PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Racing Sesi istiyorum :(((((

ferad
10 Eylül 2011, 18:04
Merhaba arkadaslar ben 3 haftalik GT250R kullanicisiyim motordan cok memnunum fakat dun arkadasima motoru verip gazlamasini soyledim bakalim ses nasil geliyor diye resmen hayal kirikligina ugradim ya motorumdan sogudum resmen meger bu kadar kotumuymus bu motorun sesi uzerindeyken 7 bin devirden sonra guzel 1 ses olusuyor ama uzaktan duyunca mobileti animsatti bana bu tiger egsozlara falan baktim netten ama hic 1 fark yok gibi geldi bana siz ne dusunuyorsunuz bu konuda yardimci olabilecek 1i varsa cok tesekkurler

Atahualpa
10 Eylül 2011, 18:11
Bütün ekipmanların tam mı ? Kask eldiven dizlik mont vs ?

mahir212
10 Eylül 2011, 18:15
Selam arkadaşım öncelikle motosikletini güle güle kullan 7 bin devirden sonra güzel ses aldığını belirtmişşin ama senin amacın yolda gezerken milletede güzel bi senfoni eşliğinde ses dinletmek :P önemli olan motosikletin üstündeyken sana zevk veriyorsa bence bana göre bir sorun yok sonuçta 250 cc lik bir motosikletten bahsediyoruz bana göre motosikletin gayet güzel önümüzdeki sezon bende aynısından almayı planlıyorum bence bozma orjinal egsozun kalsın o parayla farklı şeyler alabilirsin :wiinkk:

ferad
10 Eylül 2011, 18:19
Selam arkadaşım öncelikle motosikletini güle güle kullan 7 bin devirden sonra güzel ses aldığını belirtmişşin ama senin amacın yolda gezerken milletede güzel bi senfoni eşliğinde ses dinletmek :P önemli olan motosikletin üstündeyken sana zevk veriyorsa bence bana göre bir sorun yok sonuçta 250 cc lik bir motosikletten bahsediyoruz bana göre motosikletin gayet güzel önümüzdeki sezon bende aynısından almayı planlıyorum bence bozma orjinal egsozun kalsın o parayla farklı şeyler alabilirsin :wiinkk:

kask kullaniyorum mont icin daha cok erken sicak buralar apaci degilim kardes yanlis anlama :) ya asil sorun her goren niye bu motorun sesi boyle diye sormasi meger uzaktan cok farkli geliyormus yeni farkettim

Soykan67
10 Eylül 2011, 18:22
250 cc'lik bir makinedan ne bekliyordun ki? Sesi felan boşver zevk almaya bak motosikletinden.

Felon
10 Eylül 2011, 18:27
YZF-R1 = 38.500,-
Satis fiyatina %18 KDV ve %37 OTV dahildir.

Goktug
10 Eylül 2011, 18:32
Elimde tiger egsozt var satilik almak istersen goruselim sifiri 420TL ve sesi konusunda soylediklerinden utanicaksin kendi motorumda takili ilk bi bende dinle sesin begenirsen alirsin ses konusunda bi 600cc gibi olmasada 250cc gibide degil tok ve gur cikiyor alicaksan irtibata gecelim 1000kmde egsoz uyguna birakirim

kanucan
10 Eylül 2011, 18:32
kask kullaniyorum mont icin daha cok erken sicak buralar apaci degilim kardes yanlis anlama :) ya asil sorun her goren niye bu motorun sesi boyle diye sormasi meger uzaktan cok farkli geliyormus yeni farkettim Motoru V2 olduğu içindir.

UğurDuyar
10 Eylül 2011, 18:41
Bütün ekipmanların tam mı ? Kask eldiven dizlik mont vs ?

bukadar da "duyarlılık" ı abartanı görmemiştim ha. adam ne sormuş ATAHUALPA nın verdiği cevaba bak :farao: :pr: tamam abi önemli bişey kask takmak ama her konuda da vurgulamayın hiçbi alakası yok konuyla ya. kask takmanın önemi adlı konularda herkes sıkılıncaya kadar anlatıo zaten..

Bu forumdaki kask- koruma muhabbeti artık ciddilikten çıkmış özentiliğe geçmiş. adam Türkiye bilmemne maçının özetini verse kaskın koruman tam mı diyeceksiniz. :farao:

Raphae1
10 Eylül 2011, 18:42
YZF-R1 = 38.500,-
Satis fiyatina %18 KDV ve %37 OTV dahildir. sende abartmışsın :D ses için cbr 600 f de yeterli :) 10-12 bin tl

kerkenez
10 Eylül 2011, 18:52
v2 motor hem de 250 cc. ne bekliyorsun? gt 250 r ın sesini beğenmediysen bi de aynı tip motora sahip ducati monsterları bi dinle. bu motor tipinin sesi böyle traktör gibidir ve ben sahsen cok beğenirim. madem klasik racing sesi istiyordun neden tutup v2 motor aldın? raphae1 arkadasın dediği gibi 10 12 bin tl ye alacağın bir 600f bu beklentini karsılayacaktır. elindeki gt 250 r a 4500 tl veririm aklında olsun :P

ferad
10 Eylül 2011, 19:01
aslinda v motorlarin daha iyi ses verdigini saniyordum meger tam tersiymis zx250r ninjalarin sesini dinledigimde kulaga cok daha hos geliyor.motorcu 1 arkadasimda cbr 400rr makinasi var 95 model 4 silindir bizim hyo ya swap yapsak olur mu acaba kulaklar falan oturacagini sanmiyorum ama sirf ses yuzunden motordan sogumak ta istemiyorum tesekkurler tekrar herkese

Felon
10 Eylül 2011, 19:04
sende abartmışsın :D ses için cbr 600 f de yeterli :) 10-12 bin tl
250cc race motoru ses için aldıysa 600f i beğenmez arkadaş işi garantiye aldım :queen:

Goktug
10 Eylül 2011, 19:22
Tigeeer :D

Jubaa
10 Eylül 2011, 20:53
Basit, racing al o zaman.

GT250R dan racing ile alakali bisey beklemek mantikli degil.

ferad
10 Eylül 2011, 21:22
elimdeki butce ancak 94 95 model cbr lara yetiyordu ama elimde patlar korkusundan bulasmadim motordan her sekilde memnunum tek sorunum sessss

Carbon
10 Eylül 2011, 22:18
Her şeyin orijinali aga.250 CC'den ne kadar ses çıkar.Anca gören arkadan apaçi geliyor kenara çekeyim bari der geçen gün dediğim gibi.Arkadan geliyor bir ses pata pata pata.Yanımdan tam gaz CBF150 geçti Tiger egzoz takmış.

Yani insanların dikkatini sadece 4 silindir makinelerden çıkan ses çeker.Gerisi hikaye.Durumun varsa alırsın yoksa yapacak bir şey yok...

hayalets
10 Eylül 2011, 22:22
anlamadığım bende 250cc çapır var racing sesine yakın bi ses çıkıyor.250 gt r lara öle bi sistem yapmışlar bi tuhaf ses çıkıyor ..keşke çapırlara yapılan olay R lara Rlara yapılan sistem çapırlara yapılsa sesleri değişse 10 numara olcak..

Jubaa
10 Eylül 2011, 22:28
Dostum istedigin ses 4silindirliler haricindeki motorlardan cikmaz.

GT250R almakla iyi etmissin ona lafim yok.

4 silindir icin tecrube gerek GT250R da sekilli makina
isinide gorur hem, ama eti budu 2 silindir makina.

Tutupta bu motora egzost takarsan apaci damgasini yersin.

Motoru olmadigi bisey gibi gostermeye calismak sacma.

Zaten performans falanda alamazsin, ayrica bosuna da para vermis olursun.

Alicagin egzost un sesi kulaga hos gelmez gurultu kirliligi yapar.

25bin,30bin km yap bu motorla ondan sonra gel yeni aldigin 600luge bi egzost oneririz.:rendeer:

O zamana kadar GT250R' i GT250R gibi kullan.

Sesi falan kafana takma kendini gelistir.

Ben 600RR i alana kadar hic bi motora fazladan bi kurus para harcayip bisey takmadim.

Ama 600RR full+full, bilmem anlatabildim mi?

