PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Motor arasındayım Sİzce hangisi

QM50
06 Ağustos 2011, 01:28
Merhabalar arkadaşlar 2-3 aydır Atv almayıtaktım kafaya araştır araştır bi hal oldum forumdada bu konu hakkında çok başlık açtım sağolun çok yardım ettiniz şimdide yardımınıza ihtiyacım var son karar aşamasındayım Allah kısmet ederse alıcam kafamda 2 atv var genelde çakıl toz topra mera tarla bağ bahce.... gibi yerlerde sürecegim o yuzden şu 2 model var aklımda bi yardımcı olabilirmisiniz hangisi daha güçlü daha iyi ve sağlam

http://www.mondialmotor.com.tr/modellerimiz/atv/vulcan-x.html

http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunler/Detay.aspx?d=ATV+150U+%28Off+Road%29&Id=26&k=3

şimdi mondial Atv konusunda daha çok yeni acaba güvenmek doğru olurmu ? Kanunide cin malı ama biraz daha tecrübeli diğer yandan kanuninin parçları çok pahalı diye biliyorum kanuninin atvsi daha yüksek ve biraz daha gösterişli ama tork olarak mondialden düşük hangisini alsam beni tatmin eder Hangisi üzmez yardımlarınızı bekliyorum son olarakt bu Offroad araçların trafige cıkması yasak diye biliyorum uygunluk belgeleri yokmus sanırım şimdi bizim burası köy gibibiyer ama evimiz E-5 kenarında ben burdan çıksam tepelere dogru polis cevirirsearasokklarda cez yermiyim ? herkeze hayırlı geceler

kujumax
06 Ağustos 2011, 01:54
OffRoad'la Yakalanırsan Büyük Cezası Var Diye Biliyorum Ve OffRoad'ların Lastikleri Asfaltta aşırı Kaydıgını Belirtmek İsterim :)

safakk
06 Ağustos 2011, 02:18
trafik polisleri pek ara sokaklara uğramaz ama tabi trafiğe hiç çıkmaman daha iyi olur

Atv konusunda bir bilgim yok ama firmalar hakkında şöyle bi durum var 2 si de çin ama kanuni, mondiale göre biraz daha kalitelidir evet yedek parçası da nispeten pahalıdır ve değindiğin nokta çok yerinde kanuni'nin bu işte biraz daha tecrübesi var o nedenle kanuni daha iyi bir tercih olacak gibi

QM50
06 Ağustos 2011, 02:32
trafik polisleri pek ara sokaklara uğramaz ama tabi trafiğe hiç çıkmaman daha iyi olur

Atv konusunda bir bilgim yok ama firmalar hakkında şöyle bi durum var 2 si de çin ama kanuni, mondiale göre biraz daha kalitelidir evet yedek parçası da nispeten pahalıdır ve değindiğin nokta çok yerinde kanuni'nin bu işte biraz daha tecrübesi var o nedenle kanuni daha iyi bir tercih olacak gibi

Aklımdan geçenkanuni ama arka dişlinin olduu kısım dökümmü demirmi acab oraya çok takmış durumdayım cunku dayımda vardı 110luk arka tarafı dökumdu ve kırnıştı kuzenım 600 tl ibi faiş bi fiyat odemiştik Kanuniyi araştırıyorum birzdaha

---------- Post added at 01:32 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

OffRoad'la Yakalanırsan Büyük Cezası Var Diye Biliyorum Ve OffRoad'ların Lastikleri Asfaltta aşırı Kaydıgını Belirtmek İsterim :)

evet aslında polis pek dolaşmazda bizim burayı polisler yenı aldı önceden jandarmadaydı turlayıp duruyolar o yuzden dedim asvalta pek çıkmam zaten bağ bahçe tepe lerde surmeyi düşünüyorum ama kafam soru işareti dolu hangisini alsam diye sonradan pişmn olmk istemiyorum

kujumax
06 Ağustos 2011, 02:51
Kanuni İyidir :)

QM50
06 Ağustos 2011, 12:56
Kanuni İyidir :)

Hocam aklıma bişey takıldı beizim buraya 15-20km uzaklıkta bi Kanuni bayisi var acaba gitsem test sürüşü yapma imkanım varmı yda motoru inceleme fırsatım

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

Arkdaşlar tavsiyesi oln yokmu hngisi sizce birde ben offroad modellerini lmyı düşünüyorum bunları kullanmak için ehliye gerek yokmuş snırım plka ve ruhsat çıkmıyormus vergiside yok dolayısı ile ben bununla polise yakalnsam ehliyet ruhsat sorsa fturayı gösterip yırtarmıyım yoksa niye plaka çıkartmadın diye bağlarlarmı

bygrm
06 Ağustos 2011, 13:11
kanuni olanın kasası daha kullanışlı daha güzel diğeri öyle değil daha ufak ve gezi motoru olarak duruyor ama kanunide üstüne bişeyler koyabiliyorsun bence kanuni ... oda kasının elverişliliğinden dolayı...

QM50
06 Ağustos 2011, 16:38
Peki bu offroad araçlarda plka rhsat olmadıgı için Polis cevirmesi gibi durumlarda ne yapıcaz nasıl kurtarıcaz yine bu forumd okuduguma gore Offroadlara ehliyet gerektirmiyo denmişti doğrumudur

QM50
07 Ağustos 2011, 04:50
Güncel .. Atv sahiplerı yokmu forumda bi el atın arkadaslar

engineers
07 Ağustos 2011, 06:34
plakasız caddeye çıkma olayı biraz riskli çünkü aracı hemen bağlama ve çekme yetkileri var sonrada bi sürü masraf sana
2 motor arasında kalma bu 2 motor tam olarak aslında aynı motora sahip sadece birazcık kasaları değişik gerek kalite gerek parça olarak dert etme parçası ucuzdur
ancak yakıt tüketimi ve yavaşlığı seni sinir edebilir illa atv alıcam diyorsan bence 2. el alki değer kaybın fazla olmasın nihayetinde 250 cc atv kanuni ve mondial 2. el bak derim 150 ler çok güçsüz kalır

safakk
07 Ağustos 2011, 11:59
bugün bir atv ile karşılaştım plakası vardı anladığım kadarıyla plaka ruhsatta çıkarılıyor demekki O an sahibini görebilseydim danışacaktım :)