PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardim istioyuummm motor secimi hakinda, Help!

mtcrss
28 Eylül 2011, 18:17
Merhaba arkadaslar,
Bugunlerde yeni motor almak istiyorum ama ne alacagim konusunda kafam karisik.
supersport veya sport motor almak istiyorum yolda surmek icin.
Bayanim ve boyum cok uzun deyil.
cok agir bir motor ilk olarak suremem. hayabusa var esimin fakat dengede tutmak cok zor.

Arastirdim biraz KTM Duke 125 var cok beyendim
http://i883.photobucket.com/albums/ac36/Stella_Mj/ktm-duke-125cc-04.jpg

Honda CBR 250
http://i883.photobucket.com/albums/ac36/Stella_Mj/01honda-cbr250.jpg

Kawasaki Ninja 250 R
http://i883.photobucket.com/albums/ac36/Stella_Mj/2011-Ninja-250R-special-edition.jpg

Hangisi ile baslamam daha iyi olur?

brooklynnn
28 Eylül 2011, 18:32
ktm derim ben yeni kasa cbr 125 R kullanıcısı olarak :)

mtcrss
28 Eylül 2011, 18:37
ktm derim ben yeni kasa cbr 125 R kullanıcısı olarak :)

honda kullanisli deyil mi?
aslinda KTM herzamn hosuma giden motordur. ama 125cc olmasi biraz kafami karisirdi :)
cross motoru bile 200 cc kullanabiliyorum.

KUVVETMİRA
28 Eylül 2011, 18:49
ktm diyecem de fiyatı ve bakım masraflarıyla biraz tuzlu bir tercih olabilir.
15 beygir, gayet şık.

excavatus
28 Eylül 2011, 18:50
Baslangıç için Yamaha YFZ 125 tavsiye ederim eğer süper sport istiyorsan.
Kalıplı bir kasası var, ama çok yüksek değil, çok da ağır değil.

Motordan korkma, izmirde CBR600 RR'a taklalar attıran (mecazi) bir hatun arkaşım var.
Alıştıkça öğrendikçe... rahat rahat kullanabilirsin büyük motorları da... ama çoooooooook tecrübe ve çooooooook km sonra. (min bi 50.000 ister - 600'lük - 1000'lik makina için)

seckin_
28 Eylül 2011, 18:53
KTM'in tipi çok güzel de, gereksiz pahalı yaw...

takendy
28 Eylül 2011, 18:55
Kıbrıs fiyatları TR ile aynı mı ?

Syanur
28 Eylül 2011, 18:57
honda kullanisli deyil mi?
aslinda KTM herzamn hosuma giden motordur. ama 125cc olmasi biraz kafami karisirdi :)
cross motoru bile 200 cc kullanabiliyorum.

Eğer fake üye değilseni(eşinizin hayabusası olmasına rağmen buraya bu şekilde danışıyor olmanız beni biraz düşündürdü de, kusura bakmayın) size kesinlikle KTM yi öneririm. CBR ve Kawasaki birbirine benzer motorlar. Büyük SSlere göre daha rahat oturuşa ve kullanıma sahipler. Ancak 250cc olmaları daha çok son süratte fark yaratıyor...Neye göre? KTM'ye göre. Çünkü KTM nin ~100km hıza kadar ki performansı çok iyi. Üstelik kolay kullanımlı dediğim o 250 liklerden çok daha fazla kontrol hissi sağlıyor. Ve bu da alıştıktan sonra sürüşü hem daha zevkli hem de kolay hale getiriyor. Hiç sürmedim ama SuperMoto'nun olayı bu zaten. SS ler şehir içinde SM'lere göre "özürlü" sınıfına giriyorlar :)

Üstelik ebatlarının biraz ufak olduğundan şikayet edilmiş, yani tam size göre. Diğerlerinden daha hafif ve kullanışlı. Maddi kısıtlamam ve sürat takıntım yok diyorsanız bu kıyaslamada KTM çok mantıklı.

Nekadar çok yazsak da bizim millette bir SS takıntısıdır almış başını gidiyor, at gözlüğü misali. Tamam KTM çok pahalı ama SSlere verilen paralar da hiç az değil, hele ki eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa... Seçim yine de sizin tabi.

