PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon sorunum

fevzi1428
06 Ağustos 2011, 19:19
diresiyon çarma sonucu yamuk geri dayandı nasıl düzeltilebilir bilgisi olan yazsın

yasin_942
06 Ağustos 2011, 20:06
Bu uslupla zor......

fevzi1428
06 Ağustos 2011, 20:19
düzz giderken duvara çarptığını düşün ön teker yamuldu geriye dogru ön teker ayağımı bkoyduğum yere sürtüyo normalde daha ileride olması lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

http://img824.imageshack.us/img824/9150/adszyhf.jpg

daha iyi yardmcı olabilmenic için resim çizmeye çalıştım umarım anlatıcı olur :d

maxi97
06 Ağustos 2011, 21:07
resme bakılırsa (gülüşmeler...) şasi değişimine kadar yolu var.

incici olsam "paint terk" derdim.

serkanADH13
06 Ağustos 2011, 21:20
Ben Resime Bakınca Uzunca Bi Otoyol görüyorum,
oto yola iki yuvarlak kaya yuvarlanmış ve yolun ortasında durmuş:)
ortadaki kesik çizgilerde yol çizgileri dersek eğer,
Senin Motoru En Kısa Zamanda Elınde Bol Yedek Parça Bulunan Bi Tamirciye Servise Götürmen Gerektiği Görülüyor :)

engineers
07 Ağustos 2011, 07:21
ah be kardeşim :)) muhtemelen senin motorun amortisörleri yamuldu bu nedenle amortisör lerin değişmesi gerekli tam olarak motorunun modelini ve markasını ve bide resmini çekip koyabilirsen net yardımcı olalım sana

bY_aLp
07 Ağustos 2011, 09:11
motoruna 3 harfli kaçmış senin... o değilde o paintteki resme takıldı kafam motora benzeyen alet edavat göremedim 2 yaşındaki yiğenim bile Bob Ross gibi resim çiziyor...

bob ross

http://www.google.com.tr/search?q=bob+ross&hl=tr&biw=1024&bih=481&prmd=ivnso&source=lnms&tbm=isch&ei=Kh4-TumtM5Dvsga6hNQC&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBgQ_AUoAQ

acayüp
07 Ağustos 2011, 10:00
Adam aynalarını bile çizmiş daha ne yapsın :)
Ön amortisöre gelince en yakın tamirci yolu görünmüş sana .
Teşhisi koyamadığına göre kendin yapamayacağınıda varsayabiliriz.

fevzi1428
07 Ağustos 2011, 19:02
yardımmı ediyosunuz dalgamı geçiyosunuz. arkadaşlarım ben size resim nasıl olmuş diye sormadım. ne yapmam gerektiğini sordum. nasıl düzeltilebilir önde bir demir yamullmuş işte apaçık belli ama amortisörmü yoksa direksiyon mu bilmiyorum şase yamulacağını sanmıyorum.yada alt çatal ile üst direksiyon bağlantı yerinden yamulmuş olabilir. diye düşünüyorum şu anda kullanıyorum bi sorunu yok ama allah korusun yolda kopsa falan gümbürtüye giderim durum ciddi yani öyle dalga geçilecek olay yok. böle bi sorun olurmu yoksa yaptırayımmı ne kadar tutar szce

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

ayrıca konumuz motorsiklet olduğuna göre kafanızda bi motorsiklet oluşturup resimle kıyaslarsanız anlarsınız neyin ne olduğunu arkadaşlar

engineers
07 Ağustos 2011, 22:20
yardımmı ediyosunuz dalgamı geçiyosunuz. arkadaşlarım ben size resim nasıl olmuş diye sormadım. ne yapmam gerektiğini sordum. nasıl düzeltilebilir önde bir demir yamullmuş işte apaçık belli ama amortisörmü yoksa direksiyon mu bilmiyorum şase yamulacağını sanmıyorum.yada alt çatal ile üst direksiyon bağlantı yerinden yamulmuş olabilir. diye düşünüyorum şu anda kullanıyorum bi sorunu yok ama allah korusun yolda kopsa falan gümbürtüye giderim durum ciddi yani öyle dalga geçilecek olay yok. böle bi sorun olurmu yoksa yaptırayımmı ne kadar tutar szce

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

ayrıca konumuz motorsiklet olduğuna göre kafanızda bi motorsiklet oluşturup resimle kıyaslarsanız anlarsınız neyin ne olduğunu arkadaşlar

Fevzi kardeşim motorunun yılı , modeli ve markasını yazarsan birde mümkünse fotosunu çekip koyabilirsen tam olarak sana söleyelim en uygun şekilde nasıl halledebileceğini

yucika
08 Ağustos 2011, 14:08
Fevzi kardeş şimdi herkes çizime takılmış ama kızma. Anaokulundan beri böyle bir ustalık görmediklerindendir.
Motorun sorununu tam olarak anlatımından anlamak imkansız ya amortisörler yamuldu yada şasede çatalın bağlandığı yerde eğilme var.
Bu durumda motosikleti kullanman uygun olmaz. Azalan rake açısın hakimiyeti kaybetmene yol açacaktır.
En kısa zamanda arızanın şeklini tesbit edip tamir ettirmen gerekir.