PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bitik akü motora zarar verirmi

atalay012
02 Ağustos 2011, 18:51
merhaba arkadaşlar today 50 motorsikletimin aküsü bitti 3-4 aydır o şekilde biniyorum motoru ayak marşıyla çalıştırıyorum ancak akünün gücü gaza basınca artıyor gösterge farlar gaza basınca iyice aydınlanıyor falan bunun motorun çalışmasına etkisi olurmu bujiye zarar en önemlisi ateşleme zor olupta motora zarar verirmi ? bilgisi olan varmı yardımcı olurmusunuz...

gursus
02 Ağustos 2011, 18:56
konjektöre zarar verir en kısa zamanda değiştirmelisin.

syn022
02 Ağustos 2011, 19:03

Aynen katılıyorum. Konjektörü yersin. Elektrik şakaya gelmez arkadaşım. Koy orta halli bir akü idare etsin seni.

Ramazan Can
02 Ağustos 2011, 20:03

aynen katılıyorum....

atalay012
02 Ağustos 2011, 20:18
en kısa sürede değiştirmeliyim o zaman motora zararı olmuşmudur geçen sürede peki ?

sozyurt
02 Ağustos 2011, 22:37
Zararı olmuşmudur bilemeyiz ama sağlıklı olan şey sistemin düzgün çalışır halde tutulmasıdır.Akünün bir iç direnci vardır.Bunun artması aracın şarz sistemine göre bazen sık sık ampul patlatmaya hatta beyni yakmaya kadar götürür.Çünkü bazı sistemlerde akü devrede dengeleyici görevindedir direncin artmasıyla akü açık devre hissedilir konjektör çıkış voltajı devire göre yükselir.Bu direncin azalması ise bir yüktür ve konjektör ve alternatör bobini için son olabilir.Her halükarda dolmayan bi akü hiçbir işe yaramaz yenisini alabilirseniz bayrağı devralacak görevini yapmaya devam edecektir.Kazasız sürüşler.

atalay012
02 Ağustos 2011, 23:37
yardımlarınız için hepinize teşekkürler en kısa sürede akü almaya çalışacağım motora iyi forumlar