PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung 250 GTR Kazası

Halaskar
11 Ağustos 2011, 14:16
21.6.2011 Saat 22:31'de Ağar bir kaza yaptım. Çok şükür ayağa kalktım ve yüzümde ki kesikler haricin de kalıcı bir hasar kalmadı. Tek yol olan bir sokağa hızlı giren bir araba ile kafa kafaya çarpıştık. Motorun en grenajları, farları, elektrik aksamı, sağ kolu ve göstergesi parçalandı. Ne kadara tamir ettririm bilmiyorum ama İstanbul Avrupa yakasın da oturuyorum. Tamiri için yetkili servis veya usta önerilerinizi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Felon
11 Ağustos 2011, 14:22
Öncelikle geçmiş olsun yüzündeki kesiklerden bahsetmişsinde, kask varmıydı?
parçaları çıkma olarak bak bence ilk olarak bulamadığın parçaları sıfır alırsın
çünkü göstergenin fiyatı 500küsür liraydı hatırladığım kadarıyla farlarda o civarda olması lazım

_pLay_06
11 Ağustos 2011, 14:30
cok buyuk gecmıs olsun . . .

baris4444
11 Ağustos 2011, 14:35
çko geçmiş olsun kardeşm kaskın takılımıydı ?

my91
11 Ağustos 2011, 15:04
Çok geçmiş olsun, iyi durumda olan çıkma parçalar oluyo. İnternet üzerinden sahibinden.com'da veya servislerde bulabilirsin. Bulamadığını da sıfır olarak istersin gelir fabrikadan.

Night.Blue*
11 Ağustos 2011, 16:56
Çok geçmiş olsun üstad, Allah korumuş... :pale:

Halaskar
13 Ağustos 2011, 02:59
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Kask malesef yoktu. Garaja inip motoru çalıştırdığım da kaskı evde unuttuğumu fark ettim. Bir daha yukarı çıkıp kaskı almak zor geldi. Kısa mesafe gidip gelicektim. En fazla 15 dakika sonra evimdeydim. Malesef öyle olmadı. Her ne olursa olsun kasksız motora binilmemeli.

Bu gün bi ustaya gösterdim. 2000 TL tutar dedi. Bunu bu şekil de satsan senin için daha iyi olur hem de cebinden para çıkmaz.. Gibisinden konuştu. 3000 TL veriyor motora ama ben razı gelmedim.

---------- Post added at 01:59 ---------- Previous post was at 01:56 ----------

Motor bu hale geld. Ön tarafı haricinde hiç bir sorunu yok. Tıkır tıkır eskisi gibi çalışıyor. Biraz yakışıklılığı bozuldu..

http://img17.imageshack.us/img17/23/1004872l.jpg

acayüp
13 Ağustos 2011, 03:08
Bu şekilde satmak daha mantıklı olabilir. Sıfır parçalar alıp motoru toplamak pek ekonomik olmayabilir. ayrıcada mutlaka sürpriz masraflar çıkıcaktır. Ön maşanın durumu nasıl ön jant nasıl. bunlardan da emin olmadan girişmeyin bu işe.

Çok geçmiş olsun.

_pLay_06
13 Ağustos 2011, 03:44
dostum o usta kusura bakma ama cakalın onde gıdenıymıs bunu yaptrsan 2000e mal olur gel bunu ben 3000e alıyım dıyor eeee madem 2000e mal oluyor yıne 5000e gelıcek madem o kadar nıyetlı neden kazalı motora 5000 bayılıyor hıc dusundun mu ? senın yerınde olsam parcaları temın eder motoru garaja ceker en ınce detayına kadar kendım yapardım ama yınede takdır ılahı senın . ama senın yerınde olsam bu motoru o ustaya 3000e vermem .

bygrm
13 Ağustos 2011, 03:49
beni yarın ara 0534 281 66 65... bu konuda sana yardımcı olabilicek birini tanıyorum ... avcılar motopark ile bağlantıya geçelim orada sana uygun parçalar rahatlıkla buluruz..

jonturka
13 Ağustos 2011, 04:03
beni yarın ara 0534 281 66 65... bu konuda sana yardımcı olabilicek birini tanıyorum ... avcılar motopark ile bağlantıya geçelim orada sana uygun parçalar rahatlıkla buluruz..

bir pert daha :) :)