Sakla parani zamani geldi mi isine yarar.

myagdi
10 Eylül 2011, 23:21
chopper sesi ile racing sesini ayıramıyorsanız, bir şey diyemeyeceğim.

chopper olsun, racing olsun hayran olduğumuz o sesi çıkaran motorun hacmi ve gücüdür. ne 250'lik V motorlu chopperdan bir Harley sesi çıkar; ne de iki silindirli makineden o vızıltılı racing sesi. doğan görünümlü şahin'ine soba borusu takan apaçiler gibi komik olursunuz, gürültünüzü duyan peşinizden söver, o kadar.

motorcu48
11 Eylül 2011, 00:14
yav kuzudan kaplan olmasını bekliyosunuz:)
yapcak bişi yok imkansız
600 lük lazım bi dene:P

umtglsr
11 Eylül 2011, 00:39
350 euro civarı gibi bi paraya kıyarsan gt250R için üretilen eksoz var 600cc yakın bi ses kalitesi var ama gerek yok bence

kanucan
11 Eylül 2011, 01:01
Honda Cbr250rr var.Sıralı 4 silindirli ama bulması ayrı dert Türkiye'ye getirmesi ayrı dert. :P

efe tolga
11 Eylül 2011, 01:09
ben cygnus a 3 tane silindir ekledim, artık racing sesi alabiliyorum

hayalets
11 Eylül 2011, 02:18
benim çapırımdan pır pır pır pır diyede pat pat diyede ses çıkmıyor.Race sesi gibi dolgun kesintisiz bir ses çıkıyor.

ferad
11 Eylül 2011, 08:48
350 euro civarı gibi bi paraya kıyarsan gt250R için üretilen eksoz var 600cc yakın bi ses kalitesi var ama gerek yok bence
valla internetten o kadar egsoz videosuna baktim hic biri oyle ahim sahim 1 ses vermiyor sadece yoshimuranin egsozu farkli 1 ses cikariyordu o da kac para kim bilir.. cbr 250rr istedikten sonra piyasada 1 suru var kardes ama eski motorlar iste kendimi o riske atmak istemiyorum bu arada kibris ta ikamet ediyorum

bsd
11 Eylül 2011, 10:01
V2 motorlarin sesleri sirali 4 silindir gibi olmaz. Aslinda kendilerine ozel hos sesleri vardir fakat Turkiyede kulaklar sirali 4silindir sesine alisik. Tabi motor bir de250 cc olunca ses hem farkli hem de biraz ciliz oluyor. Bence kullanmana bak. V2 motorun bazi avantajlarini yazayim da keyfin yerine gelsin.
1)Dusuk devirde yuksek tork ile zevkli ve kolay kullanim.
2)Dusuk motor agirligi
3)Dusuk yakit tuketimi.
4)Nispeten ucuz bakim ve parca maliyeti.
5)Iyi sogutma performansi
6)Cogu bilirkisiye gore motosiklet icin en iyi motor cesidi.

ketchup
11 Eylül 2011, 11:13
Kullandığınız motor aslında cruiser motoru. Yani Gv250 kullananlar egzoz açtıklarında, motorun sesinden bir cruiser için çok memnunlar. Dolayısıyla takla attırsanız yine istediğiniz sesi alamazsınız o motordan. Tiger vb egzoz takınca da "dıbı dıbı dıbı dıbı" olan ses "daba daba daba daba" oluyor. Ama 4 silindirin verdiği "vıınn" sesi alınamaz. Bence egzoz değiştirmeyin. Helikopter gibi ses çıkarmaya başlarsınız. Sesi duyduktan sonra motora bakan kişi (hele ki motordan anlıyorsa) "vay apaçi. 250cc'den verdiği sese bak. gören de 800lük chopper geçiyo zanneder" diyecektir. Sonra size sitem edenler ve apaçi diyenlere karşı klasik cevabı verirsiniz: "abi yea arabalar farketsin diye mecburen helikopter sesi çıkarıyorum"

ferad
11 Eylül 2011, 16:16
yorum yapan arkadaşlara çok teşekkürler peki swap konusunda ne düşünüyorsunuz halledilir mi ? sonuçta 4 yaşında motor benimkisi şase falan buz gibi.şöyle 400 veya 250 cbr rr makinası swaplasak mükemmel olur google dan arattım hyosung swap diye ama pek 1 şey çıkmadı .. teşekkürler tekrar