PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimi çizmiş kamil bir el atın sevabına

mstfatmc
10 Ağustos 2011, 10:26
Arkadaşlar bu sabah işe gelmek için garaja gittim motorumun tam dibine garajda çalışan çocuk bisikletini çekmiş. Bisikletin gidonu deponun yanındaki plastik kapagın 2 yerini çizmiş.Çocuğa birşey diyemedim sonuçta garibanın teki, hemen ordaki pasta ciladan sürdük ama bir faydası olmadı. Motorumun rengi füme çizik olan parça depo değil yanındaki parçalar ESD modelinde olan plastik yada mika maddesidir herhalde. Pasta cila ile halledilmeyeceği anlaşıldığına göre nasıl bir yol izlemeliyim.

kurubuz
10 Ağustos 2011, 10:36
Çiziği gidermektense o iki parçayı komple boyamak daha mantıklı. Çiziği plastiğe uygun dolgu macunu ile doldur, daha sonra boya. Akrilik sprey boya kullanabilirsin. Boyanın tutunması için son kat öncesi 300 numara zımpara ile zımparalamaman iyi olur.

mstfatmc
10 Ağustos 2011, 10:41
Çiziği gidermektense o iki parçayı komple boyamak daha mantıklı. Çiziği plastiğe uygun dolgu macunu ile doldur, daha sonra boya. Akrilik sprey boya kullanabilirsin. Boyanın tutunması için son kat öncesi 300 numara zımpara ile zımparalamaman iyi olur.
Toplam uzunluğu 3-4 cm i geçmeyen çizikler için böyle ugrasmak istemiyorum ama takıntılıyım işte gördükçe o çizikleri deli olurum bir yandan da şöyle ucuz yollu bişeyler bulmam lazım hocam bu çizik kalemleri işe yaramaz mı kalem atsak üzerine pasta cila yapsak

_OLD_
10 Ağustos 2011, 11:06
Toplam uzunluğu 3-4 cm i geçmeyen çizikler için böyle ugrasmak istemiyorum ama takıntılıyım işte gördükçe o çizikleri deli olurum bir yandan da şöyle ucuz yollu bişeyler bulmam lazım hocam bu çizik kalemleri işe yaramaz mı kalem atsak üzerine pasta cila yapsak
Denemelerime göre kalem sadece boyanın üzerindeki vernik çizilmiş ise işe yarıyor.Boyada çizildi ise çare rotuş yapmak.Boya kodunu biliyorsan otosanayilerdeki boya satanlar yapabiliyor.İnce fırçayla sürüp pasta-cila yapabilirsin.

mstfatmc
10 Ağustos 2011, 12:57
Boya kodunu bilmiyorum ama yamaha servisinden öğrenebiliriz herhalde zaten 2011 ybr 3 renk olarak geldi. Füme rengi uydurulur biryerlerden.

safakk
10 Ağustos 2011, 13:52
uygun renkli bir oje iş görebilir :)

mstfatmc
10 Ağustos 2011, 15:55
uygun renkli bir oje iş görebilir :)
Oje güzel fikir. Almayı düşünüyorum.