PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafanizi karistirayim :-)

remzi_39
09 Eylül 2011, 05:19
Selamlar..
Gördügüm kadari ile burada buna benzer konular hicmi hic acilmiyor..
Trafik kurallari hakkinda.. Sizlerinde bu sebepten pek trafik bilgisi yok.. :pale:
Zaten okulda size birsey ögrettikleri yok.. :pr:
Ben Alman forumlarinida takip ettigim icin bunlar dikkatimi cekiyor..
Burada böyle seyleri soruyor arkadaslar..
Benimde bazen baba kim hakli yada yol hakki simdi kimde diye bir düsündügüm olmustur..
Bu sayfaya burada sorulan sorulari (Alman forumunda) ekliyecegim bundan sonra..
Tabi bunlar Türkiyede uygulanirmi o ayri bir konu..
Yurdum insani kendi kurallarini koymus.. Ben Türkiyede cok yanlislari gördüm..

En büyük yanlis Ana yol-tali yol (Kim karar veriyor hangi yolun ana yol olduguna?)

Yada Cember trafigi..
Bütün avrupada cemberin disindaki arac beklemeye mecburken yurdumda cemberin icindeki arac beklemek zorunda.. :pr:

Simdi ilk sorumuza gelelim...
Durum bu..

http://img508.imageshack.us/img508/9527/trafik1.png (http://imageshack.us/photo/my-images/508/trafik1.png/)

Arac B kavsak alanina durmadan giriyor.
Arac C kavsak alanina durmadan giriyor.

Hangisi yanlis davrandi??
Yada burada yapilmasi gereken nedir?

QuerysmaS
09 Eylül 2011, 06:05
B aracının durup yol vermesi gerektiğini düşünüyorum.Eminim, son kararım. :D

Asıl merak ettiğim neden A aracı ortalıklarda yok, genelde başrol o olurdu.

_SpartacuS_
09 Eylül 2011, 06:53
B aracına zaten Stop tabelası Var buyuk ıhtımalle C nın yoluda ana yol
bu durumda B nın durup C ye yol vermesi gerekıyor bence...

QurysmaS A bence Ayse 'yı gezdırıyordur :)) ( ayşe top'u tut (: )

Okan Sinan Ocan
09 Eylül 2011, 07:51
C nin yolu ana yol değil , tabelaya dikkat ,her iki araç da tali yoldalar. Tabela B aracına DUR diyor bunun anlamı yol boş bile olsa en az 2 sn aracını tam anlamı ile sabitlemesi demektir (yurt dışındaki polisler bu konuya çok dikkat ediyorlar , duracak kadar yavaşlasanız bile araç sabitlenmemiş ise uyarı yada ceza geliyor )
Geçiş önceliği C aracında.

yürekçe
09 Eylül 2011, 09:31
C nin yolu ana yol değil , tabelaya dikkat ,her iki araç da tali yoldalar. Tabela B aracına DUR diyor bunun anlamı yol boş bile olsa en az 2 sn aracını tam anlamı ile sabitlemesi demektir (yurt dışındaki polisler bu konuya çok dikkat ediyorlar , duracak kadar yavaşlasanız bile araç sabitlenmemiş ise uyarı yada ceza geliyor )

bence de...
ama ikisi de ana yolda olsa idi sağdaki öncelikli geçerdi...

McWarnaly
09 Eylül 2011, 09:35
Oncelik B nin

fat280
09 Eylül 2011, 10:12
bende C diyorum :D

tosbağa
09 Eylül 2011, 10:25
C nin yanindakide yol ver isareti degilmi?

Okan Sinan Ocan
09 Eylül 2011, 10:32
bence de...

Yanlış ,,,

Bir kez daha düşünmelisin birşeyi gözden kaçırıyorsun , hadi bul ve düşme şu yaşlı huysuz motorcunun diline :cherry:

drsteel
09 Eylül 2011, 10:35
burada ana yol l şeklide b ve c de tali yoldalar. b deki şaret anayolda araba varsa yani l de araba varsa dur yoksa yol senin diyor. c deki araba ise tamamen tali yoldan çıkıyor. dolayısıyla c aracı hem anayolu hem tali yolu kontrol ederek geçmek zorunda. bu durumda c suçlu.
türkiyede ise kontrolsüz kavşağa gelen araçlar sağdaki araca yol vermek zorundalar. işaretler olmasa bile türkiyede C aracı suçlu.

