PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şase Sağlamlığı-Motosiklet alıyorum.

immortalboss
28 Ağustos 2011, 01:35
Arkadaşlar merhabalar.Bugün bir arkadaşıma motosikletimi satmış bulunmaktayım.Kısmetse 1 hafta içinde parayı getirecek ve motosikleti alacak.Yeni bir motosiklet alma çabası içine girdim.Biraz da birikmişim var.Önceden cup kullanıyordum.Yine cup veya vitesli (125 cc maksimum) motosiklet düşünüyorum.2 motosiklet arasında kaldım.Acemiliğimi atmak için melez bir cup aldım.Allaha çok şükür hiç kazam yok.Ben birdahaki alacağım motosikleti çoook uzun yıllar kullanmak isterim.Hız,gösteriş meraklısı değilim.Yazları motosiklet kullanırım.Almak istediğim 2 motosiklet şunlar.
1-Yamaha crypton
2-Mondial aggressive
Arkadaşlar şase konusunda çok uyuzum.Birkez şasesi kırılmış motosiklet gördüm.Sanki her an bir motosikletin şasesi kırılacakmış gibi geliyor.Mondial aggressive(asıl adı sachs madass 125) çok sağlam şaseye sahipmiş gibi geliyor.Mondial demeyin sanırım onu mondial değil sachs üretmiş.O yüzden de biraz pahalı.Ama birkez alacağım diyorum.O yüzden parayı dert etmiyorum.:) Cevaplarınızı bekliyorum

acayüp
28 Ağustos 2011, 01:42
Mondial agressive i bugün sirkecide inceledim. Motor kısmı hariç gayet kaliteli ve gözalıcı farklı bir estetiği var.
Ben ilerleyen zamanlarda mutlaka almak istiyorum. Fakat motor kısmı bildiğiniz mondial. Motor kısmını malzeme kalitesi ve işçiliği konusunda gözümde canlandırdığım seviyede göremedim. yinede mutlaka denemem lazım :)
Şasi sağlamlığı diyorsan motor tamamen şasi den ibaret yar. :) benzin deposu bile bildiğin şşasi ve bayağı sağlam .

pc-kopat
28 Ağustos 2011, 02:00
eyüp hocam beni de meraklandırdın vallahi. fırsat bulunca şuna bir de ben bakayım. herkes bugünlerde mondial agressive'den bahsediyor.

immortalboss
28 Ağustos 2011, 02:16
Arkadaşlar benim içinde inceleyin hatta imkanınız varsa çalıştırın.Sesini dinleyin.Hocam motor aksamı tamamen mondial mi? Ben debriyaj kapağına yazmışlardır diye tahmin etmiştim.Sağlamlık konusu nasıl??

Unique693
28 Ağustos 2011, 02:27
Neden innova düşünmüyorsun ?

immortalboss
28 Ağustos 2011, 02:33
İnnovayı pek sevmiyorum.Honda'ya bayılıyorum.Ama anlam veremediğim bazı durumlar var.4,5 milyarlık motosiklet satıyorlar.Ama çelik jant koymuyorlar.1,5 milyarlık cup motosikletlerde bile varken neden böyle bir eksik var anlam veremedim.Gerçi jant 100-200 liralık birşey ama crypton daha cazip geliyor.Üste artan parayla biraz koruma,aksesuar alabiliriz sanırım.:)

F54
28 Ağustos 2011, 02:37
arkadaşım neden düz vitesli bi model bakmıyorsun onu merak ettim?

inzell
28 Ağustos 2011, 02:40
Aggressive'in uzun ömürlü olacağı yakından bakınca anlaşılıyor zaten. Biraz ucuz olsaydı ciddi anlamda almayı düşünebilirdim ben de.

immortalboss
28 Ağustos 2011, 02:44
arkadaşım neden düz vitesli bi model bakmıyorsun onu merak ettim?
Bakıyorum.Dediğim mondial düz vitesli zaten.Arkadaşlar birkaç soru sorayım.Motosikletin şasesi nasıl dirençlere dayanabilir.Mondialin yapmış olduğu motosiklet 120 kg.Ama crypton 100 kg.Birinde grenaj var diğerinde yok.Gerçekten mondial şase olarak çok sağlam bir izlenim bırakıyor.:sunny:

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Aggressive'in uzun ömürlü olacağı yakından bakınca anlaşılıyor zaten. Biraz ucuz olsaydı ciddi anlamda almayı düşünebilirdim ben de.
Bu sonuca nasıl ulaştınız? Birkaç yorum alabilirmiyim.(Televizyon spikeri gibi oldum.:)

F54
28 Ağustos 2011, 02:53
benim eski motorum mondial di eski dediğime bakma 2010 model satarken akla karayı seçtim yeterki satılsın diye mondialin şasesini biliyorum bugün birde ybr yi yakından inceledim dağlar kadar fark var ybr de ne pas ne sararma mondial ise pas kustu resmen:santa:

immortalboss
28 Ağustos 2011, 02:57
benim eski motorum mondial di eski dediğime bakma 2010 model satarken akla karayı seçtim yeterki satılsın diye mondialin şasesini biliyorum bugün birde ybr yi yakından inceledim dağlar kadar fark var ybr de ne pas ne sararma mondial ise pas kustu resmen:santa:
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Eski motosikletinizin modeli neydi? Şu aggressive'i bir test etme şansım olsa bütün yönlerini aktaracağım sizlere.Ya da test eden arkadaşlar olursa umarım bizimle paylaşırlar.

Blackeagletr
28 Ağustos 2011, 03:18
İnnovayı pek sevmiyorum.Honda'ya bayılıyorum.Ama anlam veremediğim bazı durumlar var.4,5 milyarlık motosiklet satıyorlar.Ama çelik jant koymuyorlar.1,5 milyarlık cup motosikletlerde bile varken neden böyle bir eksik var anlam veremedim.Gerçi jant 100-200 liralık birşey ama crypton daha cazip geliyor.Üste artan parayla biraz koruma,aksesuar alabiliriz sanırım.:)

Yüksek hızlara çıkmayan hele ki Türkiye yol şartlarında kullanılacak bir motor için tel jant avantajdır. Esneme payı ve tamir kolaylığı da cabası. Tek sorun tubeless olmaması işte.
Bu argessive sachs'ın mondial etiketli hali haliyle kaliteli bir motor. Ama Türkiye'de kullanıcısı henüz yok gibi hiçbir bilgi yok yani kullanım performans vb açısından.
Ben olsam innova alırdım. Jantları da dediğin gibi tel jant sevmiyorsam çeliğe çevirirdim ve yıllarca binerdim :)

F54
28 Ağustos 2011, 03:23
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Eski motosikletinizin modeli neydi? Şu aggressive'i bir test etme şansım olsa bütün yönlerini aktaracağım sizlere.Ya da test eden arkadaşlar olursa umarım bizimle paylaşırlar. mfh 100 modeli

immortalboss
28 Ağustos 2011, 03:40
Yüksek hızlara çıkmayan hele ki Türkiye yol şartlarında kullanılacak bir motor için tel jant avantajdır. Esneme payı ve tamir kolaylığı da cabası. Tek sorun tubeless olmaması işte.
Bu argessive sachs'ın mondial etiketli hali haliyle kaliteli bir motor. Ama Türkiye'de kullanıcısı henüz yok gibi hiçbir bilgi yok yani kullanım performans vb açısından.
Ben olsam innova alırdım. Jantları da dediğin gibi tel jant sevmiyorsam çeliğe çevirirdim ve yıllarca binerdim :)
İlginize teşekkür ederim.Yalnız cup motosikletlerin şaseleri gerçekten hiç güvenilir gelmiyor bana.:( Hele birde yamulmuş halini görmelisiniz ki içler acısı.Sachs firmasının ürettiği motosikletse bu motosiklet sizce o zaman alınır mı peki?

immortalboss
28 Ağustos 2011, 14:02
Arkadaşlar bir mondial bayisi bulacağım.Ve motosikleti biraz inceleyeceğim.Sizlerin de böyle bir imkanı varsa yamaha crypton ve sachs madass inceleyebilirseniz çok sevinirim.Hem bu sayede bu motosikletler hakkında bir yorum sahibi oluruz.

