PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor neden cok zor marş alır?

Djnkt
31 Temmuz 2011, 02:34
Herkese selamlar problemim sudur ki motor cok zor mars aliyo aldiktan sonra gayet guzel calisiyo gidiyo fakat stop ettikten sonra calistir calistirabilirsen (stop eder etmez sicakken bile). tamirciye goturdum bakmadik yeri kalmadi kendiside bulamadi sebebini silindir piston saglam buji yeni hava filtresi temiz karburator temiz sapasaglam. bakilmadik akla gelmedik yeri kalmadi hersey saglam bikere calistiktan sonra saat gibi calisiyor ama ayakkabilari parcaladim artik ayakla mars basmaktan:) aklima gelen tek sey egsozun tikali olabilcegi onceden birisi oyle demisti (yokuslarida zor cikiyor uzun zamandir ve seri degil buda egsozla alakali olabilir belki) senin egsoz tikali diye ustune ufak bi delik actik ama ise yaramiyo olabilir. ne dusunuyosunuz bu konu hakkinda karar veremedim yeni egsoz aliyim mi almayimmi degilse bosuna para harcamiyim herkese simdiden tesekkurler iyi gunler. bu arada motor 50cc 2 zamanli

Sinan Er
31 Temmuz 2011, 02:40
Sibop ayarlarına baktırdınmı

acayüp
31 Temmuz 2011, 02:43
Eksoz olabilir. Benimde başıma sr50 de gelmişti. Yalnız benimki hemen çalışıyor ama biraz gaz vermek isteyince stop eiyordu. Birde buji kablonu değiş mutlaka. 3-5 liralık birşey ama nelere kadir bilemezsin.

Sibop ayarlarına baktırdınmı Sibop yokki motorda :) 2 zamanlı

COQ
31 Temmuz 2011, 02:47
Yakit sistemini kontrol ettinizmi?
Benzin geliyormu?

Djnkt
31 Temmuz 2011, 02:57
Eksoz olabilir. Benimde başıma sr50 de gelmişti. Yalnız benimki hemen çalışıyor ama biraz gaz vermek isteyince stop eiyordu. Birde buji kablonu değiş mutlaka. 3-5 liralık birşey ama nelere kadir bilemezsin.

Sibop yokki motorda :) 2 zamanlı

seninkide mi gucten dusmustu, egsozu degistirince cekisinde bi degisme oldu mu? benimkinin bir belirtiside iste cekisinin kotu olmasi..

Yakit sistemini kontrol ettinizmi?
Benzin geliyormu?
evet benzin normal geliyor tesekkurler ilginiz icin.

acayüp
31 Temmuz 2011, 03:11
Ben eksozu temizledim. Ve motor kendine geldi. Salyangoz eksozdu ve dış daki son susturucuya dönen borunun içi tamamen tıkanmıştı.

srknbdm
31 Temmuz 2011, 03:11
ilk hareket dişlileri yada krank milindeki büyük dişlinin bilyeleri eskimiş olabilir yada krank milindeki çıkıntı mile giren büyük dişlinin içindeki girintiden çıkıp sıyırıyo olabilir

Djnkt
31 Temmuz 2011, 03:19
Ben eksozu temizledim. Ve motor kendine geldi. Salyangoz eksozdu ve dış daki son susturucuya dönen borunun içi tamamen tıkanmıştı.
tesekkurler yardimin icin

ilk hareket dişlileri yada krank milindeki büyük dişlinin bilyeleri eskimiş olabilir yada krank milindeki çıkıntı mile giren büyük dişlinin içindeki girintiden çıkıp sıyırıyo olabilir
onuda kontrol ettik ayak gayet guzel ceviriyo motoru :)

efe tolga
31 Temmuz 2011, 03:23
motor kaç binde ?

RunemagicK
31 Temmuz 2011, 03:25
bendede benzer sorun var, krank değişiminden sonra oldu benimkide. bi çözüm bulamadım bende.

Djnkt
31 Temmuz 2011, 03:28
motor kaç binde ?

kim bilir kac binde 95 model her 10bin kmde bir sifirlaniyo gosterge bi rakam daha fazla koyamamis sanki cimri japon muhendisler gostergeye:)

Djnkt
31 Temmuz 2011, 21:46
baska fikri olan yokmu arkadaslar egsozu sokup calistirmayi denedim gene ayni cok zor calisiyor. gerci egsozsuz zor calismasi normal olabilir dimi..