-unnamed-
13 Ağustos 2011, 07:09
dostum o usta kusura bakma ama cakalın onde gıdenıymıs bunu yaptrsan 2000e mal olur gel bunu ben 3000e alıyım dıyor eeee madem 2000e mal oluyor yıne 5000e gelıcek madem o kadar nıyetlı neden kazalı motora 5000 bayılıyor hıc dusundun mu ? senın yerınde olsam parcaları temın eder motoru garaja ceker en ınce detayına kadar kendım yapardım ama yınede takdır ılahı senın . ama senın yerınde olsam bu motoru o ustaya 3000e vermem .
kullandığın cümlelerin ne anlama geldiğini daha iyi görebilmen umuduyla...
altı çizili kelimeyi bir araştır derim, ne anlama geliyormuş...

ömer bektaş
13 Ağustos 2011, 12:12
HARBİDEN Hee unnamed araştırmak lazım

djan
13 Ağustos 2011, 12:29

adam ezberden yazdığı için yanlış yazmış varmayın üzerine. :)
ama çok güldüm arkadaş göbeğim çatlayacak:queen:

_pLay_06
13 Ağustos 2011, 12:39
anlamını cok ıyı bılıyorum ıllaha sımdı Takdir-i İlahi mi yazmam lazımdı ? veya anlamını sen bılıyorsunda ben anlamını bılmedıgım bır cumleyımı kullanmıyorum ?

HARBİDEN Hee unnamed araştırmak lazım
al işte pos kasmak ıcın yazı yazan bır vatandas

adam ezberden yazdığı için yanlış yazmış varmayın üzerine. :)
ama çok güldüm arkadaş göbeğim çatlayacak:queen:

kardes o kadar cok gulme meraklısıysan sırke gıt orda daha cok gulecegıne umut edıyorum. bu forumda en sevmedıgım sey senın gıbı bos ve luzumsuz konusanlar orda o kadar yazı yazıyordu ona mı takıldın ? bak adamın ustası motoru 3000e kapacakmıs sen gıtde ona yorum yazda adam motoru ucuza vermesın .

Felon
13 Ağustos 2011, 12:44
resimde gördüğüm kadarıyla kafa grenajı gösterge ve far gösterge paneli altı plastiği ve siperlik hasarlı sıfırlarını alırsan 1500lira.Çıkmalarını bulursan bu fiyatın yarısına halledersin

aslında çok talihsiz bi kaza yaşamışsın darbe direk farın oraya geldiğinden en pahalı parçaları kırmışsın yoksa motorda bişey yok gibi gözüküyor ön çatalda bi darbede yoktur tahminimce

bY_aLp
13 Ağustos 2011, 14:33
resimde gördüğüm kadarıyla kafa grenajı gösterge ve far gösterge paneli altı plastiği ve siperlik hasarlı sıfırlarını alırsan 1500lira.Çıkmalarını bulursan bu fiyatın yarısına halledersin

aslında çok talihsiz bi kaza yaşamışsın darbe direk farın oraya geldiğinden en pahalı parçaları kırmışsın yoksa motorda bişey yok gibi gözüküyor ön çatalda bi darbede yoktur tahminimce

konuya cevap olarak arkadaşın imzası diyorum.

Madv
14 Ağustos 2011, 13:00
21.6.2011 Saat 22:31'de Ağar bir kaza yaptım. Çok şükür ayağa kalktım ve yüzümde ki kesikler haricin de kalıcı bir hasar kalmadı. Tek yol olan bir sokağa hızlı giren bir araba ile kafa kafaya çarpıştık. Motorun en grenajları, farları, elektrik aksamı, sağ kolu ve göstergesi parçalandı. Ne kadara tamir ettririm bilmiyorum ama İstanbul Avrupa yakasın da oturuyorum. Tamiri için yetkili servis veya usta önerilerinizi rica ediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun.Bu kişiden her türlü hyosung çıkma parçasını bulabilirsin FATİH KILIÇLI.
TEL:2124419975-76-5352540874-5072613874-5072613864

