PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetsiz Yaralı,ölümlü kazaya karışmak

Sayfa : [1] 2

kaya48
02 Ağustos 2011, 19:06
Arkadaşlar ehliyetim yok yaralı veya ölümlü kazaya karışırsam ne olur para cezasımı gelir hapis cezasımı

tosbağa
02 Ağustos 2011, 19:11
Para cezası desek ölsede parayı öder çıkarım boşver diyip motoru kullanıcakmısın? :farao: :pr:

Levsy
02 Ağustos 2011, 19:12
Hapis cezası istemiyle yargılarnırsın.

kaya48
02 Ağustos 2011, 19:15
sonç ne olur hapıse mi giderim para ödeyip konu kapanırmı

F54
02 Ağustos 2011, 19:16
seni bacağından ters asarlar:queen:

Levsy
02 Ağustos 2011, 19:19
1- Hapis cezası yoksa "Parası neyse öderiz kardeş" diye devam etme düşüncesindesin.
2- Sen az önce birini ezip kaçtın.

İtiraf et, hangisi :)

Lucas
02 Ağustos 2011, 19:26
bence 2, evet evet kesin 2

safakk
02 Ağustos 2011, 19:28
yahu durun masum masum bilgilenmek istiyor arkadaş yüklenmeyin hemen

kazanın şekline ve ölü yada yaralı olanların sayısına durumuna bakılarak hapis yada para cezası verilir ayrıca bir de ehliyetsiz olduğun için ceza yersin ve motorun bağlanır motoru trafikden geri almak içinde uğraşır tonla parada oraya harcarsın vs vs.. Hiç lüzumu yok ağustos dönemi geçti ama bi sonraki döneme kaydol paşa paşa bin motosikletine alnın açık yüzün dik bi şekilde dolaş

Ehliyet almak taş çatlasın 400tl ama bi kaza sonucu ehliyetsiz olduğundan trafik sigortası işlemez karşının masrafı motoru bağlarlar o masraf ehliyetsizlik cezası e üstüne bir de karşı tarafın hastane masrafları öldüyse tazminatı vs si ödendi diyelim peki ya ailesinin durumu acısı işte bu parayla geçecek bir şey değil!

tosbağa
02 Ağustos 2011, 19:32
Hacı sen ne ayaksın? :queen: :queen:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/91631-100luk-motosiklet-tavsiyesi.html

bY_aLp
02 Ağustos 2011, 19:36
olduğun yerden kıpırdama ip kontrolu ardından ekipten arkadaşları göndereceğim

LeGoLaSt
02 Ağustos 2011, 19:40
olduğun yerden kıpırdama ip kontrolu ardından ekipten arkadaşları göndereceğim

Kriminale dönmüş burası ne oluyor :cherry:

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:05
şimdi orda ehliyeti aldım demesen ehliyeti al dıye baskı yapcaklar bnde yalan soyledim
Hacı sen ne ayaksın? :queen: :queen:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/91631-100luk-motosiklet-tavsiyesi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

1- Hapis cezası yoksa "Parası neyse öderiz kardeş" diye devam etme düşüncesindesin.
2- Sen az önce birini ezip kaçtın.

İtiraf et, hangisi :) 1 tabiki başka ne olabilir

syn022
02 Ağustos 2011, 20:05
şimdi orda ehliyeti aldım demesen ehliyeti al dıye baskı yapcaklar bnde yalan soyledim

İyi ya işte. Polisede öyle dersin. Öper seni yanaklarından.

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:07
yahu durun masum masum bilgilenmek istiyor arkadaş yüklenmeyin hemen

kazanın şekline ve ölü yada yaralı olanların sayısına durumuna bakılarak hapis yada para cezası verilir ayrıca bir de ehliyetsiz olduğun için ceza yersin ve motorun bağlanır motoru trafikden geri almak içinde uğraşır tonla parada oraya harcarsın vs vs.. Hiç lüzumu yok ağustos dönemi geçti ama bi sonraki döneme kaydol paşa paşa bin motosikletine alnın açık yüzün dik bi şekilde dolaş

Ehliyet almak taş çatlasın 400tl ama bi kaza sonucu ehliyetsiz olduğundan trafik sigortası işlemez karşının masrafı motoru bağlarlar o masraf ehliyetsizlik cezası e üstüne bir de karşı tarafın hastane masrafları öldüyse tazminatı vs si ödendi diyelim peki ya ailesinin durumu acısı işte bu parayla geçecek bir şey değil!bn hiç bir motosikletin sebep olduğu ölüm görmedim

Burak.Şimşek
02 Ağustos 2011, 20:08

Bana yapmadılar öyle bi baskı :S Hatta söz konusu bile olmadı :)

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:10
peki yaralı veya ölüm olmadan kaza yapldımı ne olur

Burak.Şimşek
02 Ağustos 2011, 20:10
bn hiç bir motosikletin sebep olduğu ölüm görmedim

Bir motosiklet katliyama bile sebep olabilir. Bir tır şöförü motosikletliye çarpmamak için yanlış bi hareket yapar izle sen can pazarını

tosbağa
02 Ağustos 2011, 20:11

sadece bir örnek
http://www.haberler.com/tarsus-ta-motosikletin-carptigi-yaya-oldu-2892943-haberi/

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:15
Bir motosiklet katliyama bile sebep olabilir. Bir tır şöförü motosikletliye çarpmamak için yanlış bi hareket yapar izle se can pazarınıbu onun hatası

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

sadece bir örnek
http://www.haberler.com/tarsus-ta-motosikletin-carptigi-yaya-oldu-2892943-haberi/şaşırdım demekki bu hayabusa fln mış .)

tosbağa
02 Ağustos 2011, 20:18
şaşırdım demekki bu hayabusa fln mış .)

scootermiş
http://www.ilkehaberajansi.com.tr/haber/motosikletin-carptigi-yaya-oldu.html

(Yeminlen kriminal polisi gibiyim he :queen: )

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:21
ölü ve yaralı olmayıp kaza yapıldımı ne olur

maxi97
02 Ağustos 2011, 20:23
herkes seni uyarmaya çalışıyorken sen hala kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. bu kafayla devam et arkadaşım. inşallah kimseye zarar vermeden neyin ne olduğunu öğrenme şansın olur.

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:27
sen haklısın ama motor tutkunuyum ve ehliyete yazılcak yaşım yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

ölü ve yaralı olmayıp kaza yapıldımı ne olur aynı soruyu 3 kere sorum cevap beklıorm

Slayerrr
02 Ağustos 2011, 20:27
scootermiş
http://www.ilkehaberajansi.com.tr/haber/motosikletin-carptigi-yaya-oldu.html

2007 Model Honda Innova. Yani konuyu açan kişinin kullandığı tipte bir motosiklet.

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:29
salcano yazıyor görmedinmi üstünde

tosbağa
02 Ağustos 2011, 20:31
Önemli olan anafikir "motor çarpınca adam ölebilir"

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:32
arkadaşlar bi soru sordum konu değiştirmeyin ölü ve yaralı olmadığında kaza yapınca ne olur

Slayerrr
02 Ağustos 2011, 20:33
salcano yazıyor görmedinmi üstünde

Haberde yazan plaka 2007 Model Honda bir motosiklete kayıtlı. Cub tipinde olduğundan dolayı Innova dedim.

arkadaşlar bi soru sordum konu değiştirmeyin ölü ve yaralı olmadığında kaza yapınca ne olur

Kazanın oluş şekline göre 8 yıl bile hapis yatabilirsin.

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:37
Haberde yazan plaka 2007 Model Honda bir motosiklete kayıtlı. Cub tipinde olduğundan dolayı Innova dedim.

Kazanın oluş şekline göre 8 yıl bile hapis yatabilirsin.ölü veya yaralı olmasa bilemi

safakk
02 Ağustos 2011, 20:38

Kendi canını düşünmüyormusun yahut şöyle diyim allah korusun ana yolda giderken tali yoldan araç fırladı önüne sende havada taklalar atarak yere çakıldın kaskın olsa dahi sence yaşama şansın ne kadar hadi full koruma diyelim yaşadın aylarca hastanelerde süründün yada hadi biraz daha iyimser olayım düşük süratte dahi olsa kolun bacağın kırılsa aylarca motosiklet kullanamazsan?

Başka bir seneryo 80 ile giderken önüne yaya fırladı olamaz mı olabilir hemde şehrin göbeğinden otoyol gibi geniş bir cadde geçiyorsa bal gibi olur şimdi düşün bakalım yaya'ya ne olur sana ne olur ? yaşama şansın yüzde kaç arkandan tırlar solundan hızı en az 100 120 olan otomobiller geçiyor

Bak bizim senin üzerinde bi çıkarımız yada daha önceden bi muhhabbetimiz yada kavgamız yok tanımıyorum tanışmıyoruz ama bir motosiklet kullanıcısınında başına bir şey gelsin istemem ve gelirsede gerçekden üzülürüm benim ve burdakilerin bütün çabası başına bir şey gelmeden bu aleti sürmen

kaya48
02 Ağustos 2011, 20:40
Kendi canını düşünmüyormusun yahut şöyle diyim allah korusun ana yolda giderken tali yoldan araç fırladı önüne sende havada taklalar atarak yere çakıldın kaskın olsa dahi sence yaşama şansın ne kadar hadi full koruma diyelim yaşadın aylarca hastanelerde süründün yada hadi biraz daha iyimser olayım düşük süratte dahi olsa kolun bacağın kırılsa aylarca motosiklet kullanamazsan?

Başka bir seneryo 80 ile giderken önüne yaya fırladı olamaz mı olabilir hemde şehrin göbeğinden otoyol gibi geniş bir cadde geçiyorsa bal gibi olur şimdi düşün bakalım yaya'ya ne olur sana ne olur ? yaşama şansın yüzde kaç arkandan tırlar solundan hızı en az 100 120 olan otomobiller geçiyor

Bak bizim senin üzerinde bi çıkarımız yada daha önceden bi muhhabbetimiz yada kavgamız yok tanımıyorum tanışmıyoruz ama bir motosiklet kullanıcısınında başına bir şey gelsin istemem ve gelirsede gerçekden üzülürüm benim ve burdakilerin bütün çabası başına bir şey gelmeden bu aleti sürmentehlikesi olmayan bir araç soyle ona binelim motosiklet kaza yapcak diye bnmeyelimmi yani kaza yapmayan araç söyle

maxi97
02 Ağustos 2011, 21:02

Bak bizim senin üzerinde bi çıkarımız yada daha önceden bi muhhabbetimiz yada kavgamız yok tanımıyorum tanışmıyoruz ama bir motosiklet kullanıcısınında başına bir şey gelsin istemem ve gelirsede gerçekden üzülürüm benim ve burdakilerin bütün çabası başına bir şey gelmeden bu aleti sürmen

boşa anlatıyorsunuz. kafa belli. ne desek de ehliyetsiz sürecek.

mesela ayna taktığını varsayıyorum (gülüşmeler...) ben karşıdan karşıya geçerken sen yavaşlamadığın için aynanı bana vurdun. ben arkandan iyi bir küfrettim. sen de durdun üzerime yürüdün kavga ettik. sonra ben polisi çağırdım. polise "bana çarptı, kaçarken etraftakiler yakaladı. ben de kendisine küfrettim sonra kavga ettik" diye ifade veririm. sen de kendi zekân seviyesinde kendini kurtarabilecek bir şey söylersin. polisler ne söylesen de yemez.

öncelikle olay bir trafik kazası olduğundan trafik ekibi de çağırılır. trafik ekibi geldiğinde senden ehliyet ve ruhsat ister. sen veremezsin. motorun bağlanır. 600 küsür lira sana, 200 küsür lira ruhsat sahibine ceze gider. bu arada polis beni devlet hastanesine götürür ve ben de "10 gün iş görmez raporu" alırım. ikimiz de karakolda ifade verdikten 1-2 hafta sonra telefonuna "bilmemne sulh ceza (ve ya savcı hangi mahkemeye gönderdiyse) mahkemesinde şu şu tarihte davanız vardır. eğer gelmezseniz zorla getirirsiniz" diye bir mesaj alırsın. dava 1-2 sene sürer. bu zaman içinde sürekli uğraşırsın. savcının insafına göre adam öldürmeye teşebbüsten bile yargılanabilirsin (ki ehliyetsiz araç kullanmak bildiğime göre böyle yargılanıyor).

kendi avukat masrafını bir de benim avukat masrafımı ödersin (normal tarife 3000-4000 tl), 10 günlük yevmiyemi falan ödersin. üzerine bir de hapis cezası alırsın. bu ceza para cezasına çevrilir ya da 5 sene içinde ikinci bir ceza alırsan 2 cezayı birden paşa paşa hapishanede yatarsın.

yeterli bir açıklama olmuştur umarım.

safakk
02 Ağustos 2011, 21:02
tehlikesi olmayan bir araç soyle ona binelim motosiklet kaza yapcak diye bnmeyelimmi yani kaza yapmayan araç söyle

Bak kardeşim daha sana nasıl izah edeyim bilmiyorum ama biraz mantık çerçevesinde düşünsen iyi edersin

Diyorsun ki ehliyet alacak yaşta değilim olabilir ama sabretmen gerek bu aletin şakası yok az önce bahsettiğim kaza şekillerinde araba içindeki herife bişi oldu mu yada olur mu olmaz ama sana olur motosiklet tehlikeli binme etme demiyorum ama bir şeyi yaparken ne gibi sonuçlar doğuracağını bilmen ve idrak etmen gerek tamam şuanda hangi araçla kaza yaparsan yap bi risk var ama motosikletin diğerlerine göre daha fazla bunu biliyor olman ve buna göre hareket etmen gerek

Not: Ehliyetsiz motosiklet kullandığında kaza sonucunda haklı dahi olsan haksızmış gibi işlem görürsün

gokmenkurt
02 Ağustos 2011, 21:05
1 tabiki başka ne olabilir

ehliyetsiz kullanan biri annen yada babana çarpıp parasını ödeyip çıksa ne hissederdin...

Slayerrr
02 Ağustos 2011, 21:08
ölü veya yaralı olmasa bilemi

Sadece maddi hasarlı hiç bir canlıya zarar gelmeyen bir kazada yaklaşık 1000 TL ehliyetsizlikten masrafların olur. Ayrıca ehliyetin olmadığı için trafik sigortan olsa bile bir araca çarptığında kendi motorundan haric aracın da tüm hasar masraflarını karşılarsın. Zaten hızlı gitmiyorum çarpsam da fazla hasar olmaz diye düşünme, pahalı bir araca çarptığını düşün. Audi A3 gibi orta sınıf bir araca, arabamla 30-40 km hızla giderken çarpmıştım. Kusur bende olmadığı için beni ilgilendirmiyordu -ki zaten tüm evraklarım da tamam. Ama arabada 7500 TL (7 küsür tam hatırlamıyorum) hasar vardı. Yani ben kusurlu olsaydım ve ehliyetim olmasaydı kendi aracımla beraber 8000 TL'nin üzerinde bir masrafı karşılamak zorunda kalacaktım.

kaya48
02 Ağustos 2011, 21:19
bidaha ehliyet alana dek motor kullanmıcam yorumlara baktım bu ne ya sanki katliam yapmış gbi 2-3 ay bekleyip alırım ehliyetimi paşa paşa kullanırım

Samet Ağır
02 Ağustos 2011, 22:29
bidaha ehliyet alana dek motor kullanmıcam yorumlara baktım bu ne ya sanki katliam yapmış gbi 2-3 ay bekleyip alırım ehliyetimi paşa paşa kullanırım

bak kardeşim...
ehliyetsiz kullanan biri annen yada babana çarpıp parasını ödeyip çıksa ne hissederdin...
demiş arkadaşlardan biri....
şimdi elini vicdanına koy ve senin yaşlarında birinin motosiklet ile ve ehliyetsiz olarak.....
aile fertlerinden birine çarptığını,(dost acı söyler kusura bakma anlaman açısından) yaraladığını,ömür boyu sakat bıraktığını yada olduya (Allah korusun ) öldürdüğünü düşün....sakinmisin??kazadır yahu ne olacak mı dersin??? katliam yapmadıya mı dersin???
düşündünmü???
tamam...
şimdide mahkemedesiniz..sen sakinmisin??? herşey yolundamı???
senin ailenden birini bu hale getiren çocuk ne var lan kaza işte kaç paraysa veririz diyor.....
sakinmisin???
ve hapis almıyor da para cezası alıyor..hemen cebinden çıkarıp önüne atıyor parayı fazlasıyla ve başkalarını öldürmeye doğru motoruna binip uzaklaşıyor....
sakinmisin??? bişey yok değilmi?? parasını verdi ya çocuk.....

şimdi sanırım anlamışsındır o kadar basit olmadığını...o çocuğun yerinde sen olduğunda senaryodaki senin yerinde olan başkası kesinlikle sakin olmayacaktır haberin olsun....

neden uzun anlattım biliyormusun???
iğneyi kendine ,çuvaldızı başkasına batırmayı bil diye....
selametle....

maxi97
02 Ağustos 2011, 23:11

http://inciswf.com/1306100769.swf

MuTLu.
02 Ağustos 2011, 23:58
Arkadaşlar bu adam kaşınıyor, siz ne hala uğraşıyorsunuz akıl vermekle?

silentsorrow
03 Ağustos 2011, 00:20
Buradaki arkadaşların bütün söylediklerine ve eleştirilerine katılmakla beraber soruna bir başka açıdan cevap vereyim..

Kaza sonucunda bir insanın hayati tehlikesi varsa seni tedbir amaçlı olarak ceza evine koyarlar. Hayati tehlikesi geçtiği zaman (hastaneden hayati tehlikesi yoktur cevabı alınıncaya dek) çıkarsın ama tam tersi olursa yani bu kişi vefat ederse tutuklu olarak yargılanırsın. Her halükarda bir insanın hayati tehlikesi olması halinde sonuç ne olursa olsun, kanunlarımız gereği ceza evinde 1 gün veya yıllarcada olsa fark etmez paşa paşa yatarsın.

Allah saklasın ki bizlerde böyle bir şey olmasın diye seni yarı şaka-yarı ciddi, tatlı-sert uyarıyoruz. Umarım bu uyarılarıda anlarsın.

drsteel
03 Ağustos 2011, 00:57
birde işn öbür tarafı vaar. deli birisine gelirsen kana kan diyen. adam seni bir gün arabasının altına alır sende ahirete taşınmış olursun.

Frx
03 Ağustos 2011, 01:10
bak arkadaş sen kaza yapıp ölmeden kutulursan zaten öelecen en iyi baktın gitti kaza geliyorum dedi gazı köklede öl gitsin :)

excavatus
03 Ağustos 2011, 12:08
Ya arkadaşlar bu oltalara neden takılıyorsunuz anlamıyorum.

Ehliyetsiz araç kullanırksan birini öldürsem içeri girer miyim? yoksa para ile kurtulur muyum?

diye soru soran birine, verirsin iki üç tane psikolog linki, yormazsın parmaklarını....

Özellikle söylüyorum üstüne basa basa... Bu vesile ile belirteyim diyorum..

Bilerek ve isteyerek ortada hayati bir mevzu olmadan, düzenli olarak, EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANAN ve EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN herkes. İnşallah başka birine zarar vermeden, kendi kendine bi duvara veya ağaca patlar... Toplum da birer birer kurtulur...

Bu ne la!

AccessTr
03 Ağustos 2011, 12:25
sonç ne olur hapıse mi giderim para ödeyip konu kapanırmı

beni kimse yanlış anlamasın ama bu zihniyet ve düşünce içinde yaşayan bir insanın aramızda olmasına mı yanayım! yoksa gerekli eğitimin ve bu tür konuların eğitimini vermeyene mi yanayım ya da bunu bu zamana kadar öğrenmemiş bir insana mı yanayım ne diyim bilmiyorum ki? yazık!!!!!

Bana kalsa seni idam ederdim hocam! kişisel bişi algılama sakın! ama güzel bi hapis cezası yersinnnn

anaconda84
03 Ağustos 2011, 17:47
birisi bana bu konunun şaka amaçlı açıldığını söylesin :pr: dostum tabiki hapis cezası ne sanıyordun elinde sürücü belgen olmadan ölümlü bir kazaya karışman demek bilerek adam öldürmekle aynı şeydir dostum... :pr: bu tür konular neden kapatılıp silinmezki forumdan :farao:

TAYFUNBORA
03 Ağustos 2011, 17:51
AĞZINA SAĞLIK!KATILIYORUM....

Ya arkadaşlar bu oltalara neden takılıyorsunuz anlamıyorum.

Ehliyetsiz araç kullanırksan birini öldürsem içeri girer miyim? yoksa para ile kurtulur muyum?

diye soru soran birine, verirsin iki üç tane psikolog linki, yormazsın parmaklarını....

Özellikle söylüyorum üstüne basa basa... Bu vesile ile belirteyim diyorum..

Bilerek ve isteyerek ortada hayati bir mevzu olmadan, düzenli olarak, EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANAN ve EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN herkes. İnşallah başka birine zarar vermeden, kendi kendine bi duvara veya ağaca patlar... Toplum da birer birer kurtulur...

Bu ne la!

Zıpkıncı
03 Ağustos 2011, 18:01
Yazık, sorduğu soruya bak...

Ne fark eder?

Acilen 2 tekerden uzak kalmalısın toplum yararına......

kuba48
03 Ağustos 2011, 22:52
yuklenmeyin la çocuga bn 2 senedir ehliyetsiz kullanıyorum blki yüzlerce kez polisten kurtuldum lise 1 im 7.sınıftan beri motor kullanıyorum dikkatlı davrandıktan sonra ehliyetin varmış gbi olur

safakk
03 Ağustos 2011, 22:54
yuklenmeyin la çocuga bn 2 senedir ehliyetsiz kullanıyorum blki yüzlerce kez polisten kurtuldum lise 1 im 7.sınıftan beri motor kullanıyorum dikkatlı davrandıktan sonra ehliyetin varmış gbi olur

Aferim sana kralsın ama unutma her kral bi gün tahttan iner ha inince ne olursun bilemem olurda bi yerde patlarsan o zaman görürsün neler olacağını

kuba48
03 Ağustos 2011, 22:56
Aferim sana kralsın ama unutma her kral bi gün tahttan iner ha inince ne olursun bilemem olurda bi yerde patlarsan o zaman görürsün neler olacağınınapıyım ehliyete 3 sene war sürmeyeyimmi