PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik kazalarına levhalı uyarı

motopisklet
09 Eylül 2011, 03:46
http://www.turgutluyanki.com/images/haber_resim/6ba8a395c3.jpg
http://www.turgutluyanki.com/images/haber_resim/1315479695_levha.JPG

Turgutlu’da son zamanlarda artan motosiklet sayıları beraberinde bir çok kazayı da meydana getiriyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Karayollarının yol yapım çalışmaları sırasında bir çok yaralamalı ve maddi hasarlı kaza trafik kazası meydana gelmişti.

Turgutlu’nun girişinde Ankara Asfaltı üzerinde Karayollarının astığı bir levha ise dikkat çekiciydi. Olası kazalara sebebiyet vermemek için yol kenarına asılan levhada sürücüleri uyaran şu bilgiler yazıyor. ‘Biliyor musunuz? Turgutlu’da 20.000 Motosiklet var. Lütfen Dikkat’ şeklinde bir ibare var.

Şu an yol yapım çalışmaları nedeniyle tek şeritten trafik akışı sağlanan Ankara Asfaltı Turgutlu girişindeki bu levhanın ne kadar faydalı olacağını yoldan geçen sürücülere sorduk. Konuştuğumuz sürücüler “Turgutlu’da bu kadar çok motosikletin olduğunu bilmiyorduk. Asılan levha son derece uyarı verici. Yapılan yol çalışmaları nedeniyle Turgutlu’da trafik kazalarını duymuştuk. Her sürücü bilinçli,kurallara uygun ve dikkatli bir şekilde araçlarını kullanırsa kazalar o derece azalır. İsteğimiz kazaların hiç yaşanmaması yönünde” şeklinde konuştular. (Ali ÖZGÜZEL)rrr

(yankı)

BurakASLAN
09 Eylül 2011, 04:03
Mükemmel bir uygulama olmuş . Gören insan daha fazla dikkat eder hatta şehir içine bile konabilse kask takmayan adam o yazıdan dolayı baskı görür ve kask takar . Bravo Turgutlu Belediyesine buradan .

yamyamaha
09 Eylül 2011, 04:06
güzel bir uygulama olmuş. motosikletli arkadaşlar içinde bir tane tabela dikseler " kurallara uyun hayata tutunun " ancak turgutlununu içinde motosiklete yasaklanan bazı yollar var. geçen yolum düştügünde turgutluya gittim. kurallara uysam turgutlunun içinde bir yerden bir yere gidemiyecem uymasam işim kalacak. ne yapacagımı şaşırdım.

motopisklet
09 Eylül 2011, 04:22
güzel bir uygulama olmuş. motosikletli arkadaşlar içinde bir tane tabela dikseler " kurallara uyun hayata tutunun " ancak turgutlununu içinde motosiklete yasaklanan bazı yollar var. geçen yolum düştügünde turgutluya gittim. kurallara uysam turgutlunun içinde bir yerden bir yere gidemiyecem uymasam işim kalacak. ne yapacagımı şaşırdım.
sadece bulvar motosiklet trafigine kapalı onada karışmıyorlar.

yamyamaha
09 Eylül 2011, 05:06
sadece bulvar motosiklet trafigine kapalı onada karışmıyorlar.
dostum bulvarı geçemedikten sonra bir kıyısından bi tarafa nasıl giderim ki. gel bak salihliye her yer serbest demokrasi var :)
cezadan tırsdıgımdan anayola cıktım. ama bu arada motosiklet giremez levhasını görünce tek yön ihlali yaptım. yoksa orada motoru bırakman gerekecekti. bilsem bulvardan gecerdim.

Olcan138
09 Eylül 2011, 05:31
Kaş yaparken göz çıkarmak olmuş biraz... Motosikletlere dikkat çekeceğiz derken, Türkçe rezil edilmiş...
Yapana saygı duymaktan çok, böyle bir konuda nasıl bilmeden, anlamadan, öğrenmeden bir tabela yazmış diye; daha yetkili (ve bilgili) biri de bunu hiç mi okumamış, fark etmemiş diye şaşırmış ve ayıplamış durumdayım.

safakk
09 Eylül 2011, 11:00
tabela iyi hoş da insanımız okusa bile dikkate alacağından şüpheliyim

motopisklet
10 Eylül 2011, 03:06
tabela iyi hoş da insanımız okusa bile dikkate alacağından şüpheliyim
dikkate alanlar cıkacaktır.

acayüp
10 Eylül 2011, 03:15
Faydalı bir uygulama olabilir. Hatta yollarda da sık sık üçgen şekilde motosiklet uyarı tabelaları olsa belki insanlarda motosiklet dikkat edilmesi gereken bir araç bilinci oluşabilir.
Sen motorsun sen dikkat edeceksin gibi söylemlere de kapak olabilirmiş.

Slayerrr
10 Eylül 2011, 03:20
Faydalı bir uygulama olabilir. Hatta yollarda da sık sık üçgen şekilde motosiklet uyarı tabelaları olsa belki insanlarda motosiklet dikkat edilmesi gereken bir araç bilinci oluşabilir.
Sen motorsun sen dikkat edeceksin gibi söylemlere de kapak olabilirmiş.

Bence de her yerde sık sık böyle levhalar olursa uzun vadede işe yarayabilir.