PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balıkesir Burhaniyedeki Kaza

sarıdev
09 Ağustos 2011, 09:41
Tali yoldan ana yola çıkan araç motorsiklete çarpıyor ve acı son iki ölü.Yeter artık diyorum böyle dikkatsizlik olmaz olsun böyle kaza olmaz olsun.Tali yoldan çıkıyorsun nasıl dikkatsiz çıkarsın.Bu adama tüm hakaretleri etsem ölen geri gelmiyor ve malesef yine tek diyebileceğimiz Allah rahmet etsin demek oluyor.Bu tür olaylardan sonra en azından yüzlerce motorcu yollara çıkıp eylem yapsak bir nebze olsun sesimizi tepkimizi duyurmaz mı arkadaşlar ne dersiniz?

http://www.usakhabermerkezi.com/adliye-polis-ve-jandarma/balikesir-burhaniyede-motosiklet-kazasi-korfez-havaalani-kavsaginda-motosiklet-kazasi-bekir-yildirim-in-06-et-4975-otomobiline-serkan-turk-kullandigi-35-gzk-82-plakali-motosiklet-carpti-kazada-oktay-sakizli-ve-serkan-turk-oldu.htm

safakk
09 Ağustos 2011, 10:17
aynı şeyi düşünüyorum burada birbirimize durumu anlatıp üzülüp tüh tüh vah vah yapmakdansa hepberaber olur sesimi her şehirden duyurmak için birşeyler yapmalıyız başka bi yolu yok

Levsy
09 Ağustos 2011, 12:18
Allah rahmet eylesin :(
Ancak çapışmanın etkisiyle otomobildekiler de hafif yaralanıyor ve araç alev alıyor. Muhtemelen yüksek cc bir motosikletti ve aşırı süratliydi.
Plaka sorgulayabilen arkadaşlar motosikletin markasını görebilirler.

Atahualpa
09 Ağustos 2011, 13:35
Motosiklet bir Fazer. Sürati de 200km/s civarında imiş kaza anında. Rahmetli olan arkadaşların 200km videoları bolca mevcut paylaşım sitelerinde.

Hakan_41
09 Ağustos 2011, 13:36
Merak ediyorum iki kişinin ölümüne sebep olduğu için vicdan azabı çekmiyecekmi bu vatandaş. Direksiyona geçiyorsan dikkatli olacaksın. olmuyorsanda bir ömür boyu vicdan azabıyla yaşamayı hakediyosun demektir.

Levsy
09 Ağustos 2011, 13:40
Motosiklet bir Fazer. Sürati de 200km/s civarında imiş kaza anında. Rahmetli olan arkadaşların 200km videoları bolca mevcut paylaşım sitelerinde.

Şimdi 8/8 hatayı kime nasıl böleceğiz. Acaba hata tamamen araç sürücüsüne mi ait?
Adam yolu boş görüp anayola çıkarken birden ok gibi gelen motosiklet herşeyi berbat etmişe benziyor.

_pLay_06
09 Ağustos 2011, 14:19
Merak ediyorum iki kişinin ölümüne sebep olduğu için vicdan azabı çekmiyecekmi bu vatandaş. Direksiyona geçiyorsan dikkatli olacaksın. olmuyorsanda bir ömür boyu vicdan azabıyla yaşamayı hakediyosun demektir.

ne kadar çokı boş konuşmayı seviyoruz. kardeş elinin vicdanına koy hem motor hemde araba kullanan bırısı olarak sana sunu soyleyebılırım kı
aynı durumda ben olsam ıllakı vıcdan azabı cekerdım ama sucu kendı ustumde arayarak degıl sadece 2 ınsanın olumune tanık oldugum ıcın cekerdım
saatta 200km de hızdan bahsedılıyor

dusun araba kullanıyorsun yola bakıyorsun yolda hıc bır sey yok
arabayı kaldırıyım ana yola cıkıyım derken aradan sanıyeler gecıyor
ve
motorun uzerınde 2 kısı saatte 200kmh hızla gelıyor burda anlık bır olay var Tıpkı Levsy ( levent abınınde) dedıgı gıbı . bencede motor her seyı berbat etmıs. baskasına suc atmak he zaman kolaydır .

tr100a
09 Ağustos 2011, 14:52
Şimdi 8/8 hatayı kime nasıl böleceğiz. Acaba hata tamamen araç sürücüsüne mi ait?
Adam yolu boş görüp anayola çıkarken birden ok gibi gelen motosiklet herşeyi berbat etmişe benziyor.

aynen katılıyorum

aytacaksel
09 Ağustos 2011, 14:56
sürati nasıl ölçmüşler? "arkadaşlar geri gelip 200le gidiyorduk abi"mi demişler?

BBelt
09 Ağustos 2011, 15:10
Çok üzücü şeyler bunlar. Kalanların başı sağ olsun demek dışında birşey gelmiyor elden.

