin malını kötüleyenlerden değilim ama bu gsm ikaz ışığı düzgün çalışmadığı için gereksiz bir uygulamadır. Işık her yanıp sönüşünde dikkat dağıtarak tedirgin eder insanı.

Çin malı motorların çoğunda standart gelen kumandalı alarm faydalıdır mesela. Çoğu modelde tam çalışmaz ama uzaktan çalıştırma da faydalıdır. Ama bu gsm ikazı gereksizdir. Siz beni yalancı durumuna düşürmüşsünüz ama tekrar söylüyorum, yüksek gerilim hatlarından, bluetoothtan, baz istasyonlarından ve benzer mikrodalga yayan her akımdan etkileniyor.

Aynı şekilde Kanuni Tiger kullanan arkadaşım da bu ışıktan şikayetçiydi. Fikir güzel ama pratikte işlevsiz.

1TL karşılığında bunların stickerlarını satıyorlardı. Telefonun arkasına yapıştırıyodunuz hatırlar mısınız? Önce "erken uyarı stickerı" diye satıldı ama insanlar yerli yersiz uyarmasından dolayı şikayet etmeye başlayınca "cep telefonundaki zararlı dalgaları emerek ışık enerjisine çeviriyor" gibi saçmalıklarla stokları tüketmeye çalıştılar. Artık piyasada bulmak bile imkansız.

*/ AHm3T /*
30 Ekim 2011, 22:55

Hayatımda gördüğüm en sağlam cümle bu olsa gerek.

acayüp
30 Ekim 2011, 23:42
"her yerden etkilendiği falan yok" ne demek? yalan mı söylüyorum? zealsun zs 150gy kullandım onca zaman. Özellikle şehir içinde o ışık zırt pırt yanıp sönüyordu. Telefon kapalıyken bile yanıp sönüyordu. Ben de çinli kullandım ve körü körüne çin malını kötüleyenlerden değilim ama bu gsm ikaz ışığı düzgün çalışmadığı için gereksiz bir uygulamadır. Işık her yanıp sönüşünde dikkat dağıtarak tedirgin eder insanı.

Çin malı motorların çoğunda standart gelen kumandalı alarm faydalıdır mesela. Çoğu modelde tam çalışmaz ama uzaktan çalıştırma da faydalıdır. Ama bu gsm ikazı gereksizdir. Siz beni yalancı durumuna düşürmüşsünüz ama tekrar söylüyorum, yüksek gerilim hatlarından, bluetoothtan, baz istasyonlarından ve benzer mikrodalga yayan her akımdan etkileniyor.

Aynı şekilde Kanuni Tiger kullanan arkadaşım da bu ışıktan şikayetçiydi. Fikir güzel ama pratikte işlevsiz.

1TL karşılığında bunların stickerlarını satıyorlardı. Telefonun arkasına yapıştırıyodunuz hatırlar mısınız? Önce "erken uyarı stickerı" diye satıldı ama insanlar yerli yersiz uyarmasından dolayı şikayet etmeye başlayınca "cep telefonundaki zararlı dalgaları emerek ışık enerjisine çeviriyor" gibi saçmalıklarla stokları tüketmeye çalıştılar. Artık piyasada bulmak bile imkansız.

:) amma alınmışsın be arkadaş . Benim motorda böyle . Ben hayatımda ilk defa çinli kullanıyorum. Ve yıllardır okuduğum sorunlardan sıkıntılardan hiçbirisini görmediğim gibi beklentilerimden çok daha fazlasını buldum bu scooter da. Az önce geldim ve 150 km yol yaptım tamamı dip gaz maşşalahı var . Kymco 200 cc bile iki kişi binince kıçını kaldıramıyordu bu iki kişiden bile etkilenmiyor ne gidiyorsa onu yine aynı şekilde gidiyor :)
Yani demekki bana iyisi denk gelmiş diyim bari. Ne yapalım . Seni yalancı çıkarmak tan iyidir (senin deyiminle)

Hayatımda gördüğüm en sağlam cümle bu olsa gerek.

:)