PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gidon Sağa Sola Yalpalıyor

serhan48
06 Ağustos 2011, 19:19
Arkadaşlar Motorum 40 km hizi geçtikten sonra gidon sağa sola sallanmaya başlıyo eğerki biraz hafif tutarsam.Sebebi ne olabilir?Motorum Kalipso 100.

srhtsglm
06 Ağustos 2011, 19:29
en basitinden bak...lastik basıncını kontrol et :wiinkk:

serhan48
06 Ağustos 2011, 21:11
Onu kontrol ettim onda bir sorun yok.buna sebep olan şey jant yamulmasi yada bilyelerden olabilir mi

serkanADH13
06 Ağustos 2011, 21:25
Dostum Yorum Yazmayacaktım Aslında Fakat,
Sonra Sitem ediyorsunuz Herkese Cevap Yazılıyor Benım Soruma Yazılmıyor Diye,
Senin Sorununun Pek çok sebebi Olabılır,
dıreksıyon göbük rulmanların (Furş Takımın) Aşınmış Olabılır,,Gevşek Olabılır,
Lastik Havan Düşük Olabilir,,Jantında Eğiklik Olabilir,
Amortisörlerinden Biri Yada İkisinin Keçelerinde Patlaklık Olup yağ seviyesi dierinden eksik Olabılır,
Amortısor yaylarından biri yada ikisi Kırılmış İçten kopmuş olabilir,
Anlayacağın Seçenek Çok,
En Kısa Zamanda Bilen Biri (Ustasına Tabiki)'ne Göstermende Fayda Var...

Kolay Gelsin...

_halil_
06 Ağustos 2011, 21:41
Öndeki disk fren sürtüyor olabilir mi ?

tr100a
06 Ağustos 2011, 22:01
herkez sallamış iki sebebi var ya cantın yamuk yada lastiğinde balans var içeriden lastiğe yama koydurduğunda da olabiliyor
lastiğin havası azalınca böyle birşey olmaz tamamen inip cant üzerinde gidersen motosikletin ön tarafı gezinir onuda anlarsın zaten

bygrm
06 Ağustos 2011, 22:04
motosikletini yenimi aldın ikinci el olarak...?yukaırda serkan arkadaşımız bahsetmiş oluşabilcek nedenleri... fakat motorunu ikinci el yeni aldıysan kazalı olabilir yada çinli motorlarda hastalıktır şase kayması sorunu yaşıyorda olabilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

herkez sallamış iki sebebi var ya cantın yamuk yada lastiğinde balans var içeriden lastiğe yama koydurduğunda da olabiliyor

herkezin salladığı yok herkez kendi bildiğini yazıyor... yardımcı olmak amacı ile... !

suatsm
06 Ağustos 2011, 22:05
bendede aynı sorun var eger arkaa topcase varsa cıkar birde öyle dene derim
benim sorunum 50 60 km gidince sallama yapıyordu topcaseyi cıkartınca sallama gidiyor eger konuyu doğru anlamışsam :))

serkanADH13
06 Ağustos 2011, 22:10
lastiğin havası azalınca böyle birşey olmaz tamamen inip cant üzerinde gidersen motosikletin ön tarafı gezinir onuda anlarsın zaten

Arkadaş Haklı.
Herkes Sallamış,

:)

97 cc truva motorun lastiğinde yama olduğundan balans yaptıda öğrendin galiba sen :)

RunemagicK
06 Ağustos 2011, 23:50
aynı olay bendede var ama motorun neresi doğruki buna bakiyim diyip sallamıyorum:)

engineers
07 Ağustos 2011, 06:58
sen bide direksiyon rulmanlarını bi kontrol ettir önemli ve risklidir