Blackeagletr
28 Eylül 2011, 19:09
Hatırladığım kadarıyla geçen aylarda motordan düştmüştünüz yani yeni başlamıyorsunuz :)
Bu durumda Kawasaki Ninja 250 öneririm. Fakat buralarda bu motorların fiyatı ne kadar 16 binden fazladır sanırım ninja :silent:

McWarnaly
28 Eylül 2011, 20:47
R6 m var cok memnunum ama Ninja lara hastayim.Bu yuzden Kawa derim.

c3nk
28 Eylül 2011, 21:00
benim tercihim cbr 250 den yana olurdu. fiyat olarak en uygunu o sanırım euro artınca ktm de yükselmiştir, 2.el piyasası daha canlı, honda nın servis ağı daha yaygın ve güç olarak sizi tatmin edecektir.

farcob
28 Eylül 2011, 21:43
boyunuz ve paranız yetiyorsa, tüm dikkatlerin motorunuza yönelmesi
moralinizi bozmayacaksa;KTM

mtcrss
28 Eylül 2011, 21:57
Baslangıç için Yamaha YFZ 125 tavsiye ederim eğer süper sport istiyorsan.
Kalıplı bir kasası var, ama çok yüksek değil, çok da ağır değil.

Motordan korkma, izmirde CBR600 RR'a taklalar attıran (mecazi) bir hatun arkaşım var.
Alıştıkça öğrendikçe... rahat rahat kullanabilirsin büyük motorları da... ama çoooooooook tecrübe ve çooooooook km sonra. (min bi 50.000 ister - 600'lük - 1000'lik makina için)

motordan dusmekten korkum yok, yeterince dusmusumdur. cross motorlar kadar zor deyil surusleri :)
tek korkum motora bisey olacak

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

bilmiyorum arastirmadim

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

Eğer fake üye değilseni(eşinizin hayabusası olmasına rağmen buraya bu şekilde danışıyor olmanız beni biraz düşündürdü de, kusura bakmayın) size kesinlikle KTM yi öneririm. CBR ve Kawasaki birbirine benzer motorlar. Büyük SSlere göre daha rahat oturuşa ve kullanıma sahipler. Ancak 250cc olmaları daha çok son süratte fark yaratıyor...Neye göre? KTM'ye göre. Çünkü KTM nin ~100km hıza kadar ki performansı çok iyi. Üstelik kolay kullanımlı dediğim o 250 liklerden çok daha fazla kontrol hissi sağlıyor. Ve bu da alıştıktan sonra sürüşü hem daha zevkli hem de kolay hale getiriyor. Hiç sürmedim ama SuperMoto'nun olayı bu zaten. SS ler şehir içinde SM'lere göre "özürlü" sınıfına giriyorlar :)

Üstelik ebatlarının biraz ufak olduğundan şikayet edilmiş, yani tam size göre. Diğerlerinden daha hafif ve kullanışlı. Maddi kısıtlamam ve sürat takıntım yok diyorsanız bu kıyaslamada KTM çok mantıklı.

Nekadar çok yazsak da bizim millette bir SS takıntısıdır almış başını gidiyor, at gözlüğü misali. Tamam KTM çok pahalı ama SSlere verilen paralar da hiç az değil, hele ki eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa... Seçim yine de sizin tabi.

fake uye olup olmam zamanla anlasilir belki ama esim kullaniyor diye burada bisey danismam neden farkli algilandi sizin acinizdan anlamadim :silent:
tesekkur ederim bilgileriniz icin :)

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

Hatırladığım kadarıyla geçen aylarda motordan düştmüştünüz yani yeni başlamıyorsunuz :)
Bu durumda Kawasaki Ninja 250 öneririm. Fakat buralarda bu motorların fiyatı ne kadar 16 binden fazladır sanırım ninja :silent:

evet dusmustum ama o cross motordu :)

safakk
28 Eylül 2011, 21:59
tecrübe ve ekipman konusunda bir eksiğin yoksa kawasaki en uygunu

mtcrss
29 Eylül 2011, 00:04
cok tesekur ederim arkadaslar. cogunlukla KTM i tavsiye ettiniz. sanirim KTM ile ilgilenecegim.

