PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250 MCT DEBRİJAY BALATASI

cihanne
04 Ağustos 2011, 18:43
Selamlar,

1 hafta önce MCT 250 nin debrijay balataları değişti ve debriyaj teli, debriyaj kolu ayarlandı.
Ancak yaklaşık 100 km yol yaptıktan sonra bugünlerde şunu farkettim ki, özellikle 2 kişi binerken 1. viteste kalkışlarda debriyaj balatalarından bir şıkırtı sesi geliyor ve motoru silkeliyor.. Acaba balatalar yeni olduğu için olabilir mi?

sozyurt
05 Ağustos 2011, 00:48
Balatayla birlikte sacları da değiştirildimi.

yamyamaha
05 Ağustos 2011, 01:18
depraj balatalarını yenisi takılmadan yağda bekletildimi.

serkanADH13
05 Ağustos 2011, 01:45
Yan Sanayii Balatalarda Hava Sıcakken Ve Motorda Aşırı Isınınca Kalkışlarda Silkeleme Daha Geç Kavrama Olması Gayet Normal,
Pek Çok Modelde Mevcut bi süreçtir,
motor soğuyunca kendine gelecektir...

cihanne
05 Ağustos 2011, 10:42
balatalar takılalı 1 haftayı geçti. balatalar yan sanayi değil mondialden aldım. ne kadar orjinaldir tartışmak gerek :)

greyhorse
05 Ağustos 2011, 19:08
actıgın konu baslıklarının ve diger sorularının kesın cevabını MCT 250 kullanıcıları paylasım baslıgı altında bulabılırsın.okumanı öneririm

jonturka
05 Ağustos 2011, 19:32
debriyaj ve egzoz kelimeleri türk milletinin başına dert 2 kelime heralde..doğru yazanı bulmak çok zor..ikisini de doğru yazanı aramıyorum bile :P

cihanne
10 Ağustos 2011, 10:33
debriyaj ve egzoz kelimeleri türk milletinin başına dert 2 kelime heralde..doğru yazanı bulmak çok zor..ikisini de doğru yazanı aramıyorum bile :P

Aslında doğru yazılışlarını biliyorum. Farkettiyseniz konudan bahsederken doğru yazmışım ama başlığı atarken sanırım klavyede karışmış iki harfin yeri :D

_OLD_
10 Ağustos 2011, 10:59
depraj (debriyaj veya Türkçesi "kavrama") balatalarını yenisi takılmadan yağda bekletildimi.
Yapılması gereken en önemli işlem.Nedense hep unutulur.