Birde www.hyosungsource.com diye bir yabancı site var oradada cok parça var işine yarayacak. Bana göre tahmini bir rakam istersen 1000-1250 tl'ye hepsinin çıkmasını halledebilirsin.Ama dikkat et şasi yamulmuşmu diye. Muhtemelen şasin yamuldu ve ön çatallarında yamuldu. Şasisi çok sağlam değil çünkü bu motorun. "Resimi yeni gördüm bana kalırsa şasin yamuk gibi dostum çatallar geri gitmiş sakalla arasında çok az mesafe var gibi duruyor

djan
14 Ağustos 2011, 13:10
anlamını cok ıyı bılıyorum ıllaha sımdı Takdir-i İlahi mi yazmam lazımdı ? veya anlamını sen bılıyorsunda ben anlamını bılmedıgım bır cumleyımı kullanmıyorum ?

al işte pos kasmak ıcın yazı yazan bır vatandas

kardes o kadar cok gulme meraklısıysan sırke gıt orda daha cok gulecegıne umut edıyorum. bu forumda en sevmedıgım sey senın gıbı bos ve luzumsuz konusanlar orda o kadar yazı yazıyordu ona mı takıldın ? bak adamın ustası motoru 3000e kapacakmıs sen gıtde ona yorum yazda adam motoru ucuza vermesın .

Şu yazını birkaç sene sonra oku, inan utanacaksın kendinden.. Açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Her konuya yorum yaparsan böyle saçma şeyler çıkar ortaya.

_pLay_06
14 Ağustos 2011, 15:12
Şu yazını birkaç sene sonra oku, inan utanacaksın kendinden.. Açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Her konuya yorum yaparsan böyle saçma şeyler çıkar ortaya.

Senin ne demek ıstedıgını anladım sen bence google.com u ac Takdir-i ilahi yaz ve anlamlarını oku o zaman sen neden bu cumleyı kullandıgımı anlayacaksın .
Bız ALLAH (c.c) ye tapmayan ALLAH ( c.c ) var olduguna ınanmayan ınsanlar degılız. once sen dedıgım gıbı aç googleyı ne anlamlarda kullanılıyormus ona bak sonra gel burda bana laf soyle bış konusmanın mantıgı yok .

metci
14 Ağustos 2011, 15:28
Senin ne demek ıstedıgını anladım sen bence google.com u ac Takdir-i ilahi yaz ve anlamlarını oku o zaman sen neden bu cumleyı kullandıgımı anlayacaksın .
Bız ALLAH (c.c) ye tapmayan ALLAH ( c.c ) var olduguna ınanmayan ınsanlar degılız. once sen dedıgım gıbı aç googleyı ne anlamlarda kullanılıyormus ona bak sonra gel burda bana laf soyle bış konusmanın mantıgı yok .

Arkadaşım senin yazım yanlışı yapman değil konu, takdir-i ilahi kavramını yanlış kullanmışsın, takdir senin desen tamam ama takdir-i ilahi senin ne demek?
Hemen savunmaya geçeceğine nerede yanlış yaptığını sor öğren, bu da erdemdir...

_pLay_06
14 Ağustos 2011, 16:39
Arkadaşım senin yazım yanlışı yapman değil konu, takdir-i ilahi kavramını yanlış kullanmışsın, takdir senin desen tamam ama takdir-i ilahi senin ne demek?
Hemen savunmaya geçeceğine nerede yanlış yaptığını sor öğren, bu da erdemdir...

dogru soyluyorsunuz keske her kez sızın gıbı yorum yapmıs olsa eywallah

Takdir-i llahinin Anlamlarından Biri : insanoglunun biraz olsun keyfinden fedakarlik yaparak onleyebilecegi ama isine gelmediginden dolayi tenezzul etmedigi durumlar karsisinda etrafini ve vicdanini rahatlatmak icin uydurdugu bahane. umarım ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlamıssınız.

overcloud
14 Ağustos 2011, 16:59

Şimdiden teşekkürler.

motorunu satma.

kafa grenajı paramparça olmuş muhtemelen yenisini alman gerekecek ama diğer grenajlar belki onarılabilir. (koyduğun fotoğrafta yan grenajlar çokta hasarlı görünmüyor)

burda bütçeni sarsacak en büyük şeyler gösterge ile ön far. bunları hyosungsource.com adresinden edinmeye çalış. MT'de bu siteden alış veriş yapan bir çok hoysung kullanıcısı var. Far ile göstergeyi hyosungsource'tan ısmarlayarak masrafını az da olsa düşürebilirsin.

