PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : xzenon farlar

samiuyar
15 Ağustos 2011, 04:21
oncelikjle slm arkadaslar 2004 model cbr 1000 rr motorsikletime xzenon taktirdim sarj sistemi iki defadir cokuo sizce xzenon farlarin motordaki elektrik sistemine agir mi gelio serviste cikarmami solediler yoksa tekrar ayni sorunu yasicakmisim sizce napabilirim yardimci olun:pale:

semih39
15 Ağustos 2011, 04:29
oncelikjle slm arkadaslar 2004 model cbr 1000 rr motorsikletime xzenon taktirdim sarj sistemi iki defadir cokuo sizce xzenon farlarin motordaki elektrik sistemine agir mi gelio serviste cikarmami solediler yoksa tekrar ayni sorunu yasicakmisim sizce napabilirim yardimci olun:pale:
baskalarıda bu sorunu yasıyor ama zaten ustune normal ampullerı cıkartıp taktığımızda değişen hic bişey olmuyor kı normal ustundekı ampullerde 35 w cekıyor bunlarda 35 w. ama sıstemın cekılısınden kaynaklanan bısey bu galıba sızdekı xenonlar elektırığı dırek akuden mı alıyor yoksa fara gelen tesısattan mı ?

samiuyar
15 Ağustos 2011, 04:34
fara gelen tesisattan tabi cunku direk akuden alsa akuyu mahfeder baska bisi serviste sunu solediler motordaki sarj sistemi ve sarj dinamosu elektirik yetistirmezmis bu yuzden cok isinip yaniomus bu:(

semih39
15 Ağustos 2011, 04:39
fara gelen tesisattan tabi cunku direk akuden alsa akuyu mahfeder baska bisi serviste sunu solediler motordaki sarj sistemi ve sarj dinamosu elektirik yetistirmezmis bu yuzden cok isinip yaniomus bu:(
bugun daha yenı taktık dırek roleyle akuden aldık arabada 2 yıldır boyle kullanıyoruz sıstemı dırek roleyle akuden alıyoruz + - yi hıc bı sorun olmuyor.asıl dogrusu olanda bu zaten dırek akuden almak ve motor calısmıyorken yanı sarj etmıyorken xenonları calıstırmamak.fara gelen kablolardan alındıgında hep bu sorun yasanıyor galıba.dırek akuden aldıgındada aku saglam oldugu surece hıc bı sorun olmaz asla.

efe tolga
15 Ağustos 2011, 04:58
Yazı tipinden dolayı 1000 rr kullandığınızı zannetmiyorum hehe :P

Acil112
15 Ağustos 2011, 08:44
bugun daha yenı taktık dırek roleyle akuden aldık arabada 2 yıldır boyle kullanıyoruz sıstemı dırek roleyle akuden alıyoruz + - yi hıc bı sorun olmuyor.asıl dogrusu olanda bu zaten dırek akuden almak ve motor calısmıyorken yanı sarj etmıyorken xenonları calıstırmamak.fara gelen kablolardan alındıgında hep bu sorun yasanıyor galıba.dırek akuden aldıgındada aku saglam oldugu surece hıc bı sorun olmaz asla.

:cat::cat: motor 42000 km oldu direkt aküden röle ile bağlı xenon var hiçbir sorun yaşamadım.

kurubuz
15 Ağustos 2011, 10:00
Elektronik zımbırtıları fazla olan araçlarda sonradan taklılan zenon farlar sorun yaratıyor. Geçenlerde serviste gödrüm r1 de aynı sorun vardı adam söktürmek zorunda kaldı.

< iLk@yy >
15 Ağustos 2011, 11:05
uygun bir şekilde bağlantı ve ara parçaları kullanılmamış xenon sistemlerde bu genel olarak yaşanan bir durum. ek olarak 2 xenon'u birden kullanıyorsanız uzun kısa motorun yetişememesi normaldir birazda.

samiuyar
16 Ağustos 2011, 01:24
nie yalan borcummu var sana?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

mumkun oldugu kadar uzunlari yakmiyordum ama bugun sokturdum ve yerlerine beyaz lamba taktim xzenonlar kadar guzel olmasada yine orjinal lambalardan daha guzel simdilk idare edelim bakalim arkadaslarin tavsiyeleri uzerine takrar taktirabilirim tesekkurler

_pLay_06
16 Ağustos 2011, 01:47
xenonun baglantısını nasıl yaptınız tarıf edermısınız bu konuda sızede yardımcı olayım ?

samiuyar
16 Ağustos 2011, 04:20
walla normal lambalara gelen elektrik akasamindan cekildi bu sefer sarj dinamosu ve akuyu sarj eden diger bi parca bozuldu sokturmek zorunda kaldim