Okan Sinan Ocan
09 Eylül 2011, 10:37

İşaretleri önceliklendirmeliyiz "Yol ver" işareti "DUR" işaretine göre geçiş üstünlüğüne sahiptir. Buradaki anlamı "Anayoldakine yolver" dir.

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:35 ----------

burada ana yol l şeklide b ve c de tali yoldalar. b deki şaret anayolda araba varsa yani l de araba varsa dur yoksa yol senin diyor. c deki araba ise tamamen tali yoldan çıkıyor. dolayısıyla c aracı hem anayolu hem tali yolu kontrol ederek geçmek zorunda. bu durumda c suçlu.
türkiyede ise kontrolsüz kavşağa gelen araçlar sağdaki araca yol vermek zorundalar. işaretler olmasa bile türkiyede C aracı suçlu.

Yukarıdaki önceliklendirme ile ilgili açıklamamı okuyunuz lütfen

safakk
09 Eylül 2011, 10:42
öncelik c aracının

Neden mi c aracı tali yoldan çıkarken b aracı ana yola bağlanan bir sokakdan çıkıyor yani tali yoldan da ufak bir yol olduğundan dolayı çıkışında kontrollü olmak dahada önem kazanıyor bu nedenle geçiş hakkı c nin

Gökhan
09 Eylül 2011, 10:47
Remzi burda bu konuların açılmamasının nedeni bizler için pek birşey ifade etmemesi:) Bak şöyle bir örnek veriyim bizim işyerine ürün getiren arkadaş kavşakta yeşilde geçerken kırmızıda geçen birisi gelip buna çarpıyor ve çarpmakla kalmayıp arabadan çoluk çoçuk iniyor bu yeşilde geçen arkadadaşı bi güzel dövüyor. Sonrasında karakola gidiyor ve kamera kayıtları inceleniyor hakkaten durum bu(:) ) ama öyle bir korkutuyorlarki polisler dahi şikayetçi olmaya ikna edemiyor.

Sen gelde bu insanlara geçiş üstünlügünü anlat şimdi:)

Sinan Aksu
09 Eylül 2011, 11:43
C nin yol vermesi gerek.
Zaten yol ver levhasi var.

StyLeOscaR
09 Eylül 2011, 12:22

bundan daha iyi bir açıklama olamaz :cat:

İbrahim Büyükcevher
09 Eylül 2011, 12:31
sağdaki kuralı burada geçerli olmuyor mu??

Ahmet N.
09 Eylül 2011, 12:45
Anayol aşağıdan sola devam ediyor...2 Aaraçta tali yolda,fakat B aracında kesinlikle dur,bekle,yol ver işareti var...C aracının yolunda tali yol fakat, işareti yol boş olsada yavaşla,dikkatli geç anlamındadır...Hiç bir trafik işareti olmasaydı geçiş önceliği her zaman sağdaki araçta olacaktı...Yukarıda ise geçiş önceliği C aracına aittir...

stepfunk
09 Eylül 2011, 12:52
http://img508.imageshack.us/img508/9527/trafik1.png (http://imageshack.us/photo/my-images/508/trafik1.png/)

[/B]

Noktalı çizgi Anayol güzergahını belirtiyor. Her iki araçta anayolda değil yani.
Tali yol C aracına ait, B aracının yolunda da DUR levhası olduğu için geçiş önceliği
C aracında. B aracı mutlaka durmalı C aracına yol verip öyle geçmeli.

Peki bizim ülkemizde nasıl oluyor? Binlerce cevap var.. Heleki motosiklet sürücüsü isen
her türlü diğer aracın geçmesini beklemek daha güvenli. Bazı sürücüler gözünün içine baka baka
önüne atlıyorlar. Sonra sizin gibiler yüzünden insanlar ölüyor diyince
"Banane, tohumuna para mı saydım" diyip gidiyorlar.

< iLk@yy >
09 Eylül 2011, 13:06
Simdi ilk sorumuza gelelim...
Durum bu..

Arac B kavsak alanina durmadan giriyor.
Arac C kavsak alanina durmadan giriyor.

Hangisi yanlis davrandi??
Yada burada yapilmasi gereken nedir?

