PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor almak istiyorum,yardım!!

romeonur
27 Temmuz 2011, 11:27
Merhaba arkadaşlar;

Neredeyse 3yıla yakındır mondial zat 150 kullanıyorum...bana motora ve yollara alışmalısın dediler ben sanırım baya bi uzun zaman ayırdım buna:):).gerçi son viraja girdiğimde yağdan dolayı motorun lastiklerinin kaymasından bir viraj dönme korkusu geldi ama allahtan o gün lastiklerinde yardımı ile kurtardık düşmeden.şimdi daha güçlü birşey istiyorum yani bu motor 100-110 gösterdi bana ama tabi güclü bir motor rahatılığıda vermiyor.ben uzun yol yapmayı seven biriyim geride kalmaktanda sıkıldım:):):) bunun içinde buna dayanacak rahat birşey istiyorum tabi ekonomide önemli görselliğide:)..chooper tarzı birşeyler olabilir diye düşünüyorum:):).bilgi ve önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim...

kujumax
27 Temmuz 2011, 11:44
Fiyat Aralıgını Bİldirsen Daha iyi olucak

osmanba
27 Temmuz 2011, 12:00
Yeni Regal Raptor 250 cc 5200 TL, Regal Raptor 350 cc 7500 TL veya Yeni Haysung 250 cc 8000 TL. Tavsiye edebileceklerim bunlar.

romeonur
27 Temmuz 2011, 12:49
Regal düşünüyorum aslında eskiden beri dikkatimi çeken bir motor.Sanırım 5000 liraya kadar çıkabilirim sanırım.hysung da racing ne yazıkki onu tercih edemiyoruz:):)..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

yokmu cevap yazabilecek başka kimse??

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

regal 350cc ile hyusung gv 250 arası gidip geliyorum ama teknik özellikleri hakkında bilgim yok kaç yapar vibrasyonu ne durumda merak ediyorum

utuli
27 Temmuz 2011, 13:03
Bende chooperlar üzerinde araştırma yapıyorum, diğer arkadaşların önerdiklerine ek olarak, edindiklerimden örnek vermek istedim, SL 150'nin ya da bir üst modeli cruiser 250'nin de seçenekler arasında olabileceğini düşündüm. Hatta cruiser 250 ile raptor 250 arasında yapılan kıyaslamalarda raptor şekil itibari ile öne çıkarken, cruiser ise motorunun V motor olması ile öne çıkıyormuş. Bahsettiğim iki chooper'ın SL 150 ve curiser 250'nin de maliyetleri çok düşük ve kullananlar pek çok olumlu yanıt vermiş. Yine edindiğim bilgilere göre Hysung Kanuni altında çıkıyor artık ve Kanuni alanların negatif feedback verme oranı diğer motorlara göre daha yüksek, alıp mutlu olan da var ayrıca. Bunun dışında mutlaka birisi gelip tüm bunları alacağına ikinci el temiz bir harley al diyebilir, yanlış olmaz ancak ikinic el alıp almamak artık tercih meselesine kalıyor. Eğer çok daha fazla bilgi istiyorsanız forumun chooper bölümünde nicesi var, ben çok yararlandım, tavsiye ederim, buradan (http://www.motosiklet.net/forum/cruiser-chopper/) ulaşabilirsiniz, iyi sürüşler..

telkarinn
27 Temmuz 2011, 13:37
kardeşim bende regal 250lik var. gerçekten on numara. Çin üretimleri içinde en iyisi diyebilirim. Su su soğutmalı olduğundan uzun yol içinde bire bir ama tabi bu da istanbuldan kalk karsa git değil :D araştırırsan ikinci el temiz bişey bulabilirsin

kartalizma07
27 Temmuz 2011, 13:40
250cc naked veya race tavsiye ederim

romeonur
27 Temmuz 2011, 13:55
regali çok inceledim dediğin gibi çinliler içinde en iyisi ama vibrasyon konusunda çok fazla olumsuz şey söyleyeni var.tabi bende kullanmadım ama hala bakıyorum birde almışken biraz iyi olsun istiyorum yani regal olursa 350 lik düşünüyorum güç açısından.

