PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garantili motorları umursamayan yetkili servisler

UNdocab
30 Temmuz 2011, 03:24
Forumda arama yaptım ama konuya rastlayamadım. Bu konuyu açmak istedim.
Forumu sürekli takip eden yetkili servisler var gayet iyi biliyorum.
Sizin de başınıza şöyle birşey geldi mi? "Arkadaş motorun garantisi sürerken her halta neden "yeni motor yapar" deyip anahtar bile sürmüyorlar. Üstüne biniyor iki tur atıyo geliyor "bişeyi yok yağ değiştirelim düzelir" :jocolor::jocolor:
Arkadaş bu kadar ilgisizce baştan savmanın sebebi acaba sök tak, değişen malzeme gibi olaylardan para alınmaması olabilir mi? Sadece malzeme değişirse işçilik alacak olması mı?
Bişey yok bişey yok denen motorlar 2 yılı devirmeye az kaldığında ya da 20000'i geçdiğinde bir anda dünyanın en sorunlu makinedir artık. Her zaman bi yerlerine bakılır bi arızası vardır mutlaka.
Hani bazı süper ilgili ve bilgili süper ustalar vardır ya işte onlar dahi garantili motora bu şekilde davranıyorsa. E motordaki küçük arıza büyük zamanla büyük birşeye dönüşmezse nerden para kazanacak diye düşünen servisde ter döküp para kazanıyorum diyen adamların kazandıkları paraları düşününce. Acaba bu şekilde çalışan servisin kazandığı para helal mi onu da iyi düşünmek lazım.

Bazı arkadaşlarımın ve benim yaşadığım sorunlar oldu ki bunları yazıyorum.

ekremz
30 Temmuz 2011, 03:46
aynen katılıyorum imkanın olacak hiçbir zaman sanayiye gitmeyecek her işini kendin halledeceksin

sapo
30 Temmuz 2011, 04:16
Forumda arama yaptım ama konuya rastlayamadım. Bu konuyu açmak istedim.
Forumu sürekli takip eden yetkili servisler var gayet iyi biliyorum.
Sizin de başınıza şöyle birşey geldi mi? "Arkadaş motorun garantisi sürerken her halta neden "yeni motor yapar" deyip anahtar bile sürmüyorlar. Üstüne biniyor iki tur atıyo geliyor "bişeyi yok yağ değiştirelim düzelir" :jocolor::jocolor:
Arkadaş bu kadar ilgisizce baştan savmanın sebebi acaba sök tak, değişen malzeme gibi olaylardan para alınmaması olabilir mi? Sadece malzeme değişirse işçilik alacak olması mı?
Bişey yok bişey yok denen motorlar 2 yılı devirmeye az kaldığında ya da 20000'i geçdiğinde bir anda dünyanın en sorunlu makinedir artık. Her zaman bi yerlerine bakılır bi arızası vardır mutlaka.
Hani bazı süper ilgili ve bilgili süper ustalar vardır ya işte onlar dahi garantili motora bu şekilde davranıyorsa. E motordaki küçük arıza büyük zamanla büyük birşeye dönüşmezse nerden para kazanacak diye düşünen servisde ter döküp para kazanıyorum diyen adamların kazandıkları paraları düşününce. Acaba bu şekilde çalışan servisin kazandığı para helal mi onu da iyi düşünmek lazım.

