PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Teker Yalpalıyor

Rokko1500
31 Temmuz 2011, 16:20
Merhaba Arkadaşlar,Önden Çarpma sonucu yaşanılan kaza sonrasında Şuan sanırım tek sorunum Kaldı,Ön teker hareket halinde Sağa Sola Yalpalıyor.Yolda giderkende bu durum Direksiyonunda sağa sola oynamasına sebep oluyor,Sizce bu sağa sola yamulmanın sebebi nedir,Janttan mı kaynaklı yoksa tekeri tutan millerden mi?

HaydarBıçak
31 Temmuz 2011, 16:42
fren diskinde sürtünme varsa milden ya da bilyalardan kaynaklıdır ama disk ve fren sağlam lastik 8 çiziyorsa janttandır

extrem_015
31 Temmuz 2011, 16:56
jant eğer tel jantsa tamiri mümkün eğriliği düzeltip bir akort yaptırın ama çelikse tamir olmaz olsada sağlıklı olmaz.

piyanist_irf
31 Temmuz 2011, 23:38
çarpmanın şiddetine göre tekeri tutan milin yamulması minimum seviyededir mantıkta jantın metal malzemesi ile milin hamurları farklıdır mil janttan kat kat daha sert çelik malzemedir jant ise sertleştirilmiş aliminyum ,yada telli olanlardansa ki sağlıklı bir cevap almak istiyorsan biraz daha detay yazmalısın :)

milin yamulma ihtimali çok düşük, tekerindeki balansın , yalpanın sebebi mantıken janttır ister tel ister aliminyum döküm olsun ... iyi forumlar hayırlı ramazanlar...

Rokko1500
02 Ağustos 2011, 01:33
Jantı değiştirttim bugun,Sorunum düzeldi sayılır ama budefada motoru kontrol edemıyorum.kazık gibi dümdüz gıdıyor,hıc sağa sola manevr yapamıcak gibi ve sankı motor sureklı vıraja gırcekmısım gıbı bı halde.Buda umarım son sorunumdur amortisorlerle alakası sanırım.tekerı degıstıren ustaya sordum bı sorun varmı acaba dıye ,kolay kolay bıse olmaz bunlara dedı,baktı ettı bse yok dedı,bırtek dıreksıyonda bosluk var dedı ama ben amortısorlerde bıse oldugundan emınım,yanı hıc ıyı hareket etmıyolar,İndiğinde kalmıyolar kalktıgıda takılıyor bazen rahat degıllr.Amortısorlerde bısey yok dıyınce bosluguda yaptırmadım.

_pLay_06
02 Ağustos 2011, 01:42
Jantı değiştirttim bugun,Sorunum düzeldi sayılır ama budefada motoru kontrol edemıyorum.kazık gibi dümdüz gıdıyor,hıc sağa sola manevr yapamıcak gibi ve sankı motor sureklı vıraja gırcekmısım gıbı bı halde.Buda umarım son sorunumdur amortisorlerle alakası sanırım.tekerı degıstıren ustaya sordum bı sorun varmı acaba dıye ,kolay kolay bıse olmaz bunlara dedı,baktı ettı bse yok dedı,bırtek dıreksıyonda bosluk var dedı ama ben amortısorlerde bıse oldugundan emınım,yanı hıc ıyı hareket etmıyolar,İndiğinde kalmıyolar kalktıgıda takılıyor bazen rahat degıllr.Amortısorlerde bısey yok dıyınce bosluguda yaptırmadım.

en ıyısı sen sat bu motoru yenısını al. bu motorda artık var bi huzursuzluk . . .

gokmenkurt
02 Ağustos 2011, 03:20
gidon vidası fazla sıkılmış. zamanla gevşer sende rahat rahat hareket ettirebilirsin endişelenme. beklemem diyorsan elinle de gevşetebilirsin. amartisörlerin ise sanki hatalı üretilmiş gibi geldi. değişimini iste bunlar esnemiyor de normal derse ordaki herhangi bir motorla karşılaştıralım de onlarda aynıysa oradan uzaklaş bir dahada gitme oraya =)