PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nitro aikido ve n-psi kullananlar lütfen cevap yazın....

hocaseko
07 Ağustos 2011, 18:33
nitro aikido ve n-psi den hangisini almak lazım...kullananlar görüşlerini yazabilirlerse sevinirim...birde rüzgar sesini unutmazlarsa sevinirim...

djan
07 Ağustos 2011, 19:03
nitro aikido kullanıyorum gayet hafif,ergonomik,içi sessiz fakat yalıtım konusunda n-psi'yle karşılaştıramayacağım.
tavsiye ederim çünkü fiyat performansı en iyi kask bence.

ninja_omer
07 Ağustos 2011, 20:05
bende aikido modelini kullanıyorum..gayet memnunum hatta sharp testlerinden 5 yıldız almış bir kask. ama ses konusuna gelince yinede ses geçiriyor yani malesef.. n-psi kaskta yanakların şişirme özelliği olduğundan eskise bile şişir şişir dur bişeycik olmaz ses yalıtım olarakta daha iyi olacağını düşünüyorum. ama n psi modeline bakman lazım testlerdeki puanına?

RastaRules
07 Ağustos 2011, 20:47
Sharp test puanlamasına güveniyor musunuz?

metci
07 Ağustos 2011, 21:34
bende aikido modelini kullanıyorum..gayet memnunum hatta sharp testlerinden 5 yıldız almış bir kask. ama ses konusuna gelince yinede ses geçiriyor yani malesef.. n-psi kaskta yanakların şişirme özelliği olduğundan eskise bile şişir şişir dur bişeycik olmaz ses yalıtım olarakta daha iyi olacağını düşünüyorum. ama n psi modeline bakman lazım testlerdeki puanına?

Nitro n-psi testlerden 4 yıldız almış... Ne kadar kriter olarak alırsınız bilmem sonuçta 3 yıldız alan Shoei gibi kasklar da var

ninja_omer
07 Ağustos 2011, 22:16
peki bu durumda ne yapmak lazım? kaskın üstünde şekiller logolar var diye parası biraz daha fazla diye gidip ondanmı alalım? testi adamlar yapmış sonuçta. evt dogru 3 yldız alan shoei kasklarda var. o zaman neye güvenip kask alıcaz? teste mi markaya mı?

metci
07 Ağustos 2011, 22:42
Aslında Sharp testleri de bir ölçü, ama sadece darbeye karşı dayanıklılığı ölçüyor sanırım...
Ama kask güvenliğinde aerodinamik gibi güvenliği etkileyecek bir çok etmen var...
Test bir kriter olabilir, ki 5 yıldız alan bir kask 200 tl civarı ise, N-PSI modeli 190 tl civarı olmasına rağmen 4 yıldız ise fiyat performans olarak bence alınabilir kasklardır...

hocaseko
07 Ağustos 2011, 23:21
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum...ikisini birarada gören yok sanırım :)

metci
10 Ağustos 2011, 03:42
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum...ikisini birarada gören yok sanırım :)

Belki vardır
hortlatalım :)

hocaseko
11 Ağustos 2011, 23:26
yok galiba :)

metci
12 Ağustos 2011, 19:19
yok galiba :)

Sanırım yok :P

Sepetçioğlu
26 Şubat 2012, 13:03
Hala nitro n psi kullanan yok mu ya? :silent: