PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzost uyumu hakkında ?

Zippo's
08 Eylül 2011, 17:07
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Motorumun egzostunda çiziklerde olduğu için uzun zamandır bir egzost arayışı içindeyim.Zaten arıyordum çizikler iyice teşvik etti beni.4-5 tane egzost buldum fakat fiyatlar çok yüksek.Devil egzost 1200 lira.Leo vince var,ama Türkiye'ye getirtilmemiş henüz.Bende aralarından kendimce en uygununu seçtim.Two Brothers egzost buldum,mototaş ile iletişime geçtim getirtebileceklerini söylediler.Fakat ;

http://www.twobros.com/cgi-bin/shopper?search=action&sku=005-27704&searchstart=0&template=Templates/TBRSearchResult-Simple-Hon-CBR125R_SO.html

Egzost eski kasa için :( Ben yeni kasa için arıyorum.Bu işlerde acemi olduğum için sizlere danışmak istedim.Bu egzost yeni kasa CBR 125 e uyar mı.Çünkü getirteceğim için geri dönme şansım olmayacak.Ve linkte altta 7 Tane seçenek var.Bunları anlayamadım.Fiyatlarıda az çok farklı.Hangisi iyidir ? Ve bilenler bilgilendirirse sevinirim.Hangisi iyidir diğerlerine göre ?

COQ
08 Eylül 2011, 17:25
Sanirim sadece tüp aliyorsun, o ndedenle uyumsuzluk olacagini sanmiyorum.
Verdigin linkteki egzozlar arasinda desen ve kaplama malzeme farki var.
Baska bir fark yazmamislar ya da benim ingilizce anlamaya yetmedi.:)

Zippo's
08 Eylül 2011, 17:32
Sanirim sadece tüp aliyorsun, o ndedenle uyumsuzluk olacagini sanmiyorum.
Verdigin linkteki egzozlar arasinda desen ve kaplama malzeme farki var.
Baska bir fark yazmamislar ya da benim ingilizce anlamaya yetmedi.:)

Peki aralarından iyisi hangisidir ki acaba ? Umarım fiyat-kalite olarak gitmiyodur :)
Klavye karşısında ezile büzüle yazıyorum vallahi cahilliğin gözü kör olsun :) Bizim yeni kasa cıbırların egzost biraz farklı.Uymaz diye çok korkuyorum :( Kesin uyacağını bilsem siparişi vereceğim.Şimdi siparişi veririm gelir,bana derlerse yok uymadı şunu yapmamız lazım uydurması için vs.vs yıkılırım :(

COQ
08 Eylül 2011, 17:37
Peki aralarından iyisi hangisidir ki acaba ? Umarım fiyat-kalite olarak gitmiyodur :)
Klavye karşısında ezile büzüle yazıyorum vallahi cahilliğin gözü kör olsun :) Bizim yeni kasa cıbırların egzost biraz farklı.Uymaz diye çok korkuyorum :( Kesin uyacağını bilsem siparişi vereceğim.Şimdi siparişi veririm gelir,bana derlerse yok uymadı şunu yapmamız lazım uydurması için vs.vs yıkılırım :(
Ben anladigim dilden bir arastirayim,bisey bulabilirsem yazarim.
Simdi iskembeden sallamayayim.

Zippo's
08 Eylül 2011, 17:38
Ben anladigim dilden bir arastirayim,bisey bulabilirsem yazarim.
Simdi iskembeden sallamayayim.

İlgin için çok teşekkür ederim,bende translate amcaya başvurdum biraz ama aynı şeyler hep :rendeer:

COQ
08 Eylül 2011, 17:50
Senin makinaya kesinlikle olur diyebilecegim bir tek arrow var.
Diger firmalarin çogu en son modelini 2010 için yapmis.
Tabi atladiklarim olabilir.
Asagidaki linkten inceleyebilirsin.
Kalitesi için soylenecek bir sey yok harika egzozlar.
Zaten Honda SBK takiminin da sponsoru bu firma.
Tabi fiyat için bir bilgi yok.

http://www.arrow.it/eng/prodotti/motociclo.asp?IDM=13&IDTab=1089

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Aha!!!
Devil buldum.
http://www.devil-exhaust.com/HONDA~125%20CBR~2011-%24.street-scooter.exhaust

Zippo's
08 Eylül 2011, 17:53
Senin makinaya kesinlikle olur diyebilecegim bir tek arrow var.
Diger firmalarin çogu en son modelini 2010 için yapmis.
Tabi atladiklarim olabilir.
Asagidaki linkten inceleyebilirsin.
Kalitesi için soylenecek bir sey yok harika egzozlar.
Zaten Honda SBK takiminin da sponsoru bu firma.
Tabi fiyat için bir bilgi yok.

http://www.arrow.it/eng/prodotti/motociclo.asp?IDM=13&IDTab=1089

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Aha!!!
Devil buldum.
http://www.devil-exhaust.com/HONDA~125%20CBR~2011-%24.street-scooter.exhaust

Şimdi devil i ben yazıyodum :) Devil fiyat olarak çok aşıyor beni :( Birde Leo Vince var.

http://www.leovince.com/en/catalog-honda/terminale_lv_one_omologato_evo_ii_passaggio_standa rd_cbr_125_r_i_e_2011/14539

Fakat ne fiyat hakkında bir bilgi ne de getirtebilecek bir firma var.Hem fiyat hemde ses konusunda ( en azından 2010 kasasında bir videosunu gördüm ) ;

http://www.youtube.com/watch?v=7fxxfMYcmjQ

beni etkilemişti... :salut: Ne yapacağım bilmiyorum.