blackhhat
29 Eylül 2011, 11:57
1-2 ay öncesinde yanlış hatırlamıyorsam kaza geçirmiştiniz.Anladığım kadarı ile iyileşmişsiniz.Geçmiş olsun.Motor tecrübeniz olmasından ötürü 125 cc almanız bana çok mantıklı gelmedi.Baktığınız motorlar arasında en mantıklısı ninja.Bu arada hyosung gt250r de tavsiye edebilirim.

Ahmet N.
29 Eylül 2011, 12:11
cok tesekur ederim arkadaslar. cogunlukla KTM i tavsiye ettiniz. sanirim KTM ile ilgilenecegim.
Ktm hem başlangıç için idela bir motor,kullanış rahatlığı,oturuş pozisyonu,denge,kontrol açısından tam sizlik.Tipide bir bayan için çok ideal,gidin Ktm bayiine motora bir bakın,inceleyin,deneme turuna çıkın,inanın çok beğeneceksiniz...

mtcrss
29 Eylül 2011, 12:57
1-2 ay öncesinde yanlış hatırlamıyorsam kaza geçirmiştiniz.Anladığım kadarı ile iyileşmişsiniz.Geçmiş olsun.Motor tecrübeniz olmasından ötürü 125 cc almanız bana çok mantıklı gelmedi.Baktığınız motorlar arasında en mantıklısı ninja.Bu arada hyosung gt250r de tavsiye edebilirim.

evet dogru ufak kaza olmusdu ama o cross motorumlaydi...cross motorlara aliskinim ama sport motorlar daha farkli bana gore...yada suanlik bana oyle hisseddiriyor...cabuk alisacagima eminim KTM e...cok sevdim, birkac ay surdukten sonra ninja almayi dusunebilirim.

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

Ktm hem başlangıç için idela bir motor,kullanış rahatlığı,oturuş pozisyonu,denge,kontrol açısından tam sizlik.Tipide bir bayan için çok ideal,gidin Ktm bayiine motora bir bakın,inceleyin,deneme turuna çıkın,inanın çok beğeneceksiniz...

Evet katiliyorum bugun gidip gorecegim, tabi Kibrisda varsa :)
burasi kucuk yer hercesit yok malesef. Guneyden de bakacayim ama oradan almak cok ugrastirici.
Fakat sabredersem siparisle getirecekler. Kotu olan ise denemeden almak olacak :santa:
Umarim hayirlisi olur.

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

boyunuz ve paranız yetiyorsa, tüm dikkatlerin motorunuza yönelmesi
moralinizi bozmayacaksa;KTM

boyumun kac olmasi gerekiyor bilginiz var mi?
motorun agirligi yaklasik 120 kg. gayet hafif istediyim gibi.
cross motorlar aslinda daha yuksekdir sport motorlara gore. crosslarda dengeyi bulabiliyorsam sport motorlarda daha iyi dengede kalabilirim sanirsam. tek sorun agirligi sport motorlarin. body building yapmam lazim olabilir :mrgreen:

RamuthRa
29 Eylül 2011, 12:59

Alakası yok ya kıbrıs fiyatları tr den çok çok düşük.

mtcrss
29 Eylül 2011, 17:01
Alakası yok ya kıbrıs fiyatları tr den çok çok düşük.

Turkiye'de 4000 Euro, Kibrisda kimse almamis henuz bu motordan ilk ben alacayim sanirsam. fiyatini birkac gun icinde bildirecekler bana. 4000 euro cok uygun cross motorlar daha pahali :)

RamuthRa
29 Eylül 2011, 17:03
Turkiye'de 4000 Euro, Kibrisda kimse almamis henuz bu motordan ilk ben alacayim sanirsam. fiyatini birkac gun icinde bildirecekler bana. 4000 euro cok uygun cross motorlar daha pahali :)

Bahse varım 3000 eurodan az fiyat vereceklerdir =)

mtcrss
29 Eylül 2011, 17:11
Bahse varım 3000 eurodan az fiyat vereceklerdir =)

fiyat cok onemli deyil de bana cok yuksek gibi gorunuyor fotolarda bu motor ayaklarim yere deymeycek sanirsam. gidip gorenler oldu mu? en az boy kac olmasi lazim rahat surebilmek icin?

