PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr yakıt hakkında...

memilia
03 Eylül 2011, 21:59
Merhaba arkadaşlar, bu gün motoru deneme amaçlı 70 km lik bir yola çıktım, 2 okkalı kişi, (ben 90 arkadaş 100 kilo civarı) yol inişli çıkışlı 3. vitese düştüğüm zamanlar baya oldu, rüzgar giderken aşırı kuvvetliydi buda dip not. bu yol koşullarında net 10 liralık benzin yaktı. bana biraz çok gibi geldi sizlere bir sormak istedim.

motorum 2008 model bu ay içinde yaptığım bakım: yamalube motor yağı, NGK buji, zincir, hava filtresi temizliği yaptım. kısacası yakıta etki eden faktörleri elden geçirdim. sesini dinlediğim kadarıyla subap seside gelmiyor gibi, bir fikir almak istiyorum sizlerden niye bu kadar çok yaktı, Şimdiden teşekkürler...

rapsy_09
03 Eylül 2011, 23:01
Rüzgar koşulları sizin alehinize imiş 1. faktör bu.190 kilo imiş motordaki yük 2. faktörde bu. yolun inişli cıkışlı oldugunu belirtmişsiniz malum yol koşullarıda yakıtı oldukça etkiliyor.70 km yol için 10 tl cok iyi yakmıs denilebilir.4.3 tl ile benzin cok cok iyi yakmış hatta.Bende 100 cup var hemen hemen dediğiniz şartlarda sizinki gibi yakıt tüketimi olucagını düşünüyorum.Boşuna kafanızı yormayın hersey normal

takendy
03 Eylül 2011, 23:04
ne yani 10 lira yakmayıp üstüne para vermesini mi bekliyorsun ?

YBR : Yarabbi Benzini Rastgetir demek değil ki

daha az ne kadar yakabilir , 70 km yi 1 TLlik benzinle mi gezmek istiyorsun ?

tövbe tövbe....

VeNoM26
03 Eylül 2011, 23:04
Zaten tek başınıza ,fazla zorlamadan,ekonomik,az rüzgarlı ve mümkün olduğunca düz bir yolda kullansanız yakacağı yakıt 100 km de 2,5 lt falandır.Siz 100 kmde 3,2 falan yakmışsınız.Şartlar düşünüldüğünde gayet normal bir tüketim bence.

PEKTAS
03 Eylül 2011, 23:13
çok yakmayı bırakın koklamış bence :) maşşallah diyip baş tacı etmek lazım bence

cbr1100 xx
03 Eylül 2011, 23:20

tövbe tövbe....

tövbe tövbe

Samet Ağır
03 Eylül 2011, 23:33

tövbe tövbe....

yahu...peh peh.....benim ybr vardı ya...
meziti alıp göztepeye gelirken (toplamda 200 kg üzeriydik:P) 20 tl lik benzin koymuştum.dönüşte yolda benzin filan dedik...vapura geldiğimizde aha o da ne??? motorda 25 tl lik benzin vardı...
benzin lafıyla bile deposu doluyordu namussuzun........:queen:

güzel yakmış kafaya takılacak bişey yok..:cat:

memilia
04 Eylül 2011, 11:01
yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ramazan Can
04 Eylül 2011, 11:08
güzel yakmış... ben tek kişi 10tl lik benzin ile 90 ile 118 km arasında değişen km yaptım....

memilia
04 Eylül 2011, 11:20
güzel yakmış... ben tek kişi 10tl lik benzin ile 90 ile 118 km arasında değişen km yaptım....

anladımda ramazan kardeş burada ybr si olan bir kaç arkadaş çok yakmış dedide, o sebeple böyle bir soru sormaya gerek duydum, birde ben motoru alalı daha 1,5 ay falan oldu, geçen gün motoru aldığım arkadaşın tanıdığıymış bu motorda subap sorunu var falan dedi içimede kurt düşürdü, (bence önceki sahibini çekemeyen biriydi ama genede kıllanmama yetti) subap sorununun en anlama yöntemi yakıt sarfiyatıdır gibime geliyor. Mademki normal yakmış motorumu kurcalatmaya gerek yok boşuna. Teşekkürler...

Ramazan Can
04 Eylül 2011, 11:33
anladımda ramazan kardeş burada ybr si olan bir kaç arkadaş çok yakmış dedide, o sebeple böyle bir soru sormaya gerek duydum, birde ben motoru alalı daha 1,5 ay falan oldu, geçen gün motoru aldığım arkadaşın tanıdığıymış bu motorda subap sorunu var falan dedi içimede kurt düşürdü, (bence önceki sahibini çekemeyen biriydi ama genede kıllanmama yetti) subap sorununun en anlama yöntemi yakıt sarfiyatıdır gibime geliyor. Mademki normal yakmış motorumu kurcalatmaya gerek yok boşuna. Teşekkürler...

subaplar ses yapmıyorsa sorun yok... subaplar ses yapıyorsa ayar yapılır.. eğer yamukluk varsa motor çalışmaz.. keçeler biterse yağ yakar.. yani bunlar olmadığı na göre kafana takma....