PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk uzun yol deneyimi için bilgi???? (İSTANBUL-SAMSUN)

camel55
12 Ağustos 2011, 02:49
selam arkadaşlar bir ay önce aldığım cbf 150 ile bayramda samsuna gitmeyi planlıyorum. daha önce 150 km lik yol yaptım ama bu en uzunu olucak. toplam katediceğim yol 750 km olucak. kafamdaki yol planı istanbuldan otobana bağlanıp gerede ayrımından samsun erzincan yoluna girip kastamonu tosya merzifon üzerinden samsuna ulaşmak olucak. motorun bakımını yola çıkmadan önce servisinde yaptırıcam. yolda yanıma almama gerekenler veya yol güzergahını değiştirip gezebileceğim yerler varsa görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.?

HaydarBıçak
12 Ağustos 2011, 02:56
ben hiç uzun yola çıkmadım ama artık o kadar çok uzun yol yazısı okudum ki bildiğim kadarı ile yardımcı olayım
hatam olursa deneyimli arkadaşlar düzeltir
1. yedek buji ve buji anahtarı
2. mümkünse yedek benzin
3. ufak tamir işlemleri için tornavida ve ingiliz anahtarı
4. lastik tamir seti ya da patlak lastik şişiren spreylerden
5. yol üzerinde bir kaçtane servisin telefon numarası ( ciddi bir duruma karşılık)

benim aklıma gelen bunlar saydığım bütün ekipmanlar küçük bir poşede sığar diye tahmin etmekteyim

camel55
12 Ağustos 2011, 03:00
verdiğin bilgiler için saoll

-unnamed-
12 Ağustos 2011, 03:35
özellikle yanına reflektörlü yelek almanı öneririm...

elmalicocuk
12 Ağustos 2011, 05:27
bu ayın 20 sinde giresuna gidecem 2011 3500 km de ki cbf 150 lim ile istersen 750 km lık paylaşabilirim

camel55
12 Ağustos 2011, 06:27
walla çok iyi olur. açıkçası bende bi arkadaş arıyodum:)) yanlız benim iznim bu ay sonunda başlıyo:SS