PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki an125 gaz bir süre kullandıktan sonra gaz yemiyor

grkrd
08 Ağustos 2011, 19:16
Suzuki an125 2008 model motorum var 5000 km de ekzantirik mili,buji , hava filtresi, yağ filtresi kayış, bu parçaları yeniledim motorsikleti 10 dakka kullanıyorum gaz yememeye başlıyor otobanda da giderken tam gaz bi anda gaz yemiyor sönüyor ortalama 5 dakika dinlendikten sonra tekrar çalışmaya başlıyor lütfen yardımcı oluun
Not: Karbiratörü temizlettim

orhunorhun
08 Ağustos 2011, 19:27
arkadasım motorunun gaz ayarıyla oynamıslar hava filtresini karbüratör ayarını yap eger hala sorun yasıyorsan gaz ayarını biraz ac motor benzin yemediginden boguluyor benimde basıma gelmişti cok cektim sorunun ne oldugunu bulana kadar..

grkrd
10 Ağustos 2011, 14:27
hava filtresi ayarı hakkında bilgim yok karbitatör ayarınıda bilmişyorum gaz ayarı dediğiniz rolenti ise onu halledebilirmi karburatör ve hava filtresi hakkında bi yardımcı olurmusunuz

tnsuzun
21 Mart 2012, 15:55
bunların dışında acil hortumu değiştir yoksa yolda kalırsın ben kaldım sormai.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

:pl:
Suzuki an125 2008 model motorum var 5000 km de ekzantirik mili,buji , hava filtresi, yağ filtresi kayış, bu parçaları yeniledim motorsikleti 10 dakka kullanıyorum gaz yememeye başlıyor otobanda da giderken tam gaz bi anda gaz yemiyor sönüyor ortalama 5 dakika dinlendikten sonra tekrar çalışmaya başlıyor lütfen yardımcı oluun
Not: Karbiratörü temizlettim
acil hortumu değiştir hortumda çatlak var zamanla oluyor.

skrc
21 Mart 2012, 17:12
Suzuki an125 in çok bilinen bir sorunudur. Yaklaşık 50.000 km dir kullanırım an125.Ustam ilk olarak hortumu değiştirelim dedi. Sebebini sonradan anlattı.
Şimdi tıkır tıkır...:bestmt:

Teo23
22 Mart 2012, 00:02
Hava filtresi hortumumu acaba bahsettiğiniz? Bende de aynı gaz yememe sorunu var da, sürekli karbüratör kurcalayıp duruyorum. Açıkcası hava filtresi ve hortumunu hiç düşünmemiştim.

skrc
22 Mart 2012, 01:02
Benzin ve hava filtresi hortumlarını yenisiyle bulamazsanız uygun ölçülerde kesilmiş kaliteli olanlarla değiştirirseniz, sorun kökünden hallolur. Ayrıca unları yaptırdıktan sonra yani motora yeterli hava ve benzin karışımı gittikten sonra ayarlarını tekrar yaptırın...

Teo23
31 Mayıs 2012, 07:02
http://g1205.hizliresim.com/x/z/7852p.jpg (http://bit.ly/c25MCx) Filtreye uygun hortum bulamadım Ankara'da. Şimdilik yapıştırma ile idare edeceğiz. Umarım sorun tekrarlamaz....