kafa grenajını getirtmek kargodan dolayı pahalı olabilir, onu kuralkandan ısmarlayarak halledebilirsin. yan grenajlarıda tamir ettirmeni öneririm.

kazadan sonra bu sezon motora binmeyeceğini tahmin ediyorum. önümüzdeki sezona kadar uzuuun bir kış var. her ay bir parçayı ısmarlayarak yada tamir ettirerek motoruna tekrar kavuşabilirsin, daha sonrada istersen hakettiği değere satarsın.

baktın parçaların maaliyeti ve grenajların tamiri pahalıyo geliyor, o zaman sat 3bin'e gitsin.

acele karar verme.

inzell
14 Ağustos 2011, 17:17
Naked yap motorunu, tüm parçaları sıfırlamana gerek kalmaz.

bygrm
14 Ağustos 2011, 17:58
başlıkta...yazı yazdım beni ara ben sana yardımcı olucam güvenilir yerlerden..

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:04
Naked yap motorunu, tüm parçaları sıfırlamana gerek kalmaz.

aynen arkadas cok dogru soyluyor gayet mantıklı . naked yapıp satanlar var hem cok fazla masrafa gerek kalmaz

fatih_005
15 Ağustos 2011, 13:44
merhabalar... takdiri ilahi - Allah'ın takdiridir. yani ekşi sözlükteki 5. madde değil :P (google yazdım kelimeyi nerden bulmuş olabilir arkadaş diye ilk çıkan siteden çıktı) bu sitelerdeki bilgilere pek güvenmeyiniz. çünkü klavye kullanabilen herkes filozof kesiliyor orada) takdiri ilahi kelimesi kimseyi rahatlatmak için kullanılan bir bahane olamaz. çünkü kul önlemi alır ve sonucu Allah'a bırakır(tevekkül). bu sonuç kaçınılmaz gerçektir(kader) uydurulmuş bahaneden öte... Araştırmacı olalım, kalp kırmayalım, sevelim sevilelim.....

Halaskar
15 Ağustos 2011, 13:51
başlıkta...yazı yazdım beni ara ben sana yardımcı olucam güvenilir yerlerden..

Telefonunu kaydettim. İlgin için çok teşekkür ederim.

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Arkadaşlar hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim.

Alakasız mesajlar da olmuş ama olsun yine de yardımcı mesajlar da atılmış..

Yan grenaj da doğal çizikler var. Çok rahat giderilebilir. Şaside de sorun yok. Vermiş olduğunuz internet sitelerini ve telefon numaralarını arayacağım. İlk önce bygrm arkadaşımla görüşücem.

Tekrar herkeze teşekkürler.

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 16:08
Telefonunu kaydettim. İlgin için çok teşekkür ederim.

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Arkadaşlar hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim.

Alakasız mesajlar da olmuş ama olsun yine de yardımcı mesajlar da atılmış..

Yan grenaj da doğal çizikler var. Çok rahat giderilebilir. Şaside de sorun yok. Vermiş olduğunuz internet sitelerini ve telefon numaralarını arayacağım. İlk önce bygrm arkadaşımla görüşücem.

Tekrar herkeze teşekkürler.

tamam fatıh cumlemı duzeltıyorum bı yorum yazdım nerelere kadar gıttı.
ula kardesım benı bu kadar sorgulayacagınıza basımızdakılerı sorgulasanız bu durumda olmazdık
neyse.

takdır senın kardesım motoru ıster yaptır ıstersen sen seklınde cumlemı duzeltıyorum .

