PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : montumu aldım :D

pring
27 Ağustos 2011, 18:02
arkadaşlar bugün itibarı ile montum elime ulaştı (armode gt) geriye kask ve motor kaldı :) motoru okula gidince eylül ayında almayı düşünüyorum muhtemelen kanuni racer.. ancak bidahaki sene için babamın sözü var yardım edicek ve ben de satıp hayalimdeki motora kavuşacağım :D (hyosung gt 250r) inşallah kanuniyi satarken zorlanmam

brooklynnn
27 Ağustos 2011, 18:53
kanuni alırken düşünmek lazım umarım problem çıkmaz şimdiden hayırlı olsun

kerkenez
27 Ağustos 2011, 19:24
kanuni almaaaaa

pc-kopat
27 Ağustos 2011, 20:13
korkmana gerek yok. 40 bin kmdeki hyosungumu temiz olduğundan dolayı ikinci gün sattım.

quezzap
27 Ağustos 2011, 20:14
korkmana gerek yok. 40 bin kmdeki hyosungumu temiz olduğundan dolayı ikinci gün sattım.
Kanuniden bahsediyor.

pc-kopat
27 Ağustos 2011, 20:39
ikisi aynı motor arada fark yok ki. enjeksiyon dışında.. kanuni sadece distiribütörlüğünü yapıyor. hyosung da alsa parçasını kanuniden temin edecek. eğer bu malzemeleri kanuni üretiyorsa o zaman haklısınız ama güney korede üretiliyor.

jonturka
27 Ağustos 2011, 21:49
yanlış anlaşılma olmuş galiba..

adam hyosung alıcak...kanuni yerli yapım bir motoru var onu satabilir miyim diyor :)

Lucas
27 Ağustos 2011, 23:13
Herkes yanlis anlamis
Eylulde kanuni racer alicam, sonra babam yardim edicek, racer'i da saticam hyosung alicam demis.
Benim anlamadigim mevzu ise, niye kimse okudugunu anlamamis, onun anlamadigini anlayan da anlamamis da anlamis gibi anlatmaya calismis, ben kimim ayrica burada ne isim var.

PEKTAS
27 Ağustos 2011, 23:35
yorumlar bana şu karikatürü hatırlattı :D:D
http://www.capsverlan.com/bloggaleri/galeri/buyuk_resim/640x480_3817yigit-ozgur-karikaturleri-030.jpg

turbocharge
27 Ağustos 2011, 23:55
yorumlar bana şu karikatürü hatırlattı :D:D
http://www.capsverlan.com/bloggaleri/galeri/buyuk_resim/640x480_3817yigit-ozgur-karikaturleri-030.jpg güzelmiş yaa :DD

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

arkadaşlar bugün itibarı ile montum elime ulaştı (armode gt) geriye kask ve motor kaldı :) motoru okula gidince eylül ayında almayı düşünüyorum muhtemelen kanuni racer.. ancak bidahaki sene için babamın sözü var yardım edicek ve ben de satıp hayalimdeki motora kavuşacağım :D (hyosung gt 250r) inşallah kanuniyi satarken zorlanmam
Pring montun güzelmiş güle güle kullan...Hadi bakalım inşllh hayaline(hyo gt250r) ulaşırsın :)

pring
28 Ağustos 2011, 02:33
Pring montun güzelmiş güle güle kullan...Hadi bakalım inşllh hayaline(hyo gt250r) ulaşırsın :)[/QUOTE]

teşekkür ederim :) motor aklımdan hiç çıkmıo inşallah en kısa zamanda kavuşurum inşallah :)

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:31 ----------

kanuni alırken düşünmek lazım umarım problem çıkmaz şimdiden hayırlı olsun

çok düşündüm ama bütçeme uygun bu tarz motor yok malesef

F54
28 Ağustos 2011, 02:39
abi ne kanunisi ya bırak bu işleri gerçekten alırkende satarkende zarar etmeyeceğin markalara yönel:cat:

pring
28 Ağustos 2011, 02:46
abi ne kanunisi ya bırak bu işleri gerçekten alırkende satarkende zarar etmeyeceğin markalara yönel:cat:

racer gibi ss benzeri bi motor öneririsen olabilir ;)

F54
28 Ağustos 2011, 02:50
racer gibi ss benzeri bi motor öneririsen olabilir ;) o nun üzerine biçimsiz bi motor tanımam tek kelimeyle iğrenç bi tipi var yani köylü modeli alırım racer almam

pring
28 Ağustos 2011, 02:59
bence racer kaslı ve güzel görünümlü bir motor

F54
28 Ağustos 2011, 03:05
ok sen bilirsin buradaki herkez kendi düşüncelirini söyler

serimotorcu
28 Ağustos 2011, 15:09
Neyi varmıs racer'ın . Hor kullanırsan motorun ömrünü tabiki azaltırsın arkadasım. Senin hor kullanmanda motorun suçu ne ? Allaha şükür bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.Maşallahı var.Bakımlarını eksik etmeyin yeter.

o nun üzerine biçimsiz bi motor tanımam tek kelimeyle iğrenç bi tipi var yani köylü modeli alırım racer almam