Lucas
08 Eylül 2011, 18:37
Ben olsam acele etmezdim. Bu sezon bitti bitecek zaten, seneye ikinci elleri piyasada peynir ekmek gibi olur kanimca.

ixeywent
08 Eylül 2011, 19:16
illaki alacaksan zaten sadece tüpü yollarlar boğaz olmaz kendi egzozunu kestirip yaptırırsın. ama kendi egzozunu boyatabilirsen boyat orjinal her daim iyidir:cat:

Zippo's
09 Eylül 2011, 01:24
Ben olsam acele etmezdim. Bu sezon bitti bitecek zaten, seneye ikinci elleri piyasada peynir ekmek gibi olur kanimca.

İşte sabredememek böyle bişey malesef :)

illaki alacaksan zaten sadece tüpü yollarlar boğaz olmaz kendi egzozunu kestirip yaptırırsın. ama kendi egzozunu boyatabilirsen boyat orjinal her daim iyidir:cat:

Çizikler sadece teşvik etti beni olmasada zaten değiştirecektim :) Peki bu kesme biçme olayı sağlıklı mıdır ? Bir sorun yaşarmıyım yani ?

Zippo's
10 Eylül 2011, 03:29
Güncel....

onur35
10 Eylül 2011, 04:15
diğerlerini bilmem ama benim cbrda komple leovince takılıydı tatmin edici tok bir sesi ve performansa ufak bi etkisi vardı,yalnız bence bu motoru uzun bir süre kullanmayacaksan böyle pahalı egsoz takmak israf olur gibi geliyor tabi karar senin kararın para senin paran ben sadece fikrimi beyan ettim,bende şimdilerde egsoz derdine düştüm KLR ye çift leovince takmayı planlıyorum xt660 gibi bişeye benzesin istiyorum...yeni egsozla fotolarını bekliyoruz:wiinkk:

Zippo's
10 Eylül 2011, 04:20
diğerlerini bilmem ama benim cbrda komple leovince takılıydı tatmin edici tok bir sesi ve performansa ufak bi etkisi vardı,yalnız bence bu motoru uzun bir süre kullanmayacaksan böyle pahalı egsoz takmak israf olur gibi geliyor tabi karar senin kararın para senin paran ben sadece fikrimi beyan ettim,bende şimdilerde egsoz derdine düştüm KLR ye çift leovince takmayı planlıyorum xt660 gibi bişeye benzesin istiyorum...yeni egsozla fotolarını bekliyoruz:wiinkk:

Gönül ister ki geçiş motorum olsun yükselteyim fakat şimdilik öyle bişey mümkün değil.Ailemi 125cc ye zor ikna ettiğim için üst sınıf bir motorun konusu bile olamaz henüz.O yüzden şuan önümde cbrmla baya bir yol var :) Leo Vince düsündüm fakat Türkiye'de yeni kasa için olan egzost yok,getirtmiyolar.Arrow ve devil de aynı şekilde.Bu egzostu alıp motoruma uygulamak çok istiyorum.

Jubaa
10 Eylül 2011, 09:59
Takmasina takarsin vidayla,kesme bicmeyle falan bi sekilde tutturulur.
Performans alir misin orasi biraz tartisilir, tabi seste ayni olmayabilir bekledigin gibi.
Benim 600RR da Gixxer egzosu var. :D
Ses guzel ama zengin karisimla calisiyor bujiler cabuk eskiyor vs vs.
Ve kendi modeline ait bi performans egzost dan alinan performans alinamiyor.

Verdigin linkteki tupler arasinda malzeme farki var.
Agirlik ve dayaniklilik farki diyelim.

Biri aleminyum biri karbon bi daha iyi karbon biri daha iyi aleminyum vs vs.

Cbr 125 icin bu kadar masraf yapma, kredini baska motorda harcarsin zamani gelince.

Zippo's
10 Eylül 2011, 14:52
Takmasina takarsin vidayla,kesme bicmeyle falan bi sekilde tutturulur.
Performans alir misin orasi biraz tartisilir, tabi seste ayni olmayabilir bekledigin gibi.
Benim 600RR da Gixxer egzosu var. :D
Ses guzel ama zengin karisimla calisiyor bujiler cabuk eskiyor vs vs.
Ve kendi modeline ait bi performans egzost dan alinan performans alinamiyor.

Verdigin linkteki tupler arasinda malzeme farki var.
Agirlik ve dayaniklilik farki diyelim.

Biri aleminyum biri karbon bi daha iyi karbon biri daha iyi aleminyum vs vs.

Cbr 125 icin bu kadar masraf yapma, kredini baska motorda harcarsin zamani gelince.

Teşekkür ederim.Fakat şuan başka bir motor seçeneğim yok.Elbet yapacağım yani bunu :)