PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmam vaazı kaskla verdi

jackonbir
27 Ağustos 2011, 10:57
bana göre çok doğru bir hareket:cat:

http://b1108.hizliresim.com/11/8/27/5354.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

Kendisi de motosiklet kullanan İbrahim Güneş Cami İmamı Muhammed Yunusoğlu, son günlerde ilçede meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına ilginç bir yöntemle dikkat çekti.

İmam Yunusoğlu, cuma namazı için camide toplanan cemaatin şaşkın bakışları arasında başında kask, elinde eldiven ile vaaz verdi.

Motosiklet kazalarında kask, eldiven gibi koruyucu unsurların kullanılmadığı için son bir haftada ilçede 2 gencin öldüğünü ve yaklaşan bayram öncesi ailelerini yasa boğduğunu söyleyen Yunusoğlu, vaazında şöyle konuştu:

"Allah ayette, ’siz kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın’ diye buyuruyor. İlçemizde son bir haftada 2 ölümlü kaza meydana geldi. Allah canımızı bize emanet olarak vermiş. Bizim bu emanete sahip çıkmamız lazım. Annelerimiz ve sevdiklerimizi ağlatmaya hakkımız yoktur.

Gençlerimizin bu yaşta ailelerini yasa boğmaya hakları yoktur. 50 ile 100 lira arasında değişen kask fiyatı bir insanın ölümüne sebep olmamalı. Aşırı hız yapanların akıbetleri sürekli göz önünde bulundurulmalıdır. Artık taziyelere yetişemez olduk.

Her gün ölümlü kazalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Artık hiçbir genç bayramı ailesine zehir etmesin ve kullanacak ise hız yapmadan ve kasklarını takarak motosikletlerini kullansınlar."

Kasklı motosiklet kullanımına ilginç bir yöntem ile dikkat çeken Yunusoğlu’nun kıldırdığı namaz sonrası camiden ayrılan vatandaşlar da, genç imama teşekkür etti.

overcloud
27 Ağustos 2011, 11:03
helal olsun adama

jackonbir
27 Ağustos 2011, 11:04
birde bu imamı doğum kontrolünü anlatırken dinlemek lazım
artık ne takar çıkar Allah bilir :thumleft:

bozkurt
27 Ağustos 2011, 11:47
Helal olsun.Modern düşünceli akıllı adam.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

quezzap
27 Ağustos 2011, 11:54
İlginç :) Faydalı :cat:

ero__
27 Ağustos 2011, 12:07

Sizin gibiler yüzünden bağnazlık almış başını gidiyor. Adam en etkili yöntemlerden birini kullanarak duyarlı bir vatandaş olarak gerekli mesajı kökünden vermiş t.ş.k geçmek de ne oluyor? Adam imam ya da olay dini falan diye demiyorum. Bu yazdıklarını hangi zihniyetle yazdın bilemiyorum ama akıllı insan zihniyeti değil bu!

motoco
27 Ağustos 2011, 12:24
Çok güzel bir hareket. Teşekkürler, zeki ve cesur bir adammış.

teknoali
27 Ağustos 2011, 14:05
Sizin gibiler yüzünden bağnazlık almış başını gidiyor. Adam en etkili yöntemlerden birini kullanarak duyarlı bir vatandaş olarak gerekli mesajı kökünden vermiş t.ş.k geçmek de ne oluyor? Adam imam ya da olay dini falan diye demiyorum. Bu yazdıklarını hangi zihniyetle yazdın bilemiyorum ama akıllı insan zihniyeti değil bu!

+ sonuna kadar katılıyorum. dilinize sağlık ,

< iLk@yy >
27 Ağustos 2011, 14:29
haberin kaynağını da yazsaymışsınız güzel olurmuş aslında.

bunun haricinde imam ilginç bir yöntem ile etkili olabilecek bir şey yapmış bence

abdullah_03
27 Ağustos 2011, 14:33
[QUOTE=jackonbir;2437902]birde bu imamı doğum kontrolünü anlatırken dinlemek lazım
artık ne takar çıkar Allah bilir :thumleft:[/QUOT

boş boş konuşmayınyaa İslam'a saygın varsa bir imama da saygın olması lazım ne doğumundan bahsediyorsun lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim

The Dude
27 Ağustos 2011, 14:34
http://img.donanimhaber.com/upfiles/305404/4A695D475E9340C1AAD56A270AA2DF13.gif

@jackonbir bir kere anlatacağım o yüzden iyi dinle,

bilgisayar sekmesinde yukarıda karakter özellikleri var
oraya çift tıkla, fazla tıklama bozulur
çıkan pencereden özellikler sekmesine giriyorsun,
semavi sekmesinden islam sekmesinde ibret bölümü var oraya çift tıkla
yaklaşık böyle birşey çıkacak
ingilizcesi ibret mode on,

http://img.donanimhaber.com/upfiles/798497/737B9BC018A246A3809E0C6B389CAB9F.jpg

orayı önerilen konuma getir böyle bağnazlıklar ile artık karşılaşmazsın .
burada milletin canını sıkma ayar etme adamı sana bir virüs salarım yer ile yeksan olursun ...

Lucas
27 Ağustos 2011, 14:34
jackotuzbir; sana bi fikra anlatayim.
Yasli amca belediye otobusunde ayakta tutunarak yolculuk ediyo, sofor frene bastikca diger elindeki baston kayip duruyo ve amcanin dengesi bozuluyo. Basinda dikildigi gencte amca bastonun altina lastik taksan bunlar basina gelmezdi diyor.
Amca; evladim o lastigi zamaninda baban biyerlerine taksaydi keske...

overcloud
27 Ağustos 2011, 14:36

şişme bebek, dildo ve kondom?

Beycivan
27 Ağustos 2011, 14:52
Kim işe yarar bir şeyler yapsa halkı duyarlılık kazandırmaya çalışsa illaki peşinden sululuk yapan işi bulandıran birileri çıkıyor. Hocaefendi küçük bir kasabanın imamı. Herkes birbirini nerdeyse tanıyor. Birkaç gün arayla motor kazasından ölenlerin cenazesini kılıyor. Ölenler genç. Burda bir kaza haberi ve iki ölüm olayı var bir kişide topluma mesaj veriyor hemen burda olayın makarasını yapmaya meraklılar yazıyor. Makara yapalım derken maskara oluyorlar haberleri yok..

onur35
27 Ağustos 2011, 14:58
Hoca efendi yerinde ve örnek bir davranışla durumu vatandaşlara izah etmiş,doğru yolu göstermeyi kendine görev kabul eden birisi görevini yerine getirmiş,içinde insan sevgisi olan bir kul ne mutlu onun gibilere...

COQ
27 Ağustos 2011, 15:06
http://img.donanimhaber.com/upfiles/305404/4A695D475E9340C1AAD56A270AA2DF13.gif

@jackonbir bir kere anlatacağım o yüzden iyi dinle,

bilgisayar sekmesinde yukarıda karakter özellikleri var
oraya çift tıkla, fazla tıklama bozulur
çıkan pencereden özellikler sekmesine giriyorsun,
semavi sekmesinden islam sekmesinde ibret bölümü var oraya çift tıkla
yaklaşık böyle birşey çıkacak
ingilizcesi ibret mode on,

http://img.donanimhaber.com/upfiles/798497/737B9BC018A246A3809E0C6B389CAB9F.jpg

orayı önerilen konuma getir böyle bağnazlıklar ile artık karşılaşmazsın .
burada milletin canını sıkma ayar etme adamı sana bir virüs salarım yer ile yeksan olursun ...

jackonbir i kurtardik, bari diger arkadaslar için de bir güzellik yapsan.
Idrak yollarini hangi sekmeden açiyorduk.?:)

safakk
27 Ağustos 2011, 15:48
çok güzel bir uygulama olmuş keşke herkes böyle duyarlı davransa sonuçta imam bana ne diyebilir vurdum duymaz davranabilirdi

motutku
27 Ağustos 2011, 17:22

Ben de Horoz ne zaman arz-ı endam edecek diye bekliyordum ki geldi ve yine akıl dolu bir vurş yaptı:)
Kurtarmak mı? Kimsenin kimseyi kurtarma niyeti yok.

