PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya Pars 250 Benzin kapağından benzin sızıyor, yardım...

caraskal
14 Ağustos 2011, 18:26
Arkadaşlar bugün hiç olmadık birşey geldi başıma. Eşimle birlikte bir ziyarete gidiyorduk. Şişlideki benzin istasyonuna sapıp benzin aldım. Herzamanki kadar aldım. Normal bir şekilde depoyu doldurmasını istedim. Tam hareket edeceğim bir baktım depo kapağından benzin akıyor. Akmıyor sanki fışkırıyor. Biraz boşalttım depoyu. Ama kalkışlarda benzin hareket edince yine akıyor. Depo kapağında bir sorun tespit edemedim. Herzamankinden fazla zaten doldurmadım ki dolmaz. Acaba kapağındaki lastiğin özelliğini mi yitirdi? Bu sorunu yaşayanınız var mıdir? Yarın ustaya götüreceğim. Moto Harun garanti kapsamında çözer umarım...

engineers
14 Ağustos 2011, 18:31
benzin kapağının iç kısmındaki conta yerinden çıkmıştır yada kapak yerine oturmamıştır , etrafında aynı motor görürsen rica et kapağını seninkiyle kıyasla

Atahualpa
14 Ağustos 2011, 18:31
Benzin kapağının altındaki contadan kaynaklanıyor bu durum. Lastiği kontrol et bakalım yıtık vs var mı ? Ben değiştirip o lastiği bu sorunu çözmüştüm

caraskal
14 Ağustos 2011, 18:44
Biraz çatlağımsı bişeyler var sanırım. Ama bir yırtık v.s. yok. Baktırıcam yarın.

caraskal
15 Ağustos 2011, 15:26
Arkadaşlar bu benzin akıtma sorunu ile ilgili bugün ustaya gittim. Baktı conta yırtık. Önce asya motor merkezini arayıp tedarik etmeye çalıştı. Sonra bu parça elimizde yok dediler. Usta da kendi yöntemleri ile bir çözüm bulmaya çalıştı. Başka bazı contaları denedi. Ama yine de sorun çözülemedi. Son olarak yaptığı bir kontrolde benzin deposunun bir bölümünün hafiften çöktüğünü farketti. Büyük ihtimalle benzin almaya gittiğimizde pompayı yerleştiren arkadaşların dan-dun davranışları yüzünden bu sorunu yaşıyorum. İşe geç kalacağım için sorunu çözemeden oradan ayrıldım. Çarşamba tekrar gidiyorum, bakalım neler olacak...