Ramazan Can
28 Ağustos 2011, 14:20

bencede innova düşünmelisin...

Blackeagletr
28 Ağustos 2011, 14:26
İlginize teşekkür ederim.Yalnız cup motosikletlerin şaseleri gerçekten hiç güvenilir gelmiyor bana.:( Hele birde yamulmuş halini görmelisiniz ki içler acısı.Sachs firmasının ürettiği motosikletse bu motosiklet sizce o zaman alınır mı peki?
Sen bu motora 3 4 kişi binmek, tekere kaldırıp küt diye vurmak, hoplamak zıplamak falan mı düşünüyorsun :) Çin malı değilki hele innova gibi bir motor öyle hemen yamulsun kırılsın çatlasın. Yine de kıllanıyosan sen bilirsin :mrgreen:

myagdi
28 Ağustos 2011, 14:41
arkadaşlar, öyle inanmak istediğiniz için tersinden anlıyorsunuz.

mondial'i ve çin mallarını bilmezmiş gibi, bu motosiklet mondial değilmiş de sachs'mış. yahu çin, bu dünyanın fason üreticisi değil mi? sizin sachs sandığınız da, mondial sandığınız da çan-çin-çon. o da gitmiş, bizim mondial de gitmiş aynı çinliye, bize fason üretim yap demişler.

çin'de her çeşit mal var. isteyene kalitelisini, isteyene ucuzunu satıyorlar ve her şeyin kopyasını yapıyorlar. mesela iphone çin'de üretiliyor ve aynı çinli, zaten yaptığı iphone'un kopyasını da yapıyor. hatta üşenmemiş, kopyaladıklarına çift sim, televizyon falan koymuşlar. şimdi sizin mantıkla baksak, pazarda satılan bu telefonlara iphone işte, üstelik de çift hatlısı mı diyeceğiz.

bence kafanıza lüzumsuz bir şeyi takıyorsunuz. durduk yerde şase falan kırılmaz. almayı düşündüğünüz acayip şey ucuz da değil, dünyanın parası...macera aramayın, yamaha crypton bundan on tane eskitir.

immortalboss
28 Ağustos 2011, 16:51
arkadaşlar, öyle inanmak istediğiniz için tersinden anlıyorsunuz.

mondial'i ve çin mallarını bilmezmiş gibi, bu motosiklet mondial değilmiş de sachs'mış. yahu çin, bu dünyanın fason üreticisi değil mi? sizin sachs sandığınız da, mondial sandığınız da çan-çin-çon. o da gitmiş, bizim mondial de gitmiş aynı çinliye, bize fason üretim yap demişler.

çin'de her çeşit mal var. isteyene kalitelisini, isteyene ucuzunu satıyorlar ve her şeyin kopyasını yapıyorlar. mesela iphone çin'de üretiliyor ve aynı çinli, zaten yaptığı iphone'un kopyasını da yapıyor. hatta üşenmemiş, kopyaladıklarına çift sim, televizyon falan koymuşlar. şimdi sizin mantıkla baksak, pazarda satılan bu telefonlara iphone işte, üstelik de çift hatlısı mı diyeceğiz.

bence kafanıza lüzumsuz bir şeyi takıyorsunuz. durduk yerde şase falan kırılmaz. almayı düşündüğünüz acayip şey ucuz da değil, dünyanın parası...macera aramayın, yamaha crypton bundan on tane eskitir.
Şu cevaptan sonra crypton aldım gitti hocam.:) Arkadaşım motosikletci.Siz cevapları yazarken onunlaydık.Bilmediğin naneye parmak atma dedi.:) Yamaha al ve bin ölene kadar dedi.İnşallah alacağım motosikletimi.Ayrıca herkese cevapları için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Buradan konuşmamıza devam edebiliriz.