PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boş vites problemi

Xetanor
10 Ağustos 2011, 02:35
motorum hyosung gt250r.motorumda vitesle ilgili bir problem var. vites boş göstergesi bazen yanıyor, bazen yanmıyor. özellikle motoru biraz kullandığımda durup boşa aldığım zaman bakıyorum N göstergesinde yeşil ışık yanmıyor. aradan zaman geçiyor bi bakıyorum yanmaya başlıyor. sizce sorun ne olmuş olabilir ve ben müdahale edebilir miyim ? gösterge çalışmayınca ayağımla hisseder boşa alıyorum, ufak bi arıza ama canımı sıktı...

HaydarBıçak
10 Ağustos 2011, 02:38
boş vites mişürünün bağlantılarında sorun var bence. çıkarıp tozunu pisliğini silip tekrar takarsan düzelebilir.

zaferkarizma
10 Ağustos 2011, 02:40
tam olarak boşa atamıyor olabilirsin motor boşta gb gider ama senkromeç tam olarak yerleşmediğindne yapar.eğer motor boşta ama lamba yanmıyor ve hafifçe vitesi aşşağı veya yukarı yaptıgında boş lambası yanıyorsa bi sorun yok demektir.

Xetanor
10 Ağustos 2011, 02:43
ok denicem, teşekkürler.

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

tam olarak boşa atamıyor olabilirsin motor boşta gb gider ama senkromeç tam olarak yerleşmediğindne yapar.eğer motor boşta ama lamba yanmıyor ve hafifçe vitesi aşşağı veya yukarı yaptıgında boş lambası yanıyorsa bi sorun yok demektir.

yok boşa attığımdan eminim çünkü debriyajı bıraktığımda motor stop etmiyor. ve bu genelde motor ısındıktan sonra oluyor. ama dah sonra kendiliğinden düzeliyor. anlayamadım gitti. arkadaşın dediği mişürü bi kontrol edecem.

zaferkarizma
10 Ağustos 2011, 02:49
bnm dediğim oalydada stop etmez motor salınır gider aynı boşta gb sen boşta zannedersin.

Xetanor
10 Ağustos 2011, 02:51
en iyisi servise götürmek galiba.. dediğiniz doğru olabilir.

zaferkarizma
10 Ağustos 2011, 02:56
servise gitmene gerekyon el beceriniz varsa az çok motordan anlıyorsanız ilk olarak kaliteli bir yağ alın servisin koydugunu bilmiyorum ama castrol ince bi yağ koy ve sıkıntı debriyaj balatanda olabilir küçük bi ihtimalde olsa. sanırım bu sorun kışın yoktu yaz sezonunda başladı ?

Xetanor
10 Ağustos 2011, 03:00
motoru yaz sezonunda aldım ama bayağı bi sürdüm. son 2 gündür bu sorunla karşılaştım. bu motorda vitesin boşa geçmesi zaten ayrı bi dert bir de üstüne bu sorun ortaya çıkınca canım sıkıldı. bu motora yabancı olduğum için kendime pek güvenemiyorum açıkçası. motor ısındıktan sonra vites geçişler biraz sert ve gürültülü oluyor bu sorunu da serviste hallettirmeye çalışacam.

Samet Ağır
10 Ağustos 2011, 05:07
en basitinden ampul sorunu bile olabilir...kesmiş bir ampul arada değip yanar,arada sönebilir....duyu gevsemiş-oksitlenmiştir..olabilir..

Uğur Bilgili
10 Ağustos 2011, 13:50
en basitinden ampul sorunu bile olabilir...kesmiş bir ampul arada değip yanar,arada sönebilir....duyu gevsemiş-oksitlenmiştir..olabilir..

Bir ara benimde uzun far ampülü yapıyordu, söküp yerine düzgünce geri taktım düzeldi. Önce ampüpü kontrol et derim. Hatta göstergeyi sökmüşken ampülün led olanlarınladan al değiştir kesilme problemi ile uğraşma.