Yıllardır trafikte araç kullanırım. Aynanızdan baktığınızda trafiğin genel akışı içinde size yaklaşan araçların süratlerini ancak tahmin edebilirsiniz. İkinci kez bakmadan, gelen aracın süratini tayin etmek pek mümkün değil. Hele ki 200km gibi bir sürat ile yaklaşıyor idiyse gerçekten, otomobil sürücüsünü suçlamak bence zor. Adam aynaya bakar çok uzakta bir motosiklet görür, rahatlıkla çıkış yapabilecek zamanı olduğunu düşünür. Bir kez daha kontrol edemeden zaten çarpışma gerçekleşmiş olur.

Bir istatistik okumuştum. Trafik kazalarındaki ölümlerin bir numaralı sebebi sürat ihlali. Hatta sürat ihlali kaynaklı ölümlerin sayısı diğer tüm ihlallerin toplamından fazla idi. Biraz bakındım şimdi internette ama bulamadım, kaynak gösteremeyeceğim.

Lütfen dikkat arkadaşlar. Kask takmayanlara gösterdiğimiz tepkinin yarısını sürat ihlali yapanlara göstersek belki bir kaç arkadaşımızı ölümden kurtarırız. Artık sevdiğimiz insanların arkasından "Yavaş gidiyorlardı, hızları 160 bile değildi" gibi cümleler kurulduğunu görmemeyi diliyorum...

sarıdev
09 Ağustos 2011, 16:52
Ne konuşsak kazanın oluş şeklini bilmeden boş sonuçta iki motorsiklet + hız tutkunu arkadaşı daha kaybettik.Hız tutkunu diyorum çünkü her motorsiklet kullanan hız tutkunu olmaz.Haklılar veya haksızlar artık tartışmanın faydası yok,ders alabilen arkadaşlara ne mutlu.Yakınlarına Allahtan sabırlar diliyorum.

mustf
09 Ağustos 2011, 19:06
Olaya bakarken, uluslararası kanun ve kurallara göre bakmak en doğrusu olur.

Motosiklete kanunlarda verilen hız limiti nedir? Otoyolda bile en fazla 90 yapabilirsin. Ve 90 la bir motor her yere gider. Hız yapacaksan buna uygun yollarda yapacaksın. Kanunsuz hızlara çıkacaksan bile en azından otoyolda, yani tali yol girişlerinin çok seyrek ve geniş olan yolda yapacaksın.

Şimdi, bu arkadaşlar otoyolda değil. Acaba hızları kaçtı? diye soranlar çarptığı arabayı ne hale getirdiğine bir baksın. Üstelik adam motora iki kişi biniyor. İnanılmaz hatalar silsilesi birbirini takip etmiş.

Onun için herzaman söylüyoruz. Hız tutkunu olanlar motora binmesin. 100 km hızı geçen motor olmamalı bence. Bu ne çılgınlıktır yahu? Bu normal kafayla yapılacak birşey değil. 200 km hızların üstüne çıkıyor adam. Üstelik bu yolların virajı var, bayırı var, inişi var.

Bu hızları yapan kişi bugün ölmese yarın ölür arkadaş. Hız yapmak için motora binmek ölümün ta kendisi demektir...

turbocharge
11 Ağustos 2011, 14:41
haber videosuna ulaşamadım verilen siteden arkadaşlar kazanın videosunu tekrar ekleyebilrmsnz?

sarıdev
11 Ağustos 2011, 14:49
haber videosuna ulaşamadım verilen siteden arkadaşlar kazanın videosunu tekrar ekleyebilrmsnz?
video yok zaten sitede haber var sadece

turbocharge
11 Ağustos 2011, 15:13
habere de ulaşamadım.tşkkrler:)

RunemagicK
11 Ağustos 2011, 16:22

aynen bende bunu düşünmüştüm.

ketchup
11 Ağustos 2011, 18:06
Ben de Burhaniye'liyim. Hemşerilerime rahmet diliyorum. Ailelerine de sabır dilerim.

Arkadaşlar 11 yıldır araba ve motor kullanıyorum. Hem arabada hem motosiklette zaman zaman gereksiz hızlara çıkıyorum. Kabul edelim buna yüzde yüz engel olmak çok zor. Altınızda spor araba veya spor motosiklet varsa basıyorsunuz. Ancak sürat yaptığım tek yol TEM'dir. Sol şeride geçer kapatırım gazı. Yanıma kimseyi almam. Bu bile çok tehlikeli ve araçtan her inişimde "naptın beolum.." derim kendi kendime. Bunun dışındaki yollarda yapılan yüksek hızlar intihar ve cinayet teşebbüsüdür bence.