B aracı her şekilde yol vermek zorunda.
sadece 2 sn beklemesi olarak görmeyin belkide o B aracı 2n bekledikten sonra harekete geçti ve C aracı ile karşılaştılar.
Bu durumda 2 aracında geldiği yol ana yol olmadığı için trafik kurallarınca soldan gelen araca her zaman yol verilmesi gerektiğinden B aracı C aracına yol verir.

sadece oradaki DUR tabelasına bağlı kalmayın. farz edinki B aracı önceden geldi ve 2 sn bekledi. sonrasında harekete geçti ve aniden C aracı belirdi (2 yolunda birbirini görmediğini düşünün hemde) bu durumda sağdaki araç soldaki araca yol vermek zorundadır.
aynı döner kavşakta kavşak içerisinde kalan arabaya yol verildiği gibi. döner kavşakta kavşak içerisindeki araca yol verilmesinin sebebide diğer araçların solunda kalan araca yol üstünlüğü sağlaması gerektiğindendir.

bu arada geçiş üstünlüğü sağda diye hataya düşenler olmuş :)

Ahmet N.
09 Eylül 2011, 13:15
sadece 2 sn beklemesi olarak görmeyin belkide o B aracı 2n bekledikten sonra harekete geçti ve C aracı ile karşılaştılar.
Bu durumda 2 aracında geldiği yol ana yol olmadığı için trafik kurallarınca soldan gelen araca her zaman yol verilmesi gerektiğinden B aracı C aracına yol verir.

sadece oradaki DUR tabelasına bağlı kalmayın. farz edinki B aracı önceden geldi ve 2 sn bekledi. sonrasında harekete geçti ve aniden C aracı belirdi (2 yolunda birbirini görmediğini düşünün hemde) bu durumda sağdaki araç soldaki araca yol vermek zorundadır.
aynı döner kavşakta kavşak içerisinde kalan arabaya yol verildiği gibi. döner kavşakta kavşak içerisindeki araca yol verilmesinin sebebide diğer araçların solunda kalan araca yol üstünlüğü sağlaması gerektiğindendir.

Yukarıdaki şekle göre Yenimi icad ettin bu kuralları :) Trafik mevzuatını açıp tekrar okumanı öneririm :)
Diğer araçların solunda kalan araçlara yol üstünlüğüne takıldım,döner kavşakta olsun,trafik işaretleriyle belirlenmemiş kavşaklarda olsun geçiş önceliği sağdaki araçlara aittir....kavşak içerisine girmiş araç tabiki geçiş önceliğine sahiptir ona lafım yok :)ama önermen yanlış :)

Okan Sinan Ocan
09 Eylül 2011, 14:01

Sağdaki kuralı , trafik polisi ile yönetilmeyen veya geçiş önceliğini belirtir hiçbir ışıklı ve görsel uyarı bulunmayan kavşaklarda geçerlidir.

Sevgiler

Sinan Aksu
09 Eylül 2011, 14:23
Haaa pardon yaa..
Ben B aracı için geçerli olan STOP tabelasini görmemiştim.
Hadi burada görmedim su götürür.
Ya birde trafikte görmezsem ... :cherry:

Bu durumda B nin yol vermesi gerek.

efe tolga
09 Eylül 2011, 14:32
türkiyedeki 10 şöförden 8 tanesi o üçgen tabelanın anlamını bilmiyomuş,anlamı tali yoldan ana yola çıkarken yol ver demekmiş.bu arada bende c diyorum öncelikli olan.

< iLk@yy >
09 Eylül 2011, 14:33
Yukarıdaki şekle göre Yenimi icad ettin bu kuralları :) Trafik mevzuatını açıp tekrar okumanı öneririm :)
Diğer araçların solunda kalan araçlara yol üstünlüğüne takıldım,döner kavşakta olsun,trafik işaretleriyle belirlenmemiş kavşaklarda olsun geçiş önceliği sağdaki araçlara aittir....kavşak içerisine girmiş araç tabiki geçiş önceliğine sahiptir ona lafım yok :)ama önermen yanlış :)

Sağdaki kuralı , trafik polisi ile yönetilmeyen veya geçiş önceliğini belirtir hiçbir ışıklı ve görsel uyarı bulunmayan kavşaklarda geçerlidir.

Sevgiler

pardon :) en azından yanlış biliyormuşum bunca senedir uyarılmasam göreceğim yoktu cidden

bu arada yanlış yönlendirme için özür dilerim

Ahmet N.
09 Eylül 2011, 15:15
pardon :) en azından yanlış biliyormuşum bunca senedir uyarılmasam göreceğim yoktu cidden

ehüehü :) yok canım kardeşim ben hatanı yüzüne vurmak için yapmadım ki bunu :) sadece eksiğini düzeltmekti amacım ..sevgiler :) olur boyle şeyler takma kafana :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

İşaretleri önceliklendirmeliyiz "Yol ver" işareti "DUR" işaretine göre geçiş üstünlüğüne sahiptir. Buradaki anlamı "Anayoldakine yolver" dir.

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:35 ----------

Yukarıdaki önceliklendirme ile ilgili açıklamamı okuyunuz lütfen
Biraz yorulacaksın yaşlı kurt :) olacak okadar...bu kadar tecrübeyi,birikimi yakalamış millet düşermi paçandan :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

türkiyedeki 10 şöförden 8 tanesi o üçgen tabelanın anlamını bilmiyomuş,anlamı tali yoldan ana yola çıkarken yol ver demekmiş.bu arada bende c diyorum öncelikli olan.
Türkiyede alınan ehliyetlerin %80 ni 90 lı yıllarda ve öncesinde rüşvetle,adamını bulup para basmayla alınınca öyle oluyor malesef :)

DusenAdam
10 Eylül 2011, 02:14
Remzi_39; güzel bir topic açmışsın.. Bu tür testlerle trafik bilgimizi canlı tutmakta yarar var. Bu örnekte "C" aracı öncelikli geçmelidir dedim ama trafik bilgimi yokladığımda nedenini tam açıklayamadım. Gerçi ben kavşaklarda her zaman bekler ve karşıdaki geçmeye istekliyse yol veririm, otomobil ya da motosiklet kullanıyor olmam fark etmez. Türkiye koşullarında böyle; yol hakkının bende olduğunu bilsem de karşıdan/yandan bodoslamaya girecek birileri olabileceğini hesaba katmak zorundayım. 30 yıldır trafikte olan ve kurallara uymaya azami dikkat gösteren biri olsam da, zaman zaman kitapları karıştırıp trafik bilgilerimi tazelemeye çalışsam da böyle uygulamalı sorular bilincimizi açmaya yararlı oluyor. Sorulara devam lütfen....

remzi_39
10 Eylül 2011, 07:23
Ewet arkadaslar simdi merakla beklediginiz cözüm e gelelim..
Malesef üzülerek söylüyorumki dogru cevabi bir kisi vermis ve oda Belcika dan bir arkadasimiz..:pale:
Burada yol hakki kesinlikle ve kisinlikle B (mavi aracin) nin dir..

Simdi yorumlara az bakalim..

B aracının durup yol vermesi gerektiğini düşünüyorum.Eminim, son kararım. :D

Asıl merak ettiğim neden A aracı ortalıklarda yok, genelde başrol o olurdu.

Son kararinsa kaybettin dostum..
Birde A aracini ekleyip kafalari iyicene karistirmak istemedim.. :cherry:
Ama daha ilerdeki sorularda A aracida olucak D olucak merak etme...

B aracına zaten Stop tabelası Var buyuk ıhtımalle C nın yoluda ana yol
bu durumda B nın durup C ye yol vermesi gerekıyor bence...

QurysmaS A bence Ayse 'yı gezdırıyordur :)) ( ayşe top'u tut (: )

Buda yanlis haliyle..
Stop tabelasi durmasini gerektirir ama solundan gelen araca yol ver anlamina gelmez..

Sen nasil düstün bu yanlisa anlamadim Okan usta. :silent:
O durma konusu 3 saniye ama burada ona okadar dikkat etmiyorlar..
1-2 saniye durman yeterli..
Ama ehliyet imtahaninda cok cok dikkat edilen birseydir bu 3 saniye olayi..

bence de...

Sencer cim sende yanlissin malesef... :pale:

Oncelik B nin

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:
Olay budur arkadaslar...

bende C diyorum :D

Malesef imtahani kaybettiniz..

B nin yanindaki aynisi degil ama ayni anlamda.. B nin sadece 3 saniye durmasi gerek..

Bunu ilk senden duyuyorum Okan usta...
Yok böyle birsey abicim..
Bu isaretlerin ikiside ayni anlamda..
Stop tabelasi genelda daha tehlikeli kavsaklara konulur..
Mesela etrafi iyi göremediginiz kavsaklarda vardir bunlar..
Yada süratli bir anayola cikacaginiz zaman vardir..
Tehlikeli kavsaklarda bardir bu Stop tabelalari..

öncelik c aracının

Neden mi c aracı tali yoldan çıkarken b aracı ana yola bağlanan bir sokakdan çıkıyor yani tali yoldan da ufak bir yol olduğundan dolayı çıkışında kontrollü olmak dahada önem kazanıyor bu nedenle geçiş hakkı c nin

Benim anlamadigim bu resimden nasil ana yolu tali yolu cikartiyorsunuz ben anlamiyorum..
Yollarin genisligi ayni sadece tabelalar degisik..
Tali yol dediginiz yol belki daha büyük ve genis..

Remzi burda bu konuların açılmamasının nedeni bizler için pek birşey ifade etmemesi:) Bak şöyle bir örnek veriyim bizim işyerine ürün getiren arkadaş kavşakta yeşilde geçerken kırmızıda geçen birisi gelip buna çarpıyor ve çarpmakla kalmayıp arabadan çoluk çoçuk iniyor bu yeşilde geçen arkadadaşı bi güzel dövüyor. Sonrasında karakola gidiyor ve kamera kayıtları inceleniyor hakkaten durum bu(:) ) ama öyle bir korkutuyorlarki polisler dahi şikayetçi olmaya ikna edemiyor.

Sen gelde bu insanlara geçiş üstünlügünü anlat şimdi:)

Ölmedigine dua etsin o arkadas ne diyeyim abicim..
Yurdum insani.. :pale:

C nin yol vermesi gerek.
Zaten yol ver levhasi var.

Neden fikrini sonradan degistirdin ülem..

bundan daha iyi bir açıklama olamaz :cat:

Malesef yanlis aciklanmis..

Harika bir yaklasim..
Ewet sagdaki kurali buradada gecerli..
Ikisinede dikkat et isareti var..
Ve bu durumda soldan önce sag kurali devreye giriyor otomatikman..
Ve yol hakki B nin..

Anayol aşağıdan sola devam ediyor...2 Aaraçta tali yolda,fakat B aracında kesinlikle dur,bekle,yol ver işareti var...C aracının yolunda tali yol fakat, işareti yol boş olsada yavaşla,dikkatli geç anlamındadır...Hiç bir trafik işareti olmasaydı geçiş önceliği her zaman sağdaki araçta olacaktı...Yukarıda ise geçiş önceliği C aracına aittir...

Olmadi buda..

Noktalı çizgi Anayol güzergahını belirtiyor. Her iki araçta anayolda değil yani.
Tali yol C aracına ait, B aracının yolunda da DUR levhası olduğu için geçiş önceliği
C aracında. B aracı mutlaka durmalı C aracına yol verip öyle geçmeli.

Peki bizim ülkemizde nasıl oluyor? Binlerce cevap var.. Heleki motosiklet sürücüsü isen
her türlü diğer aracın geçmesini beklemek daha güvenli. Bazı sürücüler gözünün içine baka baka
önüne atlıyorlar. Sonra sizin gibiler yüzünden insanlar ölüyor diyince
"Banane, tohumuna para mı saydım" diyip gidiyorlar.

Ewet tohumuna parami saydim deniyor yurdumda..
Bayramda o yüzden okadar canlar gitti yine... :pr:
Cok yazik..

Ilk satairlarini okuyorum aha Ilkayda yanilmis dedim ve devamini okudum..
Aslinda olaya harika yaklasmissin..
O iki yada 3 saniyeye kafayi takmayin arkadaslar..
Ilkay in dedigi gibi belki B daha önce geldi ve durdu..
Hareket edicekken C geldi..
Ama sonradan neden soldaki araca yol veriyorsun ben bunu anlamadim Ilkay.. :silent:

Bu yaklasimin harika ama sende B diyorsun sonra..

Sevgiler

O kural buradada devreye giriyor Okan cim..

Haaa pardon yaa..
Ben B aracı için geçerli olan STOP tabelasini görmemiştim.
Hadi burada görmedim su götürür.
Ya birde trafikte görmezsem ... :cherry:

Bu durumda B nin yol vermesi gerek.

Simdi iki tokat atasim geliyor sana.. :P

Yurdumdaki söförlerin cogu cok seyi bilmiyor aslinda..
Ama okullarda ne öretiyorlarki ögrensinler..:pr:

Konuya aslinda harika yaklasmissin ama nedense sonradan sapitmissin..
Otur yerine kaybettin :P

Türkiyede alınan ehliyetlerin %80 ni 90 lı yıllarda ve öncesinde rüşvetle,adamını bulup para basmayla alınınca öyle oluyor malesef :)

Benim anlamadigim ehliyetin nesi rüsvetle alinir..
Birazcik kafasi calisan adam cok cok kolay alir o ehliyeti..
Hele hele yurdumda.. :pr:

Remzi_39; güzel bir topic açmışsın.. Bu tür testlerle trafik bilgimizi canlı tutmakta yarar var. Bu örnekte "C" aracı öncelikli geçmelidir dedim ama trafik bilgimi yokladığımda nedenini tam açıklayamadım. Gerçi ben kavşaklarda her zaman bekler ve karşıdaki geçmeye istekliyse yol veririm, otomobil ya da motosiklet kullanıyor olmam fark etmez. Türkiye koşullarında böyle; yol hakkının bende olduğunu bilsem de karşıdan/yandan bodoslamaya girecek birileri olabileceğini hesaba katmak zorundayım. 30 yıldır trafikte olan ve kurallara uymaya azami dikkat gösteren biri olsam da, zaman zaman kitapları karıştırıp trafik bilgilerimi tazelemeye çalışsam da böyle uygulamalı sorular bilincimizi açmaya yararlı oluyor. Sorulara devam lütfen....

Hosunuza gittigine sevindim..
Böyle bilgileri bazen tazelemek iyidir..
Her gecen gün yeni seyler cikiyor..
Ben kendimden pay biciyorum..
Araba ehliyetimi 1983 te yaptim..
Son zamanlarda bir tabela cikti ortaya ama ben kendimi bilgilendirmedigim icin ne anlama geldigini gercekten bilmiyordum..
2 sene önce motor ehliyetimi yaparken sorunlarin arasinda cikti bu tabela..
Apistim kaldim..
Vay be bu demekmis bu tabela dedim kendime..:)
Yeni motor ehliyeti yapan bir arkadas var..
Benden yasli..
Oda aynisini yasamis..
Remzi bu tabelanin anlamini biliyormusun diyor bana siritarak..
Bende motor ehliyetimi yaparken senin gibi ögrendim dediydim siritarak..

Yani demek istedigim..
Ara sira bilgileri tazelemek gerek..

Simdi yeniden yazayim..
Burada yol hakki kesinlikle B nin dir..
O iki tabela arasindaki tek fark sudur..
Stop tabelasinda sadece 3 saniye durmaniz gerekli..
Yani birisinin ötekinden fazla yada az degeri yok yol verme konusunda...
Bu durumdada iki tabela birbirini kaldiriyor ve yok hakki B nin...

Sevgiler..

Bugün yeni konu acacaktim ama ewe gec geldim ve saatte simdi baya ilerledi..
Kismetse pazara..
Kafalarinizi karistirmaya devam edecegim..:P
Kalin saglicakla..

Remzi

safakk
10 Eylül 2011, 08:58
remzi hocam ana yolu tali yolu tabelalardan anladım mesela üçgen şeklindeki yol ver tabelası ana yola katılımlarda kullanılır dur işareti ise dediğiniz gibi görüş açısı dar bir yolun sonuna konulur görüş açısının dar olması da bir sokak olduğunu belirtir yani genelde ben hep o şekilde karşılaştım

Cevapta kafama yatmayan eğer bu araçlar resimde oldukları yere aynı anda varıyorlarsa dur levhasından gelenin durması yol ver levhasının olduğu yerdeki aracında yavaşlaması gerektiği için c aracı, b aracı beklerken duraksamadan geçmesi daha çok kafama yatıyor nedense :)

canerol
10 Eylül 2011, 21:57
abicim sen hiç koyma bence burda yazılanları :mrgreen: çünkü türk milletinin nasıl bir millet olduğunu dışarıya belli etmemek lazım :queen: yazılanlarının çoğunu okuyunca kanaat getirdim dediklerime kocaman yol ver işaretini görmeyen insanlar birde ehliyet alan insanların hali ortada:pr: bu yüzden sen hiç kimseye göstermede en azından turistleri kaçırmayalım:queen: