PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka kapatıp ogs den kaçak geçenlere kötü haber

Sayfa : 1 [2]

zafer61
15 Ekim 2011, 16:45
kuvvetsiz adalet acizdir adaletsiz kuvvet ise zalimdir (packal)

ülkemizde herkes hak ettiğini yaşıyor...

kim
17 Ekim 2011, 20:46
Bu ülkede herhengi bir konuda , ne zaman adaletli bir sitem olacak çok merak ediyorum.

İHTİYAR
17 Ekim 2011, 21:10
Vallahi buldum billahi buldum...

Başka bir açıklaması olamaz,

Bir devlet nasıl olur da bu ve benzeri mantıksız uygulamaları getirir,

Ve mantıksızlığın devamında ısrarcı olur.

Sıkı durun yazıyorum.

Varlığının temelinde, adil bir sağlık eğitim ulaşım adalet şevkat vb uygulamalar yoksa.

Ben buradayım öhöööm hııııım hayyyt heeeeyyyt etmekte,

Eline sopa alıp yurttaşlarını itaate zorlamakta,

Aynen acemi oğlanların sokak kavgaları gibi mantıksız uygulama ve güç gösterilerine girmektedir.

Yoksa GOSGOCAMAN DEVLETİMİZ bu ve benzeri işlerden hesaplardan anlamaz mı?

Tabiiki anlar ama ama ama ama ama ama ama.

Doğrusunu yapmaya galksa loouuu sen gomanistmisin deeler,

Çok kazanandan çok vergi almakta neyin nesi eski göye yeni adet mi getireyon deeler

Gerisini yazemeyom bu yaştan sonra ban yemiyek gari.

BBelt
17 Ekim 2011, 21:25
Nereden buldun yasası vardı, hatırlar mısın ihtiyar? N'olmuştu o yasa çıktığında? Devletin gücü öyle herkese yetmez... Kominitlik yapıp asap bozma :)

KAARİA
17 Ekim 2011, 22:14
Amerika da dolaylı vergi %20 kurumlar vergisi %80 yani halktan nerdeyse vergi almıyorlar :) , bizde de tam tersi dolaylı vergi % 80 kurumlar vergisi % 20 . EE yakında otoyollar ve köprüler satılacak o zaman geçiş ücreti nasıl olur neyi tartışırız merak ediyorum.Bakınız devlet tekelden çıkınca sigaranın haline, şu an kaçak sigara almış başını gidiyor, devlet de sigara kullanımı azaldı diye istatistik yapıyor çok gülüyorum.Devlet istediği kurumu kar ettirebilme gücüne sahip yeterki istesin , bakınız telsim. Bu ülkede devlet yoğurt mu yapar diyenler Fransa Disnayland devlet işletmesi.Bu ülkede tüm kitler zarar ediyor diye peşkeş çekilmedimi ? Elektrikte kaçak genel üzerinden % 30 .Bu kaçağı aramayan sistem o farkı tüm faturalara eşit bölüştürüyor (ohhhhh yarasın) . O % 30 için kaç nükleer santral yapılmalı acaba ? Offf yine efkarlandım güzel ülkemin halini düşününce......

çağhan
15 Temmuz 2014, 11:38
hocam bu motoru alırken ötv sini mtv sini kdv sini sigortasını kaskosunu muaynesini lastiğini yakıtını kaskını ekipmanını koruma kıyafetini aksesuarına kadar herbişeyini hesap ediyosunuzda ayda yılda köprüden geçiyosunuz 3.40 vermek mi hoşunuza gitmiyor ?? ismini hatırlamıyorum yukarda arkadaşlardan biri cok güzel söylemiş iki teker üstünde gidiyoruz motorcu ahlakı diye bişey var ister katlanan plaka al ister plakanın üzerini kapa hesap zamanı gelince ya bir daha motora binemeyecek hale gelirsin yada gelmiş geçmiş bütün geçişlerin parasını bir seferde alır. Devlet Her zaman 18 yaşında

serkanADH13
15 Temmuz 2014, 11:58
Ben plakamı KAPATMIYORUM OLDUĞU GİBİ AP AÇIK fakat yinede geçiyorum,
HGS Görsün öyle ise,
onun iş güzarlığı o beni görmüyor yoksa hep açık :)

y.akan
15 Temmuz 2014, 12:08
İHTİYAR çok güzel anlatmış; o kadar vergi veriyoruz. 1 Litre benzin 5 liradan fazla. Ama hala bazı adamlar diyor ki "ödeyin lan hırkızlar".
En güzeli köprüye 2 tane gişe koymak. Girerken ve çıkarken para almak. Hatta bu hırkızlara önlem için köprüleri motosiklet trafiğine kapatmak.