Bazı arkadaşlarımın ve benim yaşadığım sorunlar oldu ki bunları yazıyorum.

garantili motor demek tamir ettigin zaman para kazanmamak degildir arkadasim.servis garantili bir urun icin yaptigi isi degistirdigi parcayi kayit altina alir bu belgeleri fabrikaya yollayip parasini tahsil eder bu biraz uzun bir surec fabrika hemen odemiyor parayi.o sebepten garantili motorlarla ugrasmiyorlar.garantiye girmeyen bir durumda (mesela dusup motorun biyerlerini kirsan )sanki kendi oz evladi ile ilgileniyormus gibi ilgilenir motorla.niye cunki sicak para var isin icinde is bitti para cepte.ikinci bir ihtimal daha var paraya doymustur ruh haline gore kiminin isini yapar kiminin isini yapmaz cok afedersiniz kiminide basindan defeder artistlik yapar dingil dingil konusur dayilanir.... .dandik buji anahtari ile buji takmaya calisirken ust kapagi yalama yapan adamlar gordum ben ..ust kapak civatasini kirip yerinde oylece birakip civatanin basinida yapistirici ile yapistirip musterisine oyle teslim eden serefsizler gordum ben bana yapilan birsey degildi ama gordugum zaman cok zoruma gitti boyle dusman mali gibi goruyorlar baskasinin malini..abi servise odeyeceginiz para ile alet edevatin kralini alirsiniz motosikletinizinde servis kitabini bulun internetten kimsenin agiz kokusunu cekmeyin hickimse sizin motorunuza sizin gibi ozen gostermez anlaman yapamam elim yakismiyor demeyin boyle hikayeler dinlemem aldigim hicbir motoru servise goturmedim ne turkiyede nede su anda yasadigim ulkede ve goturmemde..

Chronix
30 Temmuz 2011, 20:08
Yağı değiştirelim düzelir, bujiyi değiştirelim düzelir,hava filtresini değiştirelim düzelir, 2 vida sıkalım düzelir ama arkadaş düzelmedi işte devam ediyor !!!Bir yıldır kendi işimi kendim görüyorum birşey olursada sorumlu tutacağım kişi kendimden başkası olmaz .şimdiye kadar garantiden bir müşhür bile değiştiremedim eee ne anladım bu işten usta da şikayetimi gideremiyorsa neden para veriyorum ben . arkadaşlara tavsiye imkanınızın yeteceği yere kadar eliniz anahtar tutsun çok büyük sorunlarda nereye giderseniz gidin..

sozyurt
30 Temmuz 2011, 20:31
Sizlerle aynı fikirdeyim ne motorumu nede arabamı tamirciye götürmek aklımdan bile geçmez.Bütün bakım ve tamiratlarını kendim yaparım.Bilmediğim konulardada internetten yararlanmaya çalışırım.Hiç bir tamirci benim motorumuda arabamıda benden iyi tanıyamaz.Sorunlarını benden iyi hissedemez.Unutmayın tamirci para peşindedir sizi memnun etmek değildir maksadı.Başka yerlerdede anlatmıştım motoru kitleyen çin motorlarının piston pimi kitliyor sadece onu murçla çekiçle vura vura çıkarıyolar üst tarafı değiştiryolar topu topu 70 lira gibi malzemeleri aldıkları para dört beş saat çalışıyolar 350 lira gibidir.Memlekette 700 liraya çalışıyor yurdum insanı bu helalmıdır sizce.Ustalık falan demeyin bu işlemi herkes yapabilir inanın çok basit.Yanlış yapılsa sente kaçıksa tekrar değişsen yine devede kulak.Memleketin insanını anlamadım zaten cumaya gider oruç tutar milletten çarptığı parayla hacca gider islam üzerine fetva verir şerefsizliğide kimseye bırakmaz.Hiçbir tamirciye güvenmeyin aldanmayın paranızda olmayın kendi işinizi kendiniz görün zamanla insan kendini yetiştirir.Yılmazsanız sorunları çözdükçe bindiğiniz aracı daha çok seveceksiniz.Hem cebinizdeki para kalcak hemde güzel bi meşgale edineceksiniz.Kendi kulağını kendi kesenler ve kesmek isteyenler selam olsun.

kujumax
30 Temmuz 2011, 20:35
Kuşadası Mondial Servisi BEklenilmicek Kadar İlgili :)

ToLGa_09
30 Temmuz 2011, 20:40
Kuşadası Selin motor servisi de iyi.