Jackonbir "bana göre çok doğru bir hareket" yorumu yazılı bir konu açmış ardı sıra da "birde bu imamı doğum kontrolünü anlatırken dinlemek lazım artık ne takar çıkar Allah bilir" yazılı bir yorum yapmış.

Tepki bu aslen çelişkiye olsa gerek. Hıı nedersin?.

sarıdev
27 Ağustos 2011, 17:52
İmam camide herşeyi anlatır dostlarım doğum kontrolünü hayda hayda anlatır.Cami sadece müslümanların ibadet yeri değil dertlerine çözüm bulma yeridir aynı zamanda.Nüfus patlaması yaşarsak cuma namazında toplanan milyonlarca erkeğe en büyük mesaj yine burdan verilir.Bu cevap birbirini kurtarmaya çalışanlara kapak değil kaput olsun :) belki çoğalmalarını önleriz :)

ero__
27 Ağustos 2011, 18:01
İmam camide herşeyi anlatır dostlarım doğum kontrolünü hayda hayda anlatır.Cami sadece müslümanların ibadet yeri değil dertlerine çözüm bulma yeridir aynı zamanda.Nüfus patlaması yaşarsak cuma namazında toplanan milyonlarca erkeğe en büyük mesaj yine burdan verilir.Bu cevap birbirini kurtarmaya çalışanlara kapak değil kaput olsun :) belki çoğalmalarını önleriz :)

Belki önleriz de böyle gereksizleri nasıl önleriz ben onu merak ediyorum. BU da oksijen soluyor biz de. Böyle azotlu netice nasıl ortaya çıkıyor anlam vermek mümkün değil!

flying hellfish
27 Ağustos 2011, 18:09
Helal olsun.

Bende insallah Avrasya 15 km kosunda benzer bir uygulama yapacagim :)

Phantom264
27 Ağustos 2011, 18:10
Bence orda jackonbir espri yapmış :cat:
Resmin üstünede yazmış zaten bana göre çok güzel bi hareket diye. :wiinkk:

mustafa_325
27 Ağustos 2011, 19:34
Bize böyle imamlar lazım:cat:

The Dude
27 Ağustos 2011, 19:39

toprağım idrak yolları maalesef yazılımdan ziyade donanımsal bir sorun,
benim tavsiyem porçöz,
bu sorunun sebebi arap sabunu ,
fazla kullanıldığı için donanımsal dolayısıyla yazılımsal sıkıntılar yaratıyor.
sürücüler yedeklenmeden direk hard format atılmalı,

umuyorum yardımcı olabilmişimdir.
bu tür konuları hiç çekinmeden sorabilirsin,
bizim mahallede tişörtlü afro hoca isimli çok muhterem bir zat var.
beni aşan yerde ona danışırız.

cbr1100 xx
27 Ağustos 2011, 19:51
Selamun aleyküm cemaat allah hayırlı bayramlar nasip etsin,imam efendiyi yürekten kutluyorum yalnız sakın yollarda teker meker yapmasın durum sakata gelir...

BerKToprak
27 Ağustos 2011, 20:04
Helal olsun imama :queen: Hoca o.... cemaat s...mış umarım kask takarlar artık :)

COQ
27 Ağustos 2011, 20:49
toprağım idrak yolları maalesef yazılımdan ziyade donanımsal bir sorun,
benim tavsiyem porçöz,
bu sorunun sebebi arap sabunu ,
fazla kullanıldığı için donanımsal dolayısıyla yazılımsal sıkıntılar yaratıyor.
sürücüler yedeklenmeden direk hard format atılmalı,

umuyorum yardımcı olabilmişimdir.
bu tür konuları hiç çekinmeden sorabilirsin,
bizim mahallede tişörtlü afro hoca isimli çok muhterem bir zat var.
beni aşan yerde ona danışırız.

Kötü haber verdin be bilader!!!
Ben gene fişi bir söküp taksak olur dıye düşündüydüm.:pale:
Durum ümitsiz desene.
Tişörtlü Afro hocaya da çok selam söyle maceralarını ibretle izliyoruz.:bounce:

halepli
28 Ağustos 2011, 00:48
Hoca efendi cemaata doğruları göstermiş helal olsun

fatih_995
28 Ağustos 2011, 05:02
sağolsun imam efendi keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse.