PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : önerileriniz benim için çok önemli

HaydarBıçak
08 Ağustos 2011, 23:05
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-v-motor-yamaha-viragonun-aynisi-ihtiyactan-satiliktir-50002071/detay/

linkini verdiğim motoru almaya karar verdim bugün sahibini aradım aldığım cevap aynen şu şekilde:
yolda 130 km hız ile giderken motor bujileri yakmış bu sebepten dolayı servise verilmiş
2 haftadan beri buji için bekliyormuş. bununla beraber zinciri değişecekmiş. motor 8000 km de

bunları duyunca bir anda soğudum motordan acaba normal bir arıza mı ve 2 hafta beklemesi normal mi?

osmanba
08 Ağustos 2011, 23:35
Motorun buji yakması diye bir kelime çok anlamsız. Böyle bir durumun oluşması için dengesiz katkılı yani sahte benzin kullanılmalı. Bujiyi eriten yakıt sonuçta motora da kesin zarar verir. Bu durumda olumlu düşünmek bile bile lades yapmak olur. Ayrıca bozulan zincir genelikle ön ve arka dişli gurubu ile beraber değişmeli yoksa randıman vermez. Dünyanın neresindeyiz ki buji için bir motosiklet beklesin. Honda shadow için özel buji Denizli GNK ana bayiinden istedim. 3 gün içinde elime teslim ettiler. Tanesi beş TL. Kargo bedeli de 5 TL.
Başın ağırsın istemezsen biraz kendini sık ve Regal raptor sıfırı 5200 TL. Bütçe kısıtlı dersen 150 cc. Honda veya Yamaha ikinci el al. Daha sonra değişirsin. Bari satmak istiyorum dediğinde hemen para eder.

HaydarBıçak
08 Ağustos 2011, 23:37
bana da çok saçma geldi ama bu tarz motorlarda bujinin ateşlemeyi kesmesi gibi sorunlar sıkça anlatılıyor
acaba diyorum böyle bir durum mu oldu kafam allak bullak

osmanba
08 Ağustos 2011, 23:51
Gönlün rahat olsun istersen yetkili bir motosiklet servisine konu hakında danış. Bılgi alırsın.

Atahualpa
08 Ağustos 2011, 23:57
Buji yakmaz. Yaksa da o şekilde yakmaz. O motora bulaşma. Başka bir numara var o işte.

HaydarBıçak
09 Ağustos 2011, 01:26
o zaman diğer bir seçenek olan bu motora bakıcam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-acil-satilik-51874284/detay/

---------- Post added 09-08-2011 at 00:26 ---------- Previous post was 08-08-2011 at 23:05 ----------

yok mudur bisan - lifan kullanan ?

Samet Ağır
09 Ağustos 2011, 01:31
ülen yine bir yaşıma daha girdim ..ihtiyarlıyorum...
buji bekliyor...
enteresan...
ben göndereyim ona bujisini...
çalışmazsa beleşe alırım ama diye teklif ver....

HaydarBıçak
09 Ağustos 2011, 01:36
ülen yine bir yaşıma daha girdim ..ihtiyarlıyorum...
buji bekliyor...
enteresan...
ben göndereyim ona bujisini...
çalışmazsa beleşe alırım ama diye teklif ver....

kesinlikle başka birşey var o motorda diyerekten vazgeçtim kısmetse bisan - lifana bakıcam

COQ
09 Ağustos 2011, 01:43
Yav arkadaşlar o fiyatlar bu ilanlardaki motosikletler için biraz fahiş değilmi?
Ben biliyorsunuz Türkiye'de yaşamıyorum bu nedenle fiyat değerlendirmesi konusunda cahilim.
Ama şimdi bir motora bakıyorum, bir fiyata.
Euro'ya çevirince olmayacak rakamlar çıkıyor ortaya.
Bu nasıl iş?

HaydarBıçak
09 Ağustos 2011, 01:47
Yav arkadaşlar o fiyatlar bu ilanlardaki motosikletler için biraz fahiş değilmi?
Ben biliyorsunuz Türkiye'de yaşamıyorum bu nedenle fiyat değerlendirmesi konusunda cahilim.
Bu nasıl iş?

http://www.motosikletcim.com/motosiklet.htm

verdiğim linkte borelli ledowun 0 km fiyatı var bu fiyata 200 lira plaka ve ruhsat masrafı ekleniyor
3850 + 200 = 4050 lira bunun 2000 lirası vergi 2050 lirasıda motorun değeri oluyor. satışta motorlu taşıtların
değeri kadar vergi alınıyor

Lucas
09 Ağustos 2011, 02:20
Bu nasıl iş?

Güldürdün beni gece gece (:

COQ
09 Ağustos 2011, 02:29
Yorum yok kardeş.:cyclopsan