Araba kullanırken başıma çok geldi. Yukarıda da bir arkadaşımız anlatmış. Aynaya bakıyorsun bir motor farı var. Göz kırpıyosun ki motor yanında belirmiş. Araçların arasından makas atarak, hızlı akan trafiğin iki üç misli hızla yanınızdan Tıınnnnn diye geçiyor.

Gözünüzle 500 metre uzağa bakın. Çok uzak görünüyor değil mi? Hele ki gece karanlığında iseniz 500 metre neredeyse ufuk çizgisi gibi görünür. Yan yoldan ana yola katılırken çoook uzaklarda 500 metre ötedeki motor, yüksek hızla geliyorsa 8 saniye sonra yanınızda olur. Siz motorun uzakta olduğunu görüp yola çıktığınızda motosikletle çoktan kavuşmuş olursunuz.

Ama kazadaki motosikletli kusuruna rağmen yukarıdaki başka bir arkadaşın söylediğinin aksine araba sürücüsü tabi ki vicdan azabı çekecektir. İki gencin ölümüne dolaylı da olsa sebep olduğu için. Rüyalarından o gece gitmeyecektir. Yıllarca irkilerek uyanacak, her motosiklet gördüğünde gözleri dolacaktır. Araba kullanan herkes canavar değildir.

Hemşerilerime tekrar rahmet diliyorum. Tüm camianın başı sağolsun.

bY_aLp
11 Ağustos 2011, 18:15
http://www.youtube.com/watch?v=O1k2Wc3Ub68 youtube isimdn böyle bir video verdi

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000503487867&sk=wall buda facebook profili

sarıdev
11 Ağustos 2011, 18:20
http://www.youtube.com/watch?v=O1k2Wc3Ub68 youtube isimdn böyle bir video verdi

TV de ki haberdede bu arkadaşları göstermişti.Sanırım rahmetli olan bu arkadaşlar.Su testisi su yolunda kırılır.

blackhhat
11 Ağustos 2011, 23:21
Ne zaman racing ile ölümlü bir kaza olsa medya hep bunu aşırı hıza bağlıyor.Kazaya ait bir video yok anladığım kadarı ile.Arabanın kaza sonrası durumuna bakarak hemen motosikletin çok hızlı gittiği yargısana varmak yanlış olabilir.Örneğin 120 km ile giderken 10-20 metre gibi bir mesafede tali yoldan bir araç çıkmaya kalkarsa kurtarmak için tek umut artık gaza basmaktır.Buna benzer bir durum da olabilir.Ya da çarpmanın etkisi ile lpg nin ateş alması da olabilir.Hemen arabanın durumuna bakarak vefat eden arkadaşı suçlamak bence hiç doğru değil.Birde 200 km ile gidiyor olsalardı kaza sırasında 20 metre fırlamazlardı diye düşünüyorum.

Vefat eden arkadaşın mekanı cennet olsun,Allah ailesine sabır versin.Daha çok gençmiş.Çok üzücü...

maverıck
11 Ağustos 2011, 23:47
ayda bır kere motorla balıkesırıne gıdıp gelıyorum cok uzuldum ya o kısının yerıne koydum kendımı allah rahmet eylesın ınankı cok uzuldum ya offf :(

Lucas
12 Ağustos 2011, 00:23
TV de ki haberdede bu arkadaşları göstermişti.Sanırım rahmetli olan bu arkadaşlar.Su testisi su yolunda kırılır.

Olayi bilmeden, kaza raporlarini gormeden nasil boyle cahilce yazabiliyorsun? En yakin arkadasini motor kazasinda kaybettin mi, arkadasim, dostum, kardesim dedigin insan benzer sekilde vefat etti mi senin? Salak bir kamyoncunun, kamyonuna carpti mi? itfaiye 1 saat cikarmaya ugrastimi, ustelik arkasindaki kiz arkadasi kamyonun kasasina carpip o da oracikta sevdigiyle beraber öldü mü? Gecin bunlari bilmediginiz, gormediginiz, kulaktan dolma bilgilerle boyle aptalca yorumlar yapmayin. Ailesi girer foruma okur, bir tanidigi gorur uzulur yazdiklariniza. Hic dusundunuz mu bu olasiliklari. Biliyorum ben bizzat yasadim, bilmeden yapilan boyle yanlis elestiriler can sıkıyor. Benim arkadasim icinde ibre 240 da takili kalmis diyordu butun Yalova, kasksiz surucu ölüme gitti yazdi en buyuk haber siteleri, oysaki 900 lira vermisti 1 ay once yeni kaskina, otekini yere dusurdugu icin degistirmisti, ibresi de dijitaldi rahmetlinin ibre 240 da takili kalmis dediler inanabiliyor musunuz dijital ibre takili kalmis, ne takili kalmasi motorda ibrenin i si kalmamisti bee!.Her duydugunuza inanip ona gore yorum yazmayin. Ölüm bu, hepimizin basina gelicek, motorla yada yatakta...