nosfertu
17 Ağustos 2011, 01:58
Ya birsey merak ettim... gerci ugrasitigina gore heralde sigorta filan olmadi ama tek yol dedigin acaba tek Yon mu, ve adam karsidan gelip seninle carpisti ise kaza raporu filan tutmadiniz mi ? sigortadan (zorunlu sigortadan) karsilayamiyor musun ? gerci karsilayamiyorsun belli ki ama sadece merak benimki yani talihsiz birsekilde madur olmussun anladigim kadari ile, motorcu bir arkadasin madur olmasi bu sekilde beni uzuyor gecmis olsun.. ben yesilkoydeyim kendin yapamiyorsan aldigin parcalari takmakta grenajlarini tamir etmekte filan yardimci olurum, para ile degil yanlis anlama... takdiri ilahi yazan ve ona cevap veren arkadaslara da bi cift lafim var, arkadas bir deyisi yanlis kullanmis olabilir, biliyor ama dalginlikla yanlis kullanmis olabilir, manasini bilmeden ya da dusunmeden kullanmis olabilir, o anki ruh hali ne sekildedir kimse bilemez beni rahatsiz eden sey niye insanlar biri yanlis yapinca ona saldirir gibi yanlisini yuzune vurur ? bumudur Islam bumudur peygamberimizin bize gosterdigi yol ? Allah cc yazmakla bence musluman olunmuyor... sekilden cok manasini kavramanizi oneririm. ha birilerinin yanlisini internet gibi umumi bir ortamda yuzune onu rencide edicek sekilde vurup kendinizi tatmin ediyorsaniz bilemem... o zaman hic okumayin bile sizden adam olmaz... ama yazdiklarim incittiyse sizi belki biraz umut vardir hala, biraz dusunun ve kusurlari ortmekte gece gibi olun.. o arkadasa birsey ogretmek, ya da bir yanlisini duzeltmek istiyorsaniz ozelden mesaj atip bu isi halledin. yaziktir biz bi milletiz birbirimizi boyle seylerle incitip didismeyelim.. ha bu basligin konusu arkadasin motor kazasidir- boyle forumlarda didismelere de ayrica ayar oluyorum (belki ben de aynisini yapiyorum ) ama kendimi tutamayip mesajimin sonuna bu konuya takdiri ilahi konusuna deginmeden edemedim.

fatih_005
18 Ağustos 2011, 16:05
Ya birsey merak ettim... gerci ugrasitigina gore heralde sigorta filan olmadi ama tek yol dedigin acaba tek Yon mu, ve adam karsidan gelip seninle carpisti ise kaza raporu filan tutmadiniz mi ? sigortadan (zorunlu sigortadan) karsilayamiyor musun ? gerci karsilayamiyorsun belli ki ama sadece merak benimki yani talihsiz birsekilde madur olmussun anladigim kadari ile, motorcu bir arkadasin madur olmasi bu sekilde beni uzuyor gecmis olsun.. ben yesilkoydeyim kendin yapamiyorsan aldigin parcalari takmakta grenajlarini tamir etmekte filan yardimci olurum, para ile degil yanlis anlama... takdiri ilahi yazan ve ona cevap veren arkadaslara da bi cift lafim var, arkadas bir deyisi yanlis kullanmis olabilir, biliyor ama dalginlikla yanlis kullanmis olabilir, manasini bilmeden ya da dusunmeden kullanmis olabilir, o anki ruh hali ne sekildedir kimse bilemez beni rahatsiz eden sey niye insanlar biri yanlis yapinca ona saldirir gibi yanlisini yuzune vurur ? bumudur Islam bumudur peygamberimizin bize gosterdigi yol ? Allah cc yazmakla bence musluman olunmuyor... sekilden cok manasini kavramanizi oneririm. ha birilerinin yanlisini internet gibi umumi bir ortamda yuzune onu rencide edicek sekilde vurup kendinizi tatmin ediyorsaniz bilemem... o zaman hic okumayin bile sizden adam olmaz... ama yazdiklarim incittiyse sizi belki biraz umut vardir hala, biraz dusunun ve kusurlari ortmekte gece gibi olun.. o arkadasa birsey ogretmek, ya da bir yanlisini duzeltmek istiyorsaniz ozelden mesaj atip bu isi halledin. yaziktir biz bi milletiz birbirimizi boyle seylerle incitip didismeyelim.. ha bu basligin konusu arkadasin motor kazasidir- boyle forumlarda didismelere de ayrica ayar oluyorum (belki ben de aynisini yapiyorum ) ama kendimi tutamayip mesajimin sonuna bu konuya takdiri ilahi konusuna deginmeden edemedim.
konuyla ilgili birkaç arkadaş yazım yanlışı yapıldığını hatırlattığı halde yazdığının yanlış olmadığını savunan arkadaş bir de internetten bulduğu bilgilerle yanlışını savununca bu konuda yeterli bilgi sahibi olduğum için düzeltme sorumluluğunu kendimde hissettim. Mesajı yazmadan önce özelden mi yazsam diye düşündüm lakin yazılan yanlış bilgileri okuyup doğru bilgi olarak algılayabilecek forum üyelerini de bilgilendirmek adına açıktan yazdım. Hata etmişsem affola....