RamuthRa
29 Eylül 2011, 17:43
fiyat cok onemli deyil de bana cok yuksek gibi gorunuyor fotolarda bu motor ayaklarim yere deymeycek sanirsam. gidip gorenler oldu mu? en az boy kac olmasi lazim rahat surebilmek icin?

Onu ben bilmem, ben cruiser kullanıyorum =)

Grhn
29 Eylül 2011, 18:01
Hoşgeldiniz. Hangi motoru alırsanız alın Allah hayırlı kazasız belasız sürüşler nesip eder inşaallah.
1-Motosiklet firmalarının Kıbrıs'ta ki servis durumları nedir? (Hangisi daha iyi servis sağlıyorsa ona bakın)
2-Motosikletleri deneme imkanınız var mı? (Hangisi size hitap ediyorsa onu alın)

mtcrss
29 Eylül 2011, 19:21
Hoşgeldiniz. Hangi motoru alırsanız alın Allah hayırlı kazasız belasız sürüşler nesip eder inşaallah.
1-Motosiklet firmalarının Kıbrıs'ta ki servis durumları nedir? (Hangisi daha iyi servis sağlıyorsa ona bakın)
2-Motosikletleri deneme imkanınız var mı? (Hangisi size hitap ediyorsa onu alın)

Tesekur edrim hepmize kazasiz surusler dilerim
1-servis imkani bulmak zor deyil, kuzey kibrisda bulamazsam istedigimi guney kibrisa bakarim.
2-her model burada yok malesef istedigimi deneyemiyorum. :farao:

GaCCaLL
03 Ekim 2011, 14:20
Burayı
http://www.motosiklet.net/forum/yeni-model/82841-2011-ktm-125-duke.html
ve burayı bi incele istersen güzel yazılar mesajlar var ;)

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/90598-ktm-duke-125-kullanicilari-basligi.html

mtcrss
03 Ekim 2011, 15:01
Burayı
http://www.motosiklet.net/forum/yeni-model/82841-2011-ktm-125-duke.html
ve burayı bi incele istersen güzel yazılar mesajlar var ;)

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/90598-ktm-duke-125-kullanicilari-basligi.html

cok guzel bi motor gercekten :)
turkiyedeki fiyati 4000 euro
burdaki fiyati henuz ogrenmis deyilm, KTM bayisi henuz cevap vermedi.

fiyatlar konusunda sunu soyleyim turkiyede ktm 65 sx 4500 euro civari burada ise 3000 euro :sunny:
yani ktm 65 3000 euro ise duke 2000 euro olmali :queen:

efe tolga
03 Ekim 2011, 15:08
normalde taşlannırdı böyle başlıklar ama foruma bir hal gelmiş neyse artık,ben ninja 250 den yanayım boyunuz kısaysa , problem de çıkarmıyor gidon biraz geride olduğu için tam geleceğini tahmin ediyorum

mtcrss
03 Ekim 2011, 15:11
normalde taşlannırdı böyle başlıklar ama foruma bir hal gelmiş neyse artık,ben ninja 250 den yanayım boyunuz kısaysa , problem de çıkarmıyor gidon biraz geride olduğu için tam geleceğini tahmin ediyorum

nasil yani taslanirdi ne demek anlamadim :silent:

farcob
03 Ekim 2011, 15:53
cross motorlar aslinda daha yuksekdir sport motorlara gore. crosslarda dengeyi bulabiliyorsam sport motorlarda daha iyi dengede kalabilirim sanirsam. tek sorun agirligi sport motorlarin. body building yapmam lazim olabilir :mrgreen:[/QUOTE]

yabancı bir site var boyunuzu vs giriyorsunuz sizin motor üstünde nasıl duracağınızı gösteriyor
http://cycle-ergo.com/
ktm nin sele yüksekliği 83,3 cm