telkarinn
27 Temmuz 2011, 13:58
Eğer maddiyatın iyiyse tabi gücü yüksek olur. ama vibrasyon konusu bi çok makina da var mecbur. motora binen her kardeşim buna katlanıyor malesef. Ayrıca hysounda düşünebilirsin ama onlar regale göre biraz yüksek

romeonur
27 Temmuz 2011, 14:00
valla bende race istiyorum ama sağlık problemleri ve artçı nedeni ile konfor ön planda :):)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

anladığım kadarı ile sende maddiyatını zorlarsa regal ama biraz toplayabilirsen hysoun 250 gv diyorsun!!

telkarinn
27 Temmuz 2011, 14:01
Aynen hysoun ilk tercihim tabi regal kullanıcı olsam bile...hatta tam benim aklımdaki motoru yazdın gv 250 :D

romeonur
27 Temmuz 2011, 14:15
o zaman doğru yoldayım demekki :):):) bu arada hysung 250 cc naked da deli birşey ama offf offf diyebiliyorum sadece:D:D

telkarinn
27 Temmuz 2011, 14:19
Hangisni diyorsun sen, Gt 250 r olanları mı ?

romeonur
27 Temmuz 2011, 14:23
evet kesinlikle:)

Lucas
27 Temmuz 2011, 14:25
Neden of of diyebiliyorsun sadece? İki kişi çok rahatsız olmadan uzun kilometreler yapabilirsin.. Ayrica chopper tarzı birşey alacaksan V motor bişiler almanı tavsiye ederim.

telkarinn
27 Temmuz 2011, 14:26
Vala o modelleri bilmem..Ben choppercıyım. Başka model tanımam. Bu tip hiç kullanmadım :)

romeonur
27 Temmuz 2011, 14:36
v modor önermenin nedeni nedir veverebileceğin bi model varmı 250 gv den iyi olabilecek??sağlık problemlei nedeni ile sadece off off diyebiliyorum.

telkarinn
27 Temmuz 2011, 15:03
şefim o kadar teknik bilgiye sahip değilim. Bende araştırmalarım gördklerim ve gözlemlediklerim sonucunda iki motora kaanat geldim. Biri regal diğeri hysoung Bende senin gibi uzun yol için istiyorum. hem sürekli sıkıntı vermeyecek bana hemde maddiyatı uygun. bu ikisi

romeonur
27 Temmuz 2011, 15:07
bencede katılıyorum ve kararım sanırım gv 250 olacak şimdi 650 sini gördüm çok güzel ama pahalı.ama şuda var bakıyorum 2 elleri 5500 lira sıfırı 7500 lira biraz beklesem fiyat düşer acaba sıfırmı almalı?ama tabi sıfırında canta falanda yok :)
aksesuarda sıfır oluyor öyle

telkarinn
27 Temmuz 2011, 15:15
Şef şuan motorun tam zamanı. Malum yaz... havalar soğuduğundan tabi ki 300 500 düşme olur motorlarda. Beklemek sana kalmış bişey. sıfır ikinci elede gelince sıfırda dediğin gibi hiçbişey yok çıplak halde alıyosun. tutupda sıfır bi motora da dandik bi çanta takmak olmaz mesela...en kötü cantalar bile 150 200 civarı onun için modifiye yapacaksan sıfır alıp ona göre de bütçeni ayarla.bende çıplak ikinci el aldım motoru temizdi benim ki. Kız gibiydi. Şimdi modifiye yapıyom

romeonur
27 Temmuz 2011, 15:34
bakalım 2.el şöyle güzel bi gv 250 bakmaya başlarım artık :) sağol yardımların için

telkarinn
27 Temmuz 2011, 15:37
Rica ederim. İyi araştır temiz bişey mutlaka düşer. Bi de yaz olduğundan bazı arkadaşlar evleniyo paraya sıkışıyo satıyo uygun fiyata.umarım gönlüne göre güzel bişey bulursun. Hadi bakalım alda turlayalım :D