PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lokma takımlarını nereden alınmalı

oguzhan1245
18 Eylül 2011, 15:30
Merhaba
Ustalar sizce lokma takımlarını istanbulda nereden almalıyım.

Teşekkürler.
Oğuzhan.

osmanba
18 Eylül 2011, 19:19
Madem İstanbul'da sınız en uygun perşembe pazarı dır.

buberk
18 Eylül 2011, 19:57
Peki Ankarada bilen?

oguzhan1245
18 Eylül 2011, 20:07
Perşembe pazarı dalga mı geçiyorsunuz ciddimi anlamadım.

Oğuzhan

serkanADH13
18 Eylül 2011, 20:32
Lokma Takımı Nereden Değilde Ne Marka Almalıyım Dıye sormalıydın sanırım,,,
en ucuzları 35 lıradan başlar ve 300,500 lıraya kadar cıkar,
fakat en ucuz alacagın takım 100 lıradan başlamalıdır,
aksi taktirde her zorlamada bi lokma bozulur sıyırır kırılır yazık olur...

oguzhan1245
18 Eylül 2011, 20:44
Saolun evet ölede diyebilirdim .
Peki hangi marka alayım öle fazla para olmasın malum öğrenciyim :)

Slayerrr
18 Eylül 2011, 21:03
Perşembe pazarı dalga mı geçiyorsunuz ciddimi anlamadım.

Oğuzhan

İstanbul-Karaköy'de hırdavat-elektrik malzemeleri satılan bir yer var ve ismi perşembe pazarı. İstanbul'da yaşayıp hiç duymamak ilginç geldi asıl.

patron_58
18 Eylül 2011, 21:09
İzeltaş üstüne dünyada tanımam hırdavatçı olarak söylüyorum ;D 15 tlyede var yani tam takım çin malı..

oguzhan1245
19 Eylül 2011, 00:20
İstanbul-Karaköy'de hırdavat-elektrik malzemeleri satılan bir yer var ve ismi perşembe pazarı. İstanbul'da yaşayıp hiç duymamak ilginç geldi asıl.
Evet gerçekten duymamışdım teşekkürler bilgi için.

takendy
19 Eylül 2011, 10:26
İzmir'in lokması iyi derler bir bak istersen

excavatus
19 Eylül 2011, 10:30
Nereden alırsan al, İZELTAŞ al...
pişman olmazsın...

KUVVETMİRA
19 Eylül 2011, 11:36
Peki Ankarada bilen?

bauhaus filan düşük kaliteli ve pahalı.
gel ostimden alırız genc.
hırka lokma ne ararsan.

oguzhan1245
19 Eylül 2011, 19:31
hırka lokma ne ararsan.
Teşekkür ederim rocky balboa yı bende çok severim :) imzanızdan gördüm.

kaan898
19 Eylül 2011, 21:43
İzmir'in lokması iyi derler bir bak istersen
evet zaten doğru söylemişsin izeltaş da izmirli de zaten...

serkanADH13
20 Eylül 2011, 02:01
izeltaşın lokma takımı yeterince pahalı,
altaş o kalıteye yakın fakat oda malesef pahalı kalacaktır,
eğer Bulabılırsen FORCE marka lokma takımı öneririm,
5 yıldır kullanıyorum tek sorunum ufak ve büyük cır cır kolların sılıkonlu sapları aşındı o kadar,,,
sanıyorum 122 parçaydı bendekı set,
170 liraya almıştım,
aynı takımın 50 cıvarı parçalı olanı var işini fazlası ile görecektir...

oguzhan1245
20 Eylül 2011, 19:32
izeltaşın lokma takımı yeterince pahalı,
altaş o kalıteye yakın fakat oda malesef pahalı kalacaktır,
eğer Bulabılırsen FORCE marka lokma takımı öneririm,
5 yıldır kullanıyorum tek sorunum ufak ve büyük cır cır kolların sılıkonlu sapları aşındı o kadar,,,
sanıyorum 122 parçaydı bendekı set,
170 liraya almıştım,
aynı takımın 50 cıvarı parçalı olanı var işini fazlası ile görecektir...
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

buberk
24 Eylül 2011, 10:23
hırka lokma ne ararsan.

madem lokma piyasası sizden sorulur bi uğrarız yanınıza usta..

greyhorse
24 Eylül 2011, 10:58
elektronık cıhazlarda tasvıp etmsemde takım ve alet konusunda bır kere alınır dıyebılırım.evladıyelık
ızeltas ve makıne takım ve benzerı fırmaların urunlerı omur boyu garantılıdır
ornek vermek gerekırse 5 sene once almıs oldugum tork anahtarının gobek kısmı dagıldı.sorgusuz sualsız degıstırdıler

takendy
24 Eylül 2011, 11:12
evet zaten doğru söylemişsin izeltaş da izmirli de zaten...

yalanda yok hilafta ne diyorsak o ,

piyanist_irf
24 Eylül 2011, 12:34
eğer mesleğin motorculuk yada benzeri mesleklerden değilse yani allahın her günü lokma ile bir şeyleri sökmeyeceksen izeltaş ( number one )dir

fakat parasıda iyidir ömür boyu sen yıpranırsın o takım yıpranmaz tabi imkan güç meselesi altarnatif kullandığım bir kaç marka verebilirim mesela (retta ) diye bir marka var adamlar bayağı bişeyler yapmaya başladı bi dünya da lokmaları var alırken şaşırırsın hangisini alacağına :)