mtcrss
03 Ekim 2011, 16:50
cross motorlar aslinda daha yuksekdir sport motorlara gore. crosslarda dengeyi bulabiliyorsam sport motorlarda daha iyi dengede kalabilirim sanirsam. tek sorun agirligi sport motorlarin. body building yapmam lazim olabilir :mrgreen:

yabancı bir site var boyunuzu vs giriyorsunuz sizin motor üstünde nasıl duracağınızı gösteriyor
ktm nin sele yüksekliği 83,3 cm[/QUOTE]

tesekurler ilginiz icin, arastirayim :)

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

3 cm topuklu giyersem ayaklarim tam yere deyecek KTM Duke icin simulator ole gosteriyor. Genellikle yuksek topuk giyiyorum sorun olmaz :flower:
Birde KTM daha yuksek Ninja ve CBR dan, ninja ve cbr in sele yuksekligi tama bana uyuyor. 31" bacak boyum(Inseam)
Ama ben KTM istiyorum kararimi verdim.
Tesekur ederim.

farcob
03 Ekim 2011, 17:04

tesekurler ilginiz icin, arastirayim :)

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

3 cm topuklu giyersem ayaklarim tam yere deyecek KTM Duke icin simulator ole gosteriyor. Genellikle yuksek topuk giyiyorum sorun olmaz :flower:
Birde KTM daha yuksek Ninja ve CBR dan, ninja ve cbr in sele yuksekligi tama bana uyuyor. 31" bacak boyum(Inseam)
Ama ben KTM istiyorum kararimi verdim.
Tesekur ederim.[/QUOTE]
rica ederim.topuklu ayakkabı iyi olur.apartıman topuklu daha iyi olur:)
ayağınız yere bastığına göre bayağı bir boy var[topukluyla]

belki sele alçaltma opsiyonu vardır bir araştırın.şimdiden hayırlı olsun
aldıktan sonra fotolarıda bekleriz apartıman topuklu ayakkabılarla:mrgreen:

mtcrss
03 Ekim 2011, 17:35
rica ederim.topuklu ayakkabı iyi olur.apartıman topuklu daha iyi olur:)
ayağınız yere bastığına göre bayağı bir boy var[topukluyla]

belki sele alçaltma opsiyonu vardır bir araştırın.şimdiden hayırlı olsun
aldıktan sonra fotolarıda bekleriz apartıman topuklu ayakkabılarla:mrgreen:

boyum 1.68 10cm topuklu giyerim genelde toplam 1.78 oluyor :cherry:
spor ayakkabilarda giyerim tabiki onlarda yerle bir olmaz genellkle biraz topuklari vardir.
motor veya bisiklet gibi araclari surmek icin bacak boyu onemlidir.
lk olarak alayim hemen fotolari yukleycem merak etmeyin, hem topulu hem spor ayakkabilarla cekerim :flower:

Grhn
03 Ekim 2011, 18:15
boyum 1.68 10cm topuklu giyerim genelde toplam 1.78 oluyor :cherry:
spor ayakkabilarda giyerim tabiki onlarda yerle bir olmaz genellkle biraz topuklari vardir.
motor veya bisiklet gibi araclari surmek icin bacak boyu onemlidir.
lk olarak alayim hemen fotolari yukleycem merak etmeyin, hem topulu hem spor ayakkabilarla cekerim :flower:
Merakla bekliyoruz. Ama topuklu ayakkabı ile nasıl duracaksınız çok ilginç olacak :)

Zıpkıncı
03 Ekim 2011, 19:11
Eşinizin hayabusası var ve siz ona danışmıyorsunuz? İlginç.....

mtcrss
04 Ekim 2011, 11:42
Eşinizin hayabusası var ve siz ona danışmıyorsunuz? İlginç.....

Ilk esime soyledim tabi ki, ama koruma icgudusu ile pek istemedi yolda motor surmemi, cok kaza oldu arkadaslarimizi kaybettik. Ama ben, burdaki arkadaslarin da destegiyle kararliyim alacayim...Herkese tesekurler :)