Apaçiler gibi motorun orjinaliyle oynanmadığı sürece motor son derece güzel. Özellikle 200s modeli... İri yapılı. Gayet hoş. Şimdi diyeceksin kendi motoru diye savunuyor. Ben bu motora sahip olmadan öncede aynı düşüncedeydim...

pring
29 Ağustos 2011, 02:40
yorum yaparken bu motoru forumda birçok kişinin kullandığını düşünürsek daha iyi olur..

imamserahsi
29 Ağustos 2011, 04:17
Valla Gardaşım konuyu görünce aklıma geldi: At arabacılığı yapmayı düşünen adamın biri yolda giderken bir nal bulmuş. Tamam demiş. Geriye üç nal bi at bi araba kaldı demiş:) İşin Şakası bi tarafa Rabbim kolaylık versin. Bnce Kanuni alm. Çünkü karşı dağda ki kasabada 200 lük kanunisi olan arkadaş illALLAH demiş. benim motoru kendisine satmazsam çalacağını söylüyor. Haberin ola.

pring
29 Ağustos 2011, 05:12
Valla Gardaşım konuyu görünce aklıma geldi: At arabacılığı yapmayı düşünen adamın biri yolda giderken bir nal bulmuş. Tamam demiş. Geriye üç nal bi at bi araba kaldı demiş:) İşin Şakası bi tarafa Rabbim kolaylık versin. Bnce Kanuni alm. Çünkü karşı dağda ki kasabada 200 lük kanunisi olan arkadaş illALLAH demiş. benim motoru kendisine satmazsam çalacağını söylüyor. Haberin ola.

sen de iyice hevesimi kursağımda bıraktın

acayüp
29 Ağustos 2011, 05:16
Güle güle kullan. Kanuni alacağına kuba festwinde 200 önerebilriim. Fena motor değil. Çok havalı ve oda 200 cc.
Cbf 150 de mantıklı olabilir fakat racer 200 önermem. O kıytırık (kimse alınmasın ama bence öyle) motorun ön grenajları far hariç 600 tl tutuyor. Sanki çok matah bir kalitesi varmış gibi.

pring
29 Ağustos 2011, 05:19
fastwind ı ben de çok beğeniyorum ama bütçem 2000-2500 arasında ve 1sene binip satmayı düşündüğüm için de pek fazla para bağlamak istemiyorum.

acayüp
29 Ağustos 2011, 05:24
MAdem öyle eğer bulabilirsen temiz freedom daha mantıklı olabilir. Buyur birtane buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-sifir-ayarinda-bakilmaya-deger-56435125/detay/
Fiyat senin sınırların içerisinde taksit yada indirim imkanı da var. Racer ile aynı motordur mekanik olarak sadece grenajları yok. Bir hyosung olsa tamamda. Bu motorda grenajın pek görsel etkiside olmadığı gibi bence çıplak hali daha hoş

Bu arada madem bilinçli bir şekilde başlamak istiyorsunuz dizlikte mutlaka alıp kullanın. Ben iki kere faydasını gördüm. Dizliği görseniz takmadan binmeye korkarsınız . Dizimin o hale geldiğini görmek istemem açıkcası.

pring
29 Ağustos 2011, 05:26
olabilir bunu değerlendircem.teşekkürler :)

imamserahsi
29 Ağustos 2011, 05:38
sen de iyice hevesimi kursağımda bıraktın
Gardaşım sadece yardımcı olmaya çalıştım yanlış anlaşıldımsa affola. Ama gerçekten kanuniye sıkıntılı diyorlar. Bence hondanın cgl sine falan bakabilirsin. Hatta forum satışına gidersen birisi satacak galiba. çok da temiz anlatıldığına göre...

pring
29 Ağustos 2011, 05:45
yok kardeşim şaka yaptım :) ben biraz da ss motora alışmak için bunu istiyorum.ilk motorum olcağı için babam gt250r almama karşı çıkıo görünce korktu kalıbından bu motoru da kendi biriktirdiğim parayla alcam:D bir sene buna binip hyosung almayı düşünüyorum babamın sözü var seneye

imamserahsi
29 Ağustos 2011, 06:07
Güle güle kullan. Kanuni alacağına kuba festwinde 200 önerebilriim. Fena motor değil. Çok havalı ve oda 200 cc.
Cbf 150 de mantıklı olabilir fakat racer 200 önermem. O kıytırık (kimse alınmasın ama bence öyle) motorun ön grenajları far hariç 600 tl tutuyor. Sanki çok matah bir kalitesi varmış gibi.

Bence de acayüp abim haklı. cbf 150 kullandığım ilk motordu. Tamam aldığım gün kaza yaptım ama ufak bi dersti sadece. sonrasında sıkıntı yaşamadım. Konforsa Konfor çekimse çekim hız da idare eder:) yeni başlayanlar için tasarlanmış adeta. şehir içinde kuryeler canavar gibi dolaşıyor. seri, tasarruflu, rahat, baş ağrıtmayan bir araç temiz bi ikinci el dek getir al derim bi cbf kullanıcısı olarak.