(rıco) diye bir marka var genelde tekzen ,koçtaş gibi büyük mağazalarda satılıyor sanayi sitelerinde göremezsin amatör kullanıcılara yönelik fiyatları 140 lira gibi oda iş görüyor :)

(altaş ) markası var arkadaşlar zaten değinmişler fakat bu ürünleri kalite yönünden eleştirmeyeceğim ancak altaşa o paraları verene kadar gider izeltaş alırım arkadaş...

son olarak izeltaş var kalitesi belli parası belli alacaksın ömürünün yettiği kadar kullanacaksın , vicdan senin , tabi cüzdanda :cherry:

http://img856.imageshack.us/img856/1421/izeltaslokmatakimi.gif (http://img856.imageshack.us/i/izeltaslokmatakimi.gif/)

http://img829.imageshack.us/img829/7118/big1152359534d.jpg (http://img829.imageshack.us/i/big1152359534d.jpg/)

http://img829.imageshack.us/img829/8932/03020.jpg (http://img829.imageshack.us/i/03020.jpg/)

http://img17.imageshack.us/img17/6007/altaslokmaanahyattakimi.jpg (http://img17.imageshack.us/i/altaslokmaanahyattakimi.jpg/)

---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:28 ----------

oraları az arşınlamadım üstad zamanında vakit bulsam yine arşınlarım :cherry: ancak adamın kafası karışıyor oraya gidince çini de var almanı japonuda ancak bilinçli gitmek ne alacağınızı bilmek ürünü tanımak ve alacağınız şeyi daha önceden saptamanız gerekli yoksa işin acemisiyseniz , çin mallarını bile alman hoşnutluğuyla satacak kabiliyet ve yetenekte arkadaşlar , esnaflar mevcut :cherry::P

kingcüneyt
24 Eylül 2011, 13:08
rico al hem ucuz hem kalıtelı işini görür

_w_
24 Eylül 2011, 13:34
Takım konusunda en kaliteli izeltaş tır. Ben lokma takımı ve diğer el aletlerini izeltas alıyorum. parasının hakkını verıyor.

muhendisane
24 Eylül 2011, 13:39
Öncelikle öğrenci olmanız ve kısıtlı bütçenizden dolayı size mutlak surette bit pazarını tavsiye ederim. Şahsen motosikletimde kullandığım neredeyse tüm hırdavat malzemelerimi buralardan temin ettim. Bit pazarı deyince aklınıza çer-çöp gelmesin sakın. Bilakis bit pazarından bitten başka herşey var :). Şu an elimdeki alman malı alet takımlarını, kullanılmış kaliteli motosiklet malzemelerini ve daha birçok kaliteli malzemeyi çok ucuza alıp memnuniyetle kullanmaktayım. Mesela birkaç örnek vermek gerekirse; izeltaş'ın 14-15 anahtarı piyasada 15-20 tl arası. Ben bu ürünü temiz ve aşınmamış şekilde bit pazarından 3 TL'ye alıyorum, müthiş kâr ediyorum. Ayakkabı olarak; piyasada 200-300 TL'ye satılan gore-tex ayakkabıyı ufak tefek aşınmaları sebebiyle 2 TL'ye(doğru okudunuz) alıyorum, 3-5 TL masraf edip elimdeki çok kaliteli bir yapıştırıcıyla tamir ettikten sonra sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Bir dağcı montunu kir-pas içinde 5 TL'ye aldım, yıkadım-hijyenledim, şu an giyiyorum ve çok memnunum. Size de mutlaka tavsiye ederim.

Bir de komple lokma takımı almak yerine, sadece ihtiyacınız olanları almanız daha ekonomik olacaktır. Ben size dünyaca ünlü hırdavat markalarını sıralayayım. Siz bu listeyle bit pazarına giderseniz kafanızda marka seçimi konusunda soru işareti kalmaz.

Liste şöyle(kaliteye göre):

1- Snap-on (Amerikan)
2- Hazet (Alman)
3- Beta (İtalyan)
4- Dowidat (Alman, 3 tane anahtarını kullanıyorum)
5- Craftsman (Amerikan sanırım)
6- Unior Tools (Avusturalya)
7- İzeltaş
8- Gedore
9- Altaş

Şu anda aklıma gelenler bunlar. Diğer arkadaşlar da katkı yapabilirler.

harleytamir
24 Eylül 2011, 14:40
set alırsan çok hata yaparsın,yapman gereken eline bir ölçü aleti alıp bütün soketleri vidaları torxları ölçmek olmalı sonra o değerlerdeki lokmaları bitsleri torxları allenleri tek tek alıcaksın yoksa setlerin içinde herzaman istediklerini bulamazsın.
Ayrıca motorlarda hem inch hemde metric vidalar soketler vardır yani karışıktır o yüzden tek tek alırsan kar edersin sakın set olarak alma.

oguzhan1245
25 Eylül 2011, 22:44
Hepinize çok teşekkür ederim.

buruc72
26 Eylül 2011, 00:16
Kalite olarak Hazet i bende duydum. İzeltaşında